3K Bekbars Nano Boya Koruma Uygulaması

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 3K Bekbars Nano Boya Koruma Uygulaması

Harika olmuş Hakan abi.  14alkiss
Güle güle kirlet.  greatt

Bekbars ürünlerini Hakan abi, Doğan abi ve ben birlikte sipariş etmiştik ama Hakan abi bizden önce davranmış.  :)
Bende yakın zamanda uygulamayı yapıp fotoğrafları paylaşacağım. Ortaya da çok güzel bir sonuç çıkacağına eminim.  greatt

ugurer53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NumberZOne link' Alıntı:
Aracı yıkadıktan sonra IPA (İzopropil alkol)/su (50/50) ile silerseniz özelliklerini geri kazanacaktır.

Az önce bekbars ı aradım sizin şu yazdığınızı söyledim dedi ki 2k uygulanmış araçlarda evet doğru bu uygulamayı yapabilirsiniz. Ama sizin araçta 3k olduğu için yenileyici araç şampuanını 25lt suya 50ml kadar koyup ayda bir yıkadığınızda ilk günkü performansına ulaşırsınız dedi. Bakalım hava yağmurlu açsın deneyeceğim uygulamayı.

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İpadan zarar gelmez, ucuz bir ürün günlük hayatta da kullanırsınız bi deneyin derim. Şampuanın katkısı muhakkak olacaktır ancak pahalı olduğunu düşünüyorum.

Edit: Nano korumalar için, yazdıklarım. Wax ve hızlı cilaları söker, aracınız korumasız kalır.

Bekbars

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bekbars.com

ugurer53 link' Alıntı:
Aynı uygulamayı bende yaptım. Bekbars ın sitesinden 140 tl ye aldım. ևıktım köye garajda bir güzel uygulama kılavuzunda yazdığı gibi uyguladım. Su kayması on numaraydı bir tane bile damlacık kalmıyordu üzerine. Ama gel gelelim 2. ayın sonunda artık o olay kalmadı. Su yine eskisi gibi damlacık olmaya başladı.

Doğru uygulama ve uygulama sonrası 12,5ph değerinin üzerinde kimyasal yıkamalar yapılmadıysa 2-3 ay gibi kısa bir süre sonunda etkinin kaybolması çok zordur. ֜rünün yüzey üzerindeki varlığını tamamen yitirdiyse akabinde ki ay içerisinde araç parlaklığını büyük ölçüde kaybeder. Kısa sürede oluşan parlaklık kaybından dolayı ürünün vernik üzerindeki varlığının sona erdiğini anlayabiliriz. 3K uygulamasının en önemli kısmı çift bileşenli ürünün yüzeye doğru bir şekilde uygulanması ve 3. bileşen için yeteri kadar beklenmesidir. Profesyonel uygulamalarda çok mümkün olmuyor ama amatör olarak kendi aracına uygulama yapan arkadaşlar en iyi sonuç için çift bileşenli üründen sonra 24 saat bekleyebilirler. ևift bileşenli ürün yüzeyi sertleştiren ana üründür. 3. bileşen tek başına güçlü olamaz.

Araç üzerinde hiç parlaklık kaybı yoksa buna rağmen hidrofobik etki kaybolduysa aşağıdaki temizlik işleminin yapılması yeterlidir.

3K Boya Koruma uygulaması yapan arkadaşlar zaman içerisinden boncuklaşma etkisi azalabilir. Etkinin tekrar kazanılması için aracınızı Yenileyici Araç şampuanı ile yıkamanız yeterlidir. 2K Boya koruma uygulaması yapan arkadaşlar yenileyici araç şampuanından önce az miktarda sulandırdığınız Isoprophil Alkol ile aracınızı temizleyiniz. Bundan sonra arzu erderseniz Yenileyici araç şampuanı kullanabilirsiniz. Bu temizlikler hidrofobik etkinin tekrar kazanılmasını sağlayacaktır.

2K veya 3K yaptırdım etki devam ediyor fakat aracımın üzerine bir şey uygulamadan rahat edemiyorum diyen arkadaşlar ilk yıkamadan itibaren araçlarına Bekbars Nano Ayna Etkisi uygulayabilirler.

Yıkatma için tavsiyemiz; aracınızda varsa korumanıza uygun yoksa araçlar için üretilmiş şampuan bulundurun. Aracınızda mutlaka durulama beziniz olsun. Yıkatmaya gittiğinizde aracınızı bu bezle sildirin. Kendi şampuanınız kullanılacaksa daha önce aracın kaba kirlerinin mutlaka akıtılmasını isteyin.

Yukarıdaki bilgileri korumalardan en uzun süreli ve maksimum yararı almanız için aktardım. Dolayısıyla koruma sonrası aracınızın korumaya ihtiyacı olmasa da ilgiye ihtiyacı olacaktır. 2K ve 3K uygulamalarını garantili olarak uygulatabilirsiniz.  Linkte garanti koşullarından bazıları mevcuttur http://servis.bekbars.com/?Page=neden-bekbars-tercih-etmeliyim fakat maalesef kişilerin kendi yaptıkları uygulamalara garanti verilememektedir.

ugurer53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NumberZOne link' Alıntı:
İpadan zarar gelmez, ucuz bir ürün günlük hayatta da kullanırsınız bi deneyin derim. Şampuanın katkısı muhakkak olacaktır ancak pahalı olduğunu düşünüyorum.

Edit: Nano korumalar için, yazdıklarım. Wax ve hızlı cilaları söker, aracınız korumasız kalır.

