allah sizzi bildiği gibi yapsın şerefsizler :(((

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan aykal
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
valla bunlar vatan evladı değil
milli servet diye birşey bilmiyorlar
benim daha önceki arabayıda çizmişlerdi
sağlı sollu çiziyorlardı, sonra çizikler artmaya başladı
her 2 günde bir artmaya başlayınca geceleri uyuyamaz oldum psikopata bağladım :)
sonra takip etmeye başladım arabayı 5-6 gün kullanmadım yattı hep
bir gün yanından geçen bir çocuk takılarak yürüyor
gittim baktım çizilmiş
ertesi gün yine aynı montlu çocuk arabaya yanaştı takılarak yürüyor
meğer 0.5 kalemle çiziyormuş, kapılarda takılıyormuş
koşturdum yakaladım bir osmanlı yedi, tuttum kulağından doğru evine
babasını çağırttım, adam tanıdık çıktı
kusura bakma dedi, arabada sıfır boyandı, sonra satıldı!
bana sorarsan takip et ama çocuk çıkmayabilir...

araba lüks görünür bir de siyah olursa yapıyor aşşağılık insancıklar. Tamam gücün yetmeyebilir alamayabilirsin ama o da bir emeğin karşılığı adam bunu düşünmüyor. Aslında aynı insancıklar belediyenin yaptığı parkların banklarını, çocukların salıngaçlarını, şimdi yaygın olan halka açık jimnastik aletlerini, belediye otobüslerini aklınıza kamuya ait ne varsa çizen, kıran, onları bozan ve bundan büyük keyif alan tipler. Adam kendine ait olmayan birşeyi bozunca keyif alıyor işte anlaşılır gibi değil.
Ama tek suçlu var onları yetiştiren anne ve baba, belki çok klişe bir laf ama işin temelinde yatan şey eğitimsizlik..

aslında koyacaksın 10-15 kamera takibe alacaksın bunları medyada yayınlayacak, medyada haberlere bakın örnek: araba çalındı, kadın kapkaça uğradı, şöyle hırsızlık oldu böyle hırsızlık oldu, şunu şöyle dövdüler.... falan bir gün de bu adamlar yakalanınca işte o hırsızlar yakalandı diye haber yapsalar ve şu kadar ceza aldı falan bence çok caydırıcı olur. "Olay varken haber sorun çözülünce haber değil" bu mantık bence birçok şeyin nedeni, medya o kadar etkili bir güç ki doğru kullanıldığında suç oranını yarı yarıya azaltacağına bir psikolog olarak kalıbımı basarım.

Geri