8-15.000 TL 2.el araç tavsiyesi =)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan cagri1
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
SONUÇ:D

31990115wb2.jpg

2001 2.0 CDX otomatik vites "LPGsiz" (bulmak çok zor oldu)

16-17 araçlık listeyle Ankara'ya gittik, çok gezeceğiz diye araba kiraladık,
yakın mesafede olduğu için ve seçtiğimiz araçlar içinde en temizi de olduğu için önce bunu aradık, aracı inceledik hoşumuza gitti, gerçekten göründüğü gibi.
daha sonra Opis'e gidip kontrol ettirdik, araç bakımlar için 2003'e kadar Opis'e, 2007'ye kadar 140.000 km'de de Opan'a gitmiş. son 3 yılda da 47.000 km yapmış işte. kaza kayıtı da çıkmadı.
daha sonra keşke dememek için Passat'a da bakalım dedim, Opan'a gittik, araç satılmış. bu arada orada da yeni Meriva'yı inceledim:D

tekrar aracın yanına gittik, aklımızda soru işareti kalmaması için ekspertiz istedik, Opis'de kontrol ettirdik. kaporta araç sahibinin dediği gibi tavan hariç boya görmüş, ön kaputta orjinal kaput ile değişmiş. araç sahibi, araba ilk sahibindeyken kaputa saksı düşmüş dedi, babamda kaza belirtisi olup olmadığını sordu, araçta önden darbe olmadığını belirttiler.

mekanik kontrollerinde;
arıza kodu p1110
mevcut emme manifoldu valfi
1.Voltaj alçak
arka amortisörler yağ kaçırmış
arka egzoz çürümüş
yakıt dolum hortumları çatlamış
yağ karteri yağ kaçırmış
sağ rot başının körüğü yırtılmış
arka taşıyıcı burçlarda boşluk var

diye liste çıkarttılar,
yaklaşık 970 TL + işçilikle 1.400 civarı masrafı var dediler.
bunlara razı olup aracı aldık. ancak araç servisten 5'i geçerek çıktı, noter işlerini yapamadık yani.
babam kaporasını bıraktı, bir aksilik çıkmazsa pazartesi alıyoruz inşallah.

16 araç içerisinden sadece bunu inceleyebildik:D
ama içimize sindi. ödenmemiş vergisi varmış, ödemeye beraber gittik. araçta bir terslik görmedim.

soracaklarımdan;
1- aracın yakın zaman önce aküsünü değiştirmişler.
yol bilgisayarının tarih ve saati 1.1.19** (hatırlamıyorum) ve 00:00 olarak sabit duruyor, ilerlemiyor hiç. bu aküyle mi ilgili acaba?

2- yukarıdaki listeden acil diyebileceğiniz onarımlar varmı?

araçtan inşallah memnun kalırız. konuda emeği geçen, fikir belirten herkese teşekkür ederim.:good:

teşekkür ederim, plaka değişecek inşallah, ben beğenmedim:D

teşekkür ederim.
yukarıda yazanlar haricinde şunlarda var,
orj. radyonun sonsuz dönen ses ayarı bozulmuş, C kasaların bozulan klima ayarı gibi kafasına göre takılıyor, sağa çeviriyorum sesi açıyor geri kısıyor vs. direksiyondan ayar yapmak gerekiyor. bu düğme onarılabilirmi? yoksa ilerde radyoyu değiştiririm zaten.

sağ ön kapı kolu günde 1 defa sabah kapıyı açıyor, gün içinde bir daha çalışmıyormuş:D içerden açılıyor sadece. kapı kolu onarılacak.

birde şoför koltuğunun köşesinde deri sökülmüş. diğer koltuklar sağlam. umarım başka terslik yoktur.

öğlen işlemleri bitirip arabayı alıp geldik.
Ankara-Çorum arası 110-130 km hızlarla zaman zaman klima açık 7.5lt/100km ortalama verdi.

dikkatimi çeken birşey oldu, arka kapı camının köşesindeki siyah parça ve dikiz aynalarının yanındaki siyah parçalar sanki carbon görünümlü gibi, fabrikasyon mu böyle yoksa kaplama mı yapmışlar acaba? kaplama gibi de değil bayağı parlak duruyor. aracı temizledikten sonra foto çekerim.

şimdilik bu kadar:D
04102010645.jpg

Geri