8-15.000 TL 2.el araç tavsiyesi =)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan cagri1
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
forumda geçenlerde bir arkadaş dti satıp sıfır km. astra aldı.temiz dti sini 16 dedi 14500 e verdi.forumda "kurtuldum iteledim birazda alan uğraşsın ben adam edemedim" diyodu.hatırlasam konuyu kopyalıycam ama hatırlayamadım.bende dti leri direk çıkarın arama listesinden.

yok gazı verdim B2'ye kadar yükseltmişken tekrar 90'lı yıllara dönemem:D
hatta Omega'lara tekrar mı baksam acaba:D

yeni gelişmeler var. gazımız fazla geldi hızımızı alamıyoruz:D:D
B2 2.0 CD/CDX'lere bakıyordum en son, az önce yolda gördük bir tane, babama özelliklerini falan anlatırken "aslında bu kadar çıkmışken şeytan dürtüklüyor, benzinlikteki vec-c ye baksammı diyorum" dedi:D

geçen hafta benzinlikte 2004 Vectra C 2.2 lpg'li gördük.
tanker şoförününmüş, benzinlikte tanıdık var o anlattı, ev-iş arası kullanıyor, düğün bayram haricinde çıkartmıyor. 20'ye satacakta müşteri bulamadı dedi.

internete baktım piyasası genelde 22-24 arası.
eğer 2.2 motorun problemleri yoksa bunun üstüne düşeriz sanırım.
tam babamın istediği gibi otomatik vites, sunroof, xenon vs.
inşallah 2.2 'de sorunlu motor değildir. yoksa Opel'de 1.6'dan başkasına bakamayacağız sanırım :S

yorumlarınız nedir?

dipnot: bu gazın sonu yok biliyorum:D ama 20.000 bizim için en uç nokta olacaktır.

yeni gelişmeler var. gazımız fazla geldi hızımızı alamıyoruz:D:D
B2 2.0 CD/CDX'lere bakıyordum en son, az önce yolda gördük bir tane, babama özelliklerini falan anlatırken "aslında bu kadar çıkmışken şeytan dürtüklüyor, benzinlikteki vec-c ye baksammı diyorum" dedi:D

geçen hafta benzinlikte 2004 Vectra C 2.2 lpg'li gördük.
tanker şoförününmüş, benzinlikte tanıdık var o anlattı, ev-iş arası kullanıyor, düğün bayram haricinde çıkartmıyor. 20'ye satacakta müşteri bulamadı dedi.

internete baktım piyasası genelde 22-24 arası.
eğer 2.2 motorun problemleri yoksa bunun üstüne düşeriz sanırım.
tam babamın istediği gibi otomatik vites, sunroof, xenon vs.
inşallah 2.2 'de sorunlu motor değildir. yoksa Opel'de 1.6'dan başkasına bakamayacağız sanırım :S

yorumlarınız nedir?

dipnot: bu gazın sonu yok biliyorum:D ama 20.000 bizim için en uç nokta olacaktır.

Experience nickli Editör var,onda var sanırım 2.2 o bilgi verir diye düşünüyorum. :)

Hayırlısı olsun..

bilmediğin tanımadığın üye varmı ya, ayaklı kütüphane maşallah :P :D
fırsat olursa yarın arabaya bakmaya gideceğim, hayırlısı olsun, hayırlısı da budur inşallah:D:D

Bu mesajı arıyodum buldum; :D

Bire bir bu arabayı kullanan biri olarak (sadece sedanını) bazı bilgiler aktarabilirim. Öncelikle şanzıman easytronic mantığına sahip değil, yani easytoronic değil. Tam otomatik bir şanzıman ve manuel vites değişimine izin veriyor ayrıca. Vergisi ise evet, 1600 motorlu bir aractan bayağı yüksek ama bunun senin için önemli olup olmadıgına bakar. Tüketimi ise bence harika, az önce yine bilgisayardan baktığımda 9.2lt/100km gösteriyordu . 1.6 sı da yakacak 8.5lt. Çok değer mi düşünmeye ? Bence değmez, çünkü onun yanında bastığın zaman giden bir güç var ayağının altında. Eğer otomatik karakterine göre makul kullanırsan arabayı, hic bir zaman cok yakmaz. Tabii performanslı kullanıyorsan en az 10.5 lt olur sehiricinde... Şehirdışında ise, 6.5 lt civarı yakıyor. 6'ya dusurebilmek icin cok sabırlı olmak gerekiyor, ilk yıllar denemiştim, bir daha da denemedim. Normal kullanımda 6.5lt, performanslı kullanımda da 7.5 civarı yakarsın uzun yolda. Şöyle ki; Ankaradan istanbul kartala 3 saat 15 dakikada gelmiştim ve yaklasık 45 dk boyunca 180-190 km ile sabit gitmiştim. Bu da 4000 devir civarına tekabül ediyor. Yani gayet sessiz ve sakin bir şekilde hızlı yol alabiliyorsun. Sonucta da 7.5 lt yakmıstı. Bence 100 km başına verdigim bir litre fazlaya kesinlikle değer.

Gelelim motora, her parçası bulunuyor, hiç sıkıntı çekmedim. Motor da sorunlu değil...
Şanzıman ise, her otomatik gibi, eğer sorun olursa pahalıya mal olabilir ve parça bekleme durumu sadece şanzıman icin gecerli olabilir. Şanzıman biraz konfor ağırlıklı tasarlanmış. Bir dsg şanzıman gibi agresif karakteri yok tabi ama gayet iş goruyor

Simdilik aklıma gelenler bunlar, baska sorular olursa yardımcı olabilirim

Bu mesajda denk geldi; :D

Ek bir bilgi olarak da, bu arabalar ederinin çok altında ve 1600 motorlusunun fiyatına satılıyor neredeyse. Eğer elegance ise araba çok dolu ve normalde bu donanımda ve motorda araba bulmak kolay olmuyor. Ben aldığım yılda (2004) 75000tl civarıydı fiyatı. Şimdi satıldığı rakamlara bakın, o yuzden temiz bulunursa sahibini çok memnun edebilecek arabalar bunlar. 2004 ve sonrasında gösterge çevresi kromajlı ve bunun gibi ekstra görseller var yer yer.

evet bende pm'den görüştüm, içime sindi ya:D
tek olumsuz yanı 2.200 motor vergisi, oda bu sene bir kademe daha düşecek 2004 model olmasından dolayı, yıllık 1.200 gibi vergisi olacak.
inşallah araba temizdir de anlaşırız. ve inşallah tanıdığın dediği gibi 20.000TL istiyordur:D çünkü sahibinden de 22'den başlıyor 30'a bile veren var. bu olmazsa mecbur yine 2000 model Vectra yada daha eski modellere bakmak zorunda kalacağım.

bulduğun mesajların linkini verebilirmisin, bütün konuyu inceleyim.
çok sağol bu arada:good:

Geri