4. Ankara Buluşması

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan madmax50
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: 4. Ankara Buluşması

madmax50 link' Alıntı:
Aslında en basit işlem dediğiniz gibi. Sol kablo hattının ordan sağ kapıya giden kablodan hat çekmeliyiz. Kapı döşemesine sökmeden ya da sökerek kablo çekilebilir. Bizimkisi kolay yoldan gitmekti ama kapı kumandasının içi çok karışık bir devre yapısına sahip. Opel işi neden bu kadar abarmış anlamadım. Tek bir kablo çekmektense karışık bir led devresi ve canbus sistemi kullanmış.
Açıp bakamadım cesaret edemedim hiç tırnakları kırarım elimde kalır diye bu yüzden iç kısmı bilmiyorum mağzur görün :) gerçekten karışık yaptığınız ledlerin montajı :) ayrıca tebrik ederim

chiv link' Alıntı:
Bu kapı içi led uygulaması biraz kafamı karıştırdı ya, aracın elektrik aksamına müdahele edilmesi kötü sonuçlara yol açabiliyor anladığım kadarıyla:
Örn: http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=9804.0

Bir araçta tüm elektronik aksam sigortalar tarafından korunur. En uç örnek olarak eksi kutup ile artı kutubu ters bağlayın. Kablolar tutuşmayacak ve hemen gerekli sigorta atacaktır. Bir aracın yanmasında en fazla görülen durum yakıt kaçaklarıdır. Özensiz servis elemanı yakıt hortumlarında hata yaparsa kaçıran benzin çok çabuk tutuşacaktır. Forumlarda birçok kişi bu durumu yaşadı. Geçenlerde bir arkadaş VW servisinden çıkınca aracı alev almıştı. Aracın yanma sebebi servisin motor içinde unuttuğu spiral uzatma aparatı.

Özetle bu tür çok düşük akım çeken elemanların zarar vermesi olasılığı sokakta yürürken kafanıza rögar kapağı düşmesinden daha düşüktür.

madmax50 link' Alıntı:
Bir araçta tüm elektronik aksam sigortalar tarafından korunur. En uç örnek olarak eksi kutup ile artı kutubu ters bağlayın. Kablolar tutuşmayacak ve hemen gerekli sigorta atacaktır. Bir aracın yanmasında en fazla görülen durum yakıt kaçaklarıdır. Özensiz servis elemanı yakıt hortumlarında hata yaparsa kaçıran benzin çok çabuk tutuşacaktır. Forumlarda birçok kişi bu durumu yaşadı. Geçenlerde bir arkadaş VW servisinden çıkınca aracı alev almıştı. Aracın yanma sebebi servisin motor içinde unuttuğu spiral uzatma aparatı.

Özetle bu tür çok düşük akım çeken elemanların zarar vermesi olasılığı sokakta yürürken kafanıza rögar kapağı düşmesinden daha düşüktür.

Yine de göz ardı etmeyelim. ((:

http://www.oregonlive.com/pacific-northwest-news/index.ssf/2013/12/astoria_manhole_cover_blows_hi.html

GNSpower link' Alıntı:

Abi 2005 yılıydı, Ankara Gençlik parkında yürüyen birinin kafasına rögar kapağı düştü ve adam öldü. O yıl olay olmuştu. Milyarda bir olabilecek bir kaza Ankara'da olmuştu. Olay sonradan açığa kavuştu, kimyasal maddelerin rögarda birikmesi sonucu oluşan patlama sonucunda kapak yerinden fırlamış ve adamın kafasına düşmüş. Çok trajikomik bir olay. Aylarca o kimyasal madde orada biriksin sonra patlasın ve o kadar alanda kapak gitsin adamın kafasını bulsun.

madmax50 link' Alıntı:
Abi 2005 yılıydı, Ankara Gençlik parkında yürüyen birinin kafasına rögar kapağı düştü ve adam öldü. O yıl olay olmuştu. Milyarda bir olabilecek bir kaza Ankara'da olmuştu. Olay sonradan açığa kavuştu, kimyasal maddelerin rögarda birikmesi sonucu oluşan patlama sonucunda kapak yerinden fırlamış ve adamın kafasına düşmüş. Çok trajikomik bir olay. Aylarca o kimyasal madde orada biriksin sonra patlasın ve o kadar alanda kapak gitsin adamın kafasını bulsun.

Tamam ecelden kaçılmaz ama daha düzgün bir ecelde herkesin hakkıdır yani.

muratoz link' Alıntı:
Beni listeye dahil eder misiniz?

Teşekkürler.

16. kişi olarak ekledim.

Pazar günü 10 kişinin üzerinde olacağız gibi görünüyor. 3-4 kişinin işi çıkabilir.