__--İnadına Manuel Vites Diyenler Grubu--__

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Fætih
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Araba kullandığımı anladım manuele Geçince bence siz değiştirin grubunuzu akülü araba sevenler derneği :)

benide yaz bende geldim şöyle bi elektrik kesecen bi vites küçültecen o ne öle akülü araba gibi :)

ben de manuel severlerdenim..3 ten 4 e atmanın hazzını vermez otomatik.benim bildiğim bayanlar otomatik kullanır:D

ya gözümde siz avea reklamlarındaki gariban gibisiniz artık.

manuel kullananların %90nı otomatikden korktuğu için manuel kullanıyor (yok arıza yapar yok şöle olur yok böle olur) kalan %10a lafım yok zaten ama zaten onlarda burda yazmaz.

bu arada burayı haraketlendiren arkadaş, şanzımanından bul.

manuel vites diğer konudada yazdım avrupada amerikada nerdeyse satılmıycak kadar azaldı çünkü insanlardan talep yok hemde bu devirde artık otomatik vitesler manuelden daha az yakıyor hepsi akıllı şanzımanlar bakınız renaultnun edc şanzımanı manuelinden az yakıyor fiat fiorinodaki multijet şanzıman manuelinden daha az yakıyor hyundaki h-matic şanzıman forddaki yeni nesil şanzıman manuellerinden az yakıyorlar..

artık eskisi gibi değil otomatik çok yakar devri bitti.. tam aksine otomatik daha az yakıyor artık.. ve manuel yetişemiyor şu anda otomatikde 10 ileri vitese kadar çıkmış durumdalar.. ve motordan %100 tam verim tam ekonomi alabiliyorsunuz üstelik insan hatalarını tolöre ediyor otomatik vites hatalı vites geçişleri yanlış devirlerde vites atma v.b gibi her şeyi amorti ediyor.

Bende manuel diyorum ama nedeni ne fiyatı nede yakıt...Tabii etken olabilir ama sürüş zevki bende daha ön planda.Manuelde kontrol,hakimiyet ve isteğe göre devirlendirme ...herşey senin elinde.Ben onu hissetmek istiyorum.

Yeni nesil şanzumanlar az yaktırıyor demişsin hakan ama türkiye şartlarında az yakıcağını sanmıyorum.O testler avrupa yol şartlarında tamamen doğru kullanım ve bilimsel çalışmanın ürünleri.Belki eskiye nazaran minumum'a indirmeye çalışılmıştır yakıt ama daha çok zaman var gibi....

ben de manuel severlerdenim..3 ten 4 e atmanın hazzını vermez otomatik.benim bildiğim bayanlar otomatik kullanır:D
manuel vites artık; kasaba ve az nüfuslu yerlerde kullanılıyor benim bildiğim!! ne o öyle? arabanın hamallığını biz mi yapacağız? araba mı bizim hamallığımızı yapacak?
şaka bir yana; otomatik vitesin zevkide başka, manuel vitesin zevkide başka. fakat artık teknoloji ilerliyor, yavaş yavaş manuel vitesler yerini tam otomatikler ve triptroniklere bırakıyor.. bizlerin de buna ayak uydurmamız gerek aslında...
saygılar!!

Sadece vitesin otomatik olması otomatikci arkadaşlara yetmez bence otomatik pilotta olmalı direksiyonu tutmak cok zahmetli iş kim uğraşacak direksiyonla felan sizler firmalara baskı yapın otomatik pilotta yapsınlar

Kullandığım araç yaklaşık 35. aracım. Hemen hermarka araç kullandım. Daha önce Forever manuel deyip. Otomatik kullananlarla dalga geçerdim. Ancak birgün nasıl olduysa oldu 34. aracı alırken karşıma otomatik Vectra cd çıktı. Dedim ne olacak alayım olmazsa satarım. Aldım ve... Aman Allahım resmen biz hamallık yapıyormuşuz. Şimdiye kadar ne kadar yanıldığımı anladım. Şimdi o Vectrayı satıp yine otomatik Astra Edition aldım. Artık Forever otomatik diyor ve İnadına Manuel diyen arkadaşa kıs kıs gülüyorum. :)

Geri