2001 cdx mi? 97 audi a4 18T mi?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan sadettin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Audi üretim yılı itibariyle geride kalıyor zaten... 90ların teknolojisiyle 2000 ve sonrası çok farklı.
Ama aynı yaştakileri karşılaştıralım derseniz audi de yabana atılmaz 150 hplik turbo motoruyla.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

1996 model ile 2000 vectra arasında teknoloji farkı nedir cidden merak ediyorum. acaba bilmediğimiz ama sürekli kullandığımız özellikler varda biz mi farkına varamadık. ayrıca 85 model mercedeste bile abs var 2010 teknolojisine sahip bir çok alt segment araclarda abs yok. burdan şu çıkıoyr. markaların kullandıkları teknolojileri kendi içerisinde değerlendirmek lazım. audi quatro üretirken opel bisiklet üretiyordu ;)

1996 model ile 2000 vectra arasında teknoloji farkı nedir cidden merak ediyorum. acaba bilmediğimiz ama sürekli kullandığımız özellikler varda biz mi farkına varamadık. ayrıca 85 model mercedeste bile abs var 2010 teknolojisine sahip bir çok alt segment araclarda abs yok. burdan şu çıkıoyr. markaların kullandıkları teknolojileri kendi içerisinde değerlendirmek lazım. audi quatro üretirken opel bisiklet üretiyordu ;)

abartmayalımmmm...

opelin sfı motoru kadar verimli bir motor yapmışmı audi 80 li yılların sonu 90 ların başında?

bence enjektörü bile opelden sora kullanmıştır audi....

en iyi yol tutuş ekipmanınıda citroen yapmış efsaneleşmiş audiden dahamı iyi??

her malzemenin yaşlanma süresi vardır malzeme yorulması denir buna.
4 yıl az bir süre değil arabaların ikisinede aynı şartlarda bakıldığını düşünürsek bile audi almamak için bir sebep çıkmış oluyor kafadan...

ben neden audi dedim o kasayı sevdiğim için ama gelelim malzeme dayanımına aynı şartlarda bakılmış bir opel kadar sağlıklı olma şansı teknik fizik kimya olarak mümkün değil...

baska bir konu bakın 80 lia yıllardan kalan dizellere yürüyen üç tane araba var???

golfün dizelleri - mercedesin dizelleri ve kadett ler...ki bu dizellere katran dök giderler margarin koy giderler ayçiçekle zaten uçuyorlar....

nerde bmw nerede audi nerede ???

abartmayalımmmm...

opelin sfı motoru kadar verimli bir motor yapmışmı audi 80 li yılların sonu 90 ların başında?

bence enjektörü bile opelden sora kullanmıştır audi....

en iyi yol tutuş ekipmanınıda citroen yapmış efsaneleşmiş audiden dahamı iyi??

her malzemenin yaşlanma süresi vardır malzeme yorulması denir buna.
4 yıl az bir süre değil arabaların ikisinede aynı şartlarda bakıldığını düşünürsek bile audi almamak için bir sebep çıkmış oluyor kafadan...

ben neden audi dedim o kasayı sevdiğim için ama gelelim malzeme dayanımına aynı şartlarda bakılmış bir opel kadar sağlıklı olma şansı teknik fizik kimya olarak mümkün değil...

aboo ne yaptın :eek::) rallilerdeki audinin quattro basarisi desem bence yeterli olur.. (quattro teknolojisi)
gel gelelim malzeme dayanikliligini bilmiyorum ama iyi arastirmak lazim..

vela havle vela kuvvete... :) google it :)
80 li ve 90 li yillarda rallilerde audi yi audi yapan ozelliklerin basinda quattro var...

vela havle vela kuvvete... :) google it :)
80 li ve 90 li yillarda rallilerde audi yi audi yapan ozelliklerin basinda quattro var...

ben 80 li 90 lı yıllarda ypılan motor demişim sen bana çekiş sisteminden bahsediyorsun??

motor nerde çekiş sistemi nerde???

malzeme dayanımına 1 örnek.

demirden bir kare çerceve yap sonra köşelere çaprazlama inşaat çubuğu kaynat bunların üzerinide sac ile kapat. birincisini 96 yılında yap kenara koy 2. sini 2000 yılında yap kenara koy. çok değil 5 sene sonra 2005 de git bak kapaklara biri leyla olmuş sarkmış halededir diğeri daha yeni sarkmaya başlıyordur. çok basitleştirilmiş bir örnek .

ben 80 li 90 lı yıllarda ypılan motor demişim sen bana çekiş sisteminden bahsediyorsun??

motor nerde çekiş sistemi nerde???

malzeme dayanımına 1 örnek.

demirden bir kare çerceve yap sonra köşelere çaprazlama inşaat çubuğu kaynat bunların üzerinide sac ile kapat. birincisini 96 yılında yap kenara koy 2. sini 2000 yılında yap kenara koy. çok değil 5 sene sonra 2005 de git bak kapaklara biri leyla olmuş sarkmış halededir diğeri daha yeni sarkmaya başlıyordur. çok basitleştirilmiş bir örnek .

malzeme konusunu bimiyorum, arastırmak lazımdedik ya.. ama audi daha iyi olacagini umuyorum..

citroen le audi karsilastirmana yazdim ben zaten.. opel mopel demedim..

cekis sistemi citroen daha iyi demissin yaa tamam loebcusun ama bu kadar tutulmazki.. :) quattro cekis bakiminda hepsinden ustundu..

Son düzenleme:
malzeme konusunu bimiyorum, arastırmak lazımdedik ya.. ama audi daha iyi olacagini umuyorum..

citroen le audi karsilastirmana yazdim ben zaten.. opel mopel demedim..

cekis sistemi citroen daha iyi demissin yaa tamam loebcusun ama bu kadar tutulmazki.. :) quattro cekis bakiminda hepsinden ustundu..

konu opelle ilgili citroen nin yoltutuş kalitesini herkes bilir. süspansiyon sistemlerinde çığır açan modeller yapmışlardır benim orda verdiğim örnek audinin kuatroyu yaptığında opelin bisiklet yapıyodu örneğinin 5 milyonda 1 i olamaz sen ona takıl güzel kardeşim.:D:D:D

Geri