Akıl istiyorum acil!kalfa&alkol&kaza&sigorta&rücu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan 06kpr19
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
hukuki bir foruma yazarsanız daha yardımcı olurlar, dükkan sahibini bilemem ama kazayı yapan şöförün siz olmadığı belli. Siz şöföre dava açıcaksınız dükkan sahibinide yanınıza çekeceksiniz şahitlik yapmazsa onada dava açıcakmış gibilerinden. Dava sonucunda ceza sürücüye yıkılcak üzerine belki siz tazminat bile alacaksınız şöför ödesin ödemesin icrası var bu işin.

hukuki bir foruma yazarsanız daha yardımcı olurlar, dükkan sahibini bilemem ama kazayı yapan şöförün siz olmadığı belli. Siz şöföre dava açıcaksınız dükkan sahibinide yanınıza çekeceksiniz şahitlik yapmazsa onada dava açıcakmış gibilerinden. Dava sonucunda ceza sürücüye yıkılcak üzerine belki siz tazminat bile alacaksınız şöför ödesin ödemesin icrası var bu işin.

Dükkan sahibi sorumlu değil mi?

Dükkan sahibi sorumlu değil mi?

kanunen sorumluymus ama aracın dukkanda onlara verıldıgının ıspatının yapılması gerekıyormus

Arkadaşın dediği gibi dükkanda çalıştığına dair bir kanıt yok, onu kanıtlamak çok daha uzun bir uzun zaman alır. Arkadaş için önemli olan cezanın kazayı yapan adına kesilmesi değil mi? Elindeki tek resmi belge sürücünün kalfa olduğu. Benimki sadece mantık yürütmesi avukatı çok daha iyi bir süreç bulacaktır tabi.

abı sana akıl vereyım cocugu bul guzelce oturt gızlı ses ve gorutu kaydı yap konustr cocugu acık acık ustayada aynısını yap bence baska cıkar yolun yok gıbı gorunuyor.. ıste araba sızdeydıde fleanda ustada soler cocukta olayı anlatr flan yanına bırını alırsın olmadı ısı bılıyo borctan kurtulcaz anlat olayı dıye o sekılde bı flım cevırmen lazım

abı sana akıl vereyım cocugu bul guzelce oturt gızlı ses ve gorutu kaydı yap konustr cocugu acık acık ustayada aynısını yap bence baska cıkar yolun yok gıbı gorunuyor.. ıste araba sızdeydıde fleanda ustada soler cocukta olayı anlatr flan yanına bırını alırsın olmadı ısı bılıyo borctan kurtulcaz anlat olayı dıye o sekılde bı flım cevırmen lazım

Mustafa o iş sakat bir durum. Bir kişinin haberi olmadan dinleme yapmak videoya çekmek :) of anam of.. çok sakat

Arkadaslar suçlu direkt olarak arac sahibi. Belge bilgi yoksa kanun cok acik. İzlenecek yol cezaları ödeyeceksin sora mahkemeye vereceksin kaza yapani alacak bisey yoksa ya parayı ödeyecek Yada hapse girecek alkollu surucu. Hapse girse bile o parayi odeyene kadar icra pesinde olacak .sadece kazayı yapan arkadasa yaptırım uygulana biliyor. Cünkü tamirhane sahibi adam "arabayı kaçırmış haberim yok" dediği an olay yine kalfaya donüyor. Keske bi belge olsaydı gecmis olsun.

telefonla cekmek dedinde söyle bısey yapmayı planlıyorum
çağıracam işyerıne
sıgorta sırketıyle konustum paranın ertelenmesı ıle ılgılı dıyecem
ve alınden ımzalı yazı almaya calışacam.
arac su tarıhte calıştıgım su su işyerınde tamır edıldı aracın testı için aracı o akşam aldım gece alkol aldıktan sonra kaza oldu falan dıye bu sekılde oda arabanın o dukkanda oldugunu kanıtlayacak ve dukkan sahıbıde guvenı kotuye kullanmaktan sorumlu tutulacak.
ama bu yazıyı nasıl alacam.'''

telefonla cekmek dedinde söyle bısey yapmayı planlıyorum
çağıracam işyerıne
sıgorta sırketıyle konustum paranın ertelenmesı ıle ılgılı dıyecem
ve alınden ımzalı yazı almaya calışacam.
arac su tarıhte calıştıgım su su işyerınde tamır edıldı aracın testı için aracı o akşam aldım gece alkol aldıktan sonra kaza oldu falan dıye bu sekılde oda arabanın o dukkanda oldugunu kanıtlayacak ve dukkan sahıbıde guvenı kotuye kullanmaktan sorumlu tutulacak.
ama bu yazıyı nasıl alacam.'''

Sanmam ki imzalasın...

Geri