2003 bertone cabrio lpg takılmalımı?

Bertone_Cabrio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar 2003 model astra bertone cabrıo 1.6 aracım var lpg ye gecersem performans dusermı bırde ne kadar yakıt tasarrufu yaparım hangı marka lpg taktırmalıyım ? tavsıye edermısınız ortalama gunde 45 km yol yapıyorum saygılar

baticaliskan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Günde 45km en azından ayda 1000km yapar. Bence hemen taktır derim 1yıla kalmaz parasını amorti eder Tolga. Bende 1.6 astra-g var herhalde aşağı yukarı yakıt sarfiyatları aynıdır diye düşünüyorum.Şuan için km de sakin kullanırsam 165kuruş ve azcık dahada aşağısı deli gibi klima acık bastırırsamda(otobanda 200km/saat hızla) 215 kuruş gibi yakıyor. Yalnız herkesinde dediği gibi usta çok önemli bu işte. Ben marka olarak BRC kullanıyorum son derecede memnunum.

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
durduğunuz hata ve zarar bence.1ay benzinde kullandım hesapladım 150 TL zarar etmişim.arabaya binmeme diye bir durum yoksa kesinlikle takılmalı.sizin arabaya prince yada teleflex sorunsuz sıkıntısız %50 net tasarrufla takılır.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Gecen hafta izmirden yola çıkıp tekirdağ'a gittim. 110TL'lik lpg ile 994km yol yaptım, 90~100 arası 5.5lt yaktı. 1.4 aracım hiç bayılmadan klima hep acık misler gibi gittim geldim.

Bertone_Cabrio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 17.08.2010 tarihinde aracıma lpg taktırdım BRC marka taktırdım 2a muhandıslıkte BRC nın merkez kendi servisinde taktırdım 1600 tl ye maloldu baska yerlerde 1500 tl ye de vardı ama adamların dedıgı orda baska marka tuplerde takılıyor başka marka model malzemelerden takabılırler dedıler bende o yuzden orjınal merkez servısınde taktırdım başka marka tüp alsam 900 tl ye bıle bulmuştum ama herkes BRC yı tavsıye etıgı ıcın bende sorun yaşamamak adına cok daha fazla sına BRC taktırdım daha once 2.-3. vitete çıktıgım yokuşları şuanda aynı viteste bayılmada çıkıyorum çekişinde herhangi bir düşüş olmadı o konuda çok memnunum yakıta gelınce onu ölçmem ıcın en az 3 depo bıtırmem lazımmıs servısten bana dedıklerı bu bakalım depoları bıtırıyım yakıtı hakkındada durumumu söyluyecegım bu arada gaz taktırmadan önce benzinle 50 tl lık benzınle 150 km yol gıdıyordum bakalım sımdı ne olucak.

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gecen hafta izmirden yola çıkıp tekirdağ'a gittim. 110TL'lik lpg ile 994km yol yaptım, 90~100 arası 5.5lt yaktı. 1.4 aracım hiç bayılmadan klima hep acık misler gibi gittim geldim.

Hocam nazar değmesin bu forumda senden az yakanı bilmiyorum :) Allah daha az yaktırsın. 1.4 için gerçekten çok iyi değerler bunlar. kazasız belasız ucuz ucuz sürüşler diliyorum.

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 17.08.2010 tarihinde aracıma lpg taktırdım BRC marka taktırdım 2a muhandıslıkte BRC nın merkez kendi servisinde taktırdım 1600 tl ye maloldu baska yerlerde 1500 tl ye de vardı ama adamların dedıgı orda baska marka tuplerde takılıyor başka marka model malzemelerden takabılırler dedıler bende o yuzden orjınal merkez servısınde taktırdım başka marka tüp alsam 900 tl ye bıle bulmuştum ama herkes BRC yı tavsıye etıgı ıcın bende sorun yaşamamak adına cok daha fazla sına BRC taktırdım daha once 2.-3. vitete çıktıgım yokuşları şuanda aynı viteste bayılmada çıkıyorum çekişinde herhangi bir düşüş olmadı o konuda çok memnunum yakıta gelınce onu ölçmem ıcın en az 3 depo bıtırmem lazımmıs servısten bana dedıklerı bu bakalım depoları bıtırıyım yakıtı hakkındada durumumu söyluyecegım bu arada gaz taktırmadan önce benzinle 50 tl lık benzınle 150 km yol gıdıyordum bakalım sımdı ne olucak.

Hocam sizede hayırlı olsun. lpg nin bagaj işgali veya stepneyi dışarı çıkartması dışında bence önemli hiç bir dezavantajı yok. en öenmli unsur uygun marka ve ustayı bir araya getirmek. bende landirenzo taktırmıştım 3 ay önce. arkadaşlar hayran hayran bakıyorlar otobanda lpg ile 200 leri görünce. ve ne tekleme ne tıklama nede çekiş sorunu. tekrar hayırlı olsun diyelim.

Bertone_Cabrio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saol arkadaşım ıyı dıleklerın ıcın benım yas artık 33 oldu ben hız olayına sıcak bakmıyorum malum yaşlandık artık :) 140 ı gecmedım en az 6 ay olmustur zaten hız ı dusunsem cabrıo yerıne 2.2. bertone almayı dusunebılırdım ama cok yaktıgı ıcın tercıh etmedım ıs ıcınde kullanıyorum bıryerden bıryere gıderken sorunsuz malum dıkkatte cekıo o yuzden sımdılık cok memnun um bırtek ortadakı yol bılgısayarının ekranında ölü pixeller var şerıt halınde bırkac tane acaba onun cıkmasını falan bulabılırmıyız kaca malolur bılısı olan varmı ?

Bertone_Cabrio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla suan 50 tl ye 200 km falan gıdıyor benzınle ıken 50 tl ye 140-150 km gıdıyordu servıs bana takıldıgı gun 1 hafta sen kullan o sırada cok yakabılır gostergeler sapıtabılır bunlar normaldır bıraz kullan alıssın arabaya sonra gel kalıbrasyon yapıcaz dedı ben 3 depo bıtırdım yakın zamanda goturucem calıbrasyona benım ıcın kılometrede 200 tl eskı paraya gore yanı 20 kurus yakarsa cok ıyıdır daha altını beklemıyorum