__--İnadına Manuel Vites Diyenler Grubu--__

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Fætih
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
ya sizin 3-2 yada 4-3 oynamalarınızı ben parmağımın ucuyla yapıyorum arkadaşlar, hemde alasını yapıyorum.
lütfen otomatik kullanmamış arkadaşlar boşa yorum yapmasın. öyle bir yazıyorsunuzki bilmeyen otomatiği ne sanıcak. sizin vites değiştiğiniz zamanın yarısında en ideal tork devrine kendi geçiyor, üstelik siz devri bile yakalayamıyorsunuz. yapmayın böle.

şimdi bunu okuyup otomatikçi olmak isteyen dereğimize gelsin.

Sadece vitesin otomatik olması otomatikci arkadaşlara yetmez bence otomatik pilotta olmalı direksiyonu tutmak cok zahmetli iş kim uğraşacak direksiyonla felan sizler firmalara baskı yapın otomatik pilotta yapsınlar

o zaman sizde manuel cam kullanın, hatta marşı bile elle çevirin.

Tavuk,balık,kelle hepsi yenir manuelle :D benim tek bildiğim manuel Emanuel :D bence manuel=hamallık :D birgün herkes otomatik vites kullanıcısı olacak ;)

şaka bir yana otomatik vitesler 10 vites olucak yakında.. hyundai h-matic şanzımanda çıkardı 10 vitesli şanzımanını heüz daha kullanmıyor bildiğim kadarı ile ama yakında kullanmaya başlar.. pek çok diğer firmalarda çıkarır..

manuelde vites bir yere kadar sonrasını yapamazlar..

teknolojinin gerisinde kimse kalamaz kalırsa anti teknolojik araç kullanır işde misal renault çıkarmış edc şanzıman manuelden az yakıyor fordun PowerShift şanzımanı manuelinden az yakıyor ve bunların performansı manuele oranla çok daha yüksek hemde aynı motorda..

inadına manuel alayına dsg :D
Arac kullanan herkesi sloganı bu olmalı

aynı hayat tiptironikdede var :)
"bu sözüm triptonike " neee trip yapıyon laaaaaaaaaaaaa

hatta sadece tiptronikde değil tam otomatikte de var " kick down "
bir zamanlar street fighter diye bir oyun vardı rakibini yenince ellerini kaldırıp"ken win " yuo win gibi bir şeyler söylerdi aklıma o geldi o ne oyle oyun oynarmış gibi kick dock down :):):)
Tavuk,balık,kelle hepsi yenir manuelle :D benim tek bildiğim manuel Emanuel :D bence manuel=hamallık :D birgün herkes otomatik vites kullanıcısı olacak ;)
işaretlediğim yere kadarıyla katılıyor :):):)gerisine katılmıyorum 1000 tane araba alsam gene otomatik almam

şöyle diyim insanlar aracım az yaksın diye gidiyor bin tl iki bin tl para verip lpg takıyor..
aracım performanslı gitsin diye gene iki üç bin tl paralar harcayıp modifikasyonlar yapıyorlar..

fabrika bunları orjinal olarak hemde bir şanzımanda sunuyor hem araç manueline göre az yakıyor hemde araba manueline göre çok daha performanslı ve seri.. :)

bende manueli seviyorum ama yarım saat bir saat :) ondan sonra çekilmiyor ilerde imkanım olsa şöyle keyif için haftasonu gezmelik bir araç alıcak olsam kesinlikle bende manuel alırdım ama bundan sonra öncelikli normal hayatta kullanıcağım aracım otomatik olucak büyük rahatlık ve konfor dediğim istanbul gibi çok yoğun trafiğin keşmekeş olduğu yerler için geçerli..

"Koyunun bulunmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derler" mauelciler eşşekten inip ata binseler bi daha attan inip eşşeğe binmeyecekler de haberleri yok :)

Geri