__--İnadına Manuel Vites Diyenler Grubu--__

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Fætih
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bende manuel diyorum ama nedeni ne fiyatı nede yakıt...Tabii etken olabilir ama sürüş zevki bende daha ön planda.Manuelde kontrol,hakimiyet ve isteğe göre devirlendirme ...herşey senin elinde.Ben onu hissetmek istiyorum.

Yeni nesil şanzumanlar az yaktırıyor demişsin hakan ama türkiye şartlarında az yakıcağını sanmıyorum.O testler avrupa yol şartlarında tamamen doğru kullanım ve bilimsel çalışmanın ürünleri.Belki eskiye nazaran minumum'a indirmeye çalışılmıştır yakıt ama daha çok zaman var gibi....

arkadaşda edc şanzımanlı fluence var manuelinden az yakıyor.. hakimiyet olayı yeni nesil otomatiklerdede var araba sürüşüne göre kendini ayarlıyor mesela hyundainin h-matic şanzımanı öyle seri kullanırsan vites geçişleri çok kısalıyor ekonomik kullanırsan çok uzuyor şanzıman kendi ayarlıyor o an senin sürüşüne göre.

manuel vites artık; kasaba ve az nüfuslu yerlerde kullanılıyor benim bildiğim!! ne o öyle? arabanın hamallığını biz mi yapacağız? araba mı bizim hamallığımızı yapacak?
şaka bir yana; otomatik vitesin zevkide başka, manuel vitesin zevkide başka. fakat artık teknoloji ilerliyor, yavaş yavaş manuel vitesler yerini tam otomatikler ve triptroniklere bırakıyor.. bizlerin de buna ayak uydurmamız gerek aslında...
saygılar!!
saygılar kardeşim ;)

bana da otomatik kullananlar çok rahat diyorlar ama sanki otomatik kullanırkende araba kullandığını anlamaz insan
denemekte fayda var ama bende manuel diyenlerdenim

eninde sonunda herkes otomatik olacak başka çareniz yok arkadaşlar vites kolunun bile ortadan kalkmaya başladığı bir çağda neden hala üç pedalı olan araçlarda boğuşmakta ısrar ediyorsunuz bilmiyorum. kasetlerin ortadan kalkması gibi düz viteslerinde sonu yaklaşıyor :)

Geri