Nasıl yanı cilaları söker bekbarks dediğimiz ürün boya üzerine koruyucu bir tabaka oluşturmuyor mu.?

ugurer53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bekbars link' Alıntı:
Doğru uygulama ve uygulama sonrası 12,5ph değerinin üzerinde kimyasal yıkamalar yapılmadıysa 2-3 ay gibi kısa bir süre sonunda etkinin kaybolması çok zordur. ֜rünün yüzey üzerindeki varlığını tamamen yitirdiyse akabinde ki ay içerisinde araç parlaklığını büyük ölçüde kaybeder. Kısa sürede oluşan parlaklık kaybından dolayı ürünün vernik üzerindeki varlığının sona erdiğini anlayabiliriz. 3K uygulamasının en önemli kısmı çift bileşenli ürünün yüzeye doğru bir şekilde uygulanması ve 3. bileşen için yeteri kadar beklenmesidir. Profesyonel uygulamalarda çok mümkün olmuyor ama amatör olarak kendi aracına uygulama yapan arkadaşlar en iyi sonuç için çift bileşenli üründen sonra 24 saat bekleyebilirler. ևift bileşenli ürün yüzeyi sertleştiren ana üründür. 3. bileşen tek başına güçlü olamaz.

Araç üzerinde hiç parlaklık kaybı yoksa buna rağmen hidrofobik etki kaybolduysa aşağıdaki temizlik işleminin yapılması yeterlidir.

3K Boya Koruma uygulaması yapan arkadaşlar zaman içerisinden boncuklaşma etkisi azalabilir. Etkinin tekrar kazanılması için aracınızı Yenileyici Araç şampuanı ile yıkamanız yeterlidir. 2K Boya koruma uygulaması yapan arkadaşlar yenileyici araç şampuanından önce az miktarda sulandırdığınız Isoprophil Alkol ile aracınızı temizleyiniz. Bundan sonra arzu erderseniz Yenileyici araç şampuanı kullanabilirsiniz. Bu temizlikler hidrofobik etkinin tekrar kazanılmasını sağlayacaktır.

2K veya 3K yaptırdım etki devam ediyor fakat aracımın üzerine bir şey uygulamadan rahat edemiyorum diyen arkadaşlar ilk yıkamadan itibaren araçlarına Bekbars Nano Ayna Etkisi uygulayabilirler.

Yıkatma için tavsiyemiz; aracınızda varsa korumanıza uygun yoksa araçlar için üretilmiş şampuan bulundurun. Aracınızda mutlaka durulama beziniz olsun. Yıkatmaya gittiğinizde aracınızı bu bezle sildirin. Kendi şampuanınız kullanılacaksa daha önce aracın kaba kirlerinin mutlaka akıtılmasını isteyin.

Yukarıdaki bilgileri korumalardan en uzun süreli ve maksimum yararı almanız için aktardım. Dolayısıyla koruma sonrası aracınızın korumaya ihtiyacı olmasa da ilgiye ihtiyacı olacaktır. 2K ve 3K uygulamalarını garantili olarak uygulatabilirsiniz.  Linkte garanti koşullarından bazıları mevcuttur http://servis.bekbars.com/?Page=neden-bekbars-tercih-etmeliyim fakat maalesef kişilerin kendi yaptıkları uygulamalara garanti verilememektedir.

Bu işlemi başlayıp bitirmem tam 8 saatimi aldı. 24 saat bekleyemedim 3k uygulamasında 4 saat bekledim. olumsuz bir durum söz konusu olmaz heralde.

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ugurer53 link' Alıntı:
Nasıl yanı cilaları söker bekbarks dediğimiz ürün boya üzerine koruyucu bir tabaka oluşturmuyor mu.?

Edit' i ipa için yazmıştım ancak tahmin ediyorum yenileyici şampuanda aynı etkiyi gösterecektir.  Bekbarsın bildiğim kadarı ile koruma maksatlı farklı şampuan ve ürünleri mevcut.

Bekbars

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bekbars.com

Alkol bazlı temizleyiciler 3K nın 3. bileşeni için uygun değildir. 2K çift bileşenli ürün uygulamasında ise (3K bileşenini yüzeye sürmeden önce yapılan işlemdir) ürün zaten %96 üzerinde saflıkta ethil alkol ihtiva eder. Yani aynı oranlara kadar alkollerle temizlenebilir. Fakat temizlik işlemlerinde alkol sulandırılırsa temizlik işlemi daha iyi yapılır. Çünkü saflık derecesi yüksek alkol sıkılır sıkılmaz yüzeyden kaybolur, dolayısıyla silme işlemi için gerekli zaman kalmayabilir.

3K için aynı formüle sahip Yenileyici araç şampuanı kullanılmalıdır. Ayna etkisi isimli ürünün yüzeyi temizleme özelliği mevcuttur ve 3K üçüncü bileşeni için çok uyumludur. Uygulandığında hem yüzey temizliği hem de extra bakım yapılmış olur.

2K Boya Koruma uygulayanlar aynı ürünle araçlarını korumaya devam edebilirler ya da üzerine BMP tek bileşenli nano boya koruma uygulayabilirler. 3K dan sonra 2K veya BMP yapılmaz.

3. bileşen için bekleme süresi 24 saat çok çok iyi, uygulama ortamı aşırı nemli değilse 4 saat iyidir!

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hakan hocam eline saglık mukemmel olmus uygulama yaza dogru yapmak lazım

ugurer53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün yenileyici şampuan ile yıkadım. İlk günkü gibi olmasa da iyi su kaymaya başladı yine.. :)