Allah sakaryalı opelcilere sabır ve bol para versin !!!!!

fuatank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar başllığı belki biraz ilginç buldunuz ama okudukça hak vereceksiniz.
iş için sakaryadaydım geçen hafta arabamda birden arıza lambası yanmaya başladı. bi süre sonra patlama ve teklemeler ortaya çıktı. işlerim acil olduğundan hemen sanayiye giremedim. işlerim bitince sanayiye girdim ve hamamcıoğlu opel servisinde sedat usta arabamı makineye bağladı. eksantrik devir sensörünün değişmesi gerektiğini parçanın 120 ytl işçilk olarakta 20 ytl alacağını söyledi. 1 saat sonra işimin biteceğini saat kaça kadar açık olduğunu sordum. 19 a kadar dedi. saat 17 30 da geldiğimde dükkanı kapatmış olduğunu gördüm. cebinden aradığımda gelemeyeceğini parça bulamayacağını falan söyleyip başından savdı.
Ordan çıktım ve viyanalı sami usta diye bi opel servisine gittiğimde arabayı makinaya bağlayarak bakma gereği duymadaniki kez gaz pedalına basınca nasıl olduysa arabanın hem eksantrik hemde krank devir sensörünün değişmesi gerektiğini ve 195 ytl olacağını söledi. yolcu olduğum için az bi indirim yapabilirmisin dediğimde arkasını dönerek size iyi yolculuklar diyerek dalga geçer gibi yardım edeceğine defol git der gibi davrandı. bir tane yetkili servis olan sakarya ilimizde ne yazık ki nöbetçi ustada yoktu. mecburen sakaryada kaldık gece. ertesi sabah ankarada ustamı aradığımda iki sensörün 80 ytl işçilik 20 ytl olduğunu sölemesiyle sakaryalı opelcilere acıdım. aracımla ite kaka düzceye vardım. opel parçacısı buldum parçaları almak istediğimde önce bi ustaya gösterin genelde ikisi bir arıza yapmaz dedi parçacı. düzcede iyi bi usta varmı diye sorduğumda İSA USTA 'yı tavsiye etti. İsa ustaya gittiğimde aracı makineye bağladı eksantrik devir sensörü arızası olduğunu ama kablosundan da arıza gösterebileceğini söyledi. kabloyu değiştirdi. aracın teklemesi bujilerden birinin yağlanmasından kaynaklanıyormuş onu değiştirdi ve toplam 20 ytl ye işimi gördü. yetkili servis 350 ytl fiyat vermişti.
Allah İsa ustadan razı olsun. ve sakarya ya da isa usta gibi kul hakkından korkan, işini ve müşteri memnuniyetini önde tutan ustalar nasip etsin.

Viyanalı diye tabela yapıpta avrupa görmüş ama oralardan sadece işinin menfaatçiliğini kapmış ustayım diye geçinen vicdansızlardan, yabancı plaka araç görünce yolunacak kaz gözüyle bakan fırsatçılardan uzak durmanız temennisiyle...
saygılarımla,

Son düzenleme:
G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
ne şeref yoksunu esnaflar çok bu piyasada... geçmiş olsun bu arada...

fuatank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler gökhan kardeş. bence susmak yerine bunları teşhir etmeliyiz. eminim hepimizin başından böyle insanların zararı geçmiştir. buraya yazmak istermisiniz arkadaşlar.

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
bencede bu tipler teşhir edilmeli.. sanki biz onlara muhtacız bize ustamı yok??( sözüm meclisten dışarı hak etmeyenler üstlerine alınmasın lütfen)

lostsailor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.gmdss.bravehost.com
bunlar böyle yaptıkca işini düzgün yapan usatalar zarar görüyor böyle ustaları direk allaha havale etmek gerekiyoo

nadirgoktan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen öyle

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet ya şerefsiz üç kağıtcı bi kaç adamın yüzünden bütün ustalar damgalanıyo. bu forumda iyinin de kötünün de teşhir edilmesi çok önemli.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Adapazarı ustaları/esnafı biraz keyiflerine düşkün oluyor galiba. Genelde sabah geç açıp akşam erken kapatıyorlar. 19 a kadar açığız deyip 17 de kapattığına göre Adapazarı'nda arkadaşın ekonomik durumu da iyi olmalı. Herşey bir yana arkadaşa yapılanlar affedilir gibi değil. Bu iki usta kulağıma küpe olsun, ne de olsa sık sık Adapazarı'na gidiyorum.

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aman allah düşürmesin böylelerine...