Almanyada opel

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan buraki
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
normalde ab de olsak almanya dan arabayı alır burada üstümüze geçirtiriz fakat ab de olmadığımız için gümrük vergisi vs alıyorlar bu da arabanın burdaki değeri ile eş değerde bi rakam ödüyorsun bu da niçin türk otomobil üreticilerini korumak için doğuş otomotiv gibi devleri korumuak için..ben böyle yasayı çıkaran devletin......................

hop orda dur işte.yazdığın cümlenin ne şekilde nereye gideceğine dikkat et.

hop orda dur işte.yazdığın cümlenin ne şekilde nereye gideceğine dikkat et.

dogru söylüyo. daha ne zamana kadar sürecek bu enayilik. sabahtan akaşma kadar vergi ödemek için çalışıyoz. bunu düşün. kdv ötvyi düşün.:( :cry:

eğer bu vatana ödediği kdv den ötv den dolayı enayilik sayıyorsanız. yazıklar olsun.
askerin elindeki silah,mermi,
yollar,elektrik,ışıklar,
herşey ama herşey bizlerden alınan parayla yapılıyor.
bunda enayilik filan yok.
helali hoş olsun.
yabancıya hırsıza gitmiyor param devlete gidiyor.

ama benim devletime küfür etme cümlesi içinde küfür yerine nokta koyuluyorsa, susmam.

normalde ab de olsak almanya dan arabayı alır burada üstümüze geçirtiriz fakat ab de olmadığımız için gümrük vergisi vs alıyorlar bu da arabanın burdaki değeri ile eş değerde bi rakam ödüyorsun bu da niçin türk otomobil üreticilerini korumak için doğuş otomotiv gibi devleri korumuak için..ben böyle yasayı çıkaran devletin......................
Forum Kurallarımız
Amaç: Opel Markasının Kalitesi ve Güvenine paralel şekilde Elit ve Seçkin bir yapıyla, her alanda kurallara uyan aktiviteler yapıp gayriresmilikten uzak olarak Tüm Opel Severler arasında yardımlaşmak...

02- T.C. yasalarını ya da uluslararasi kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
22- Foruma üye olan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.
Lütfen forum kurallarını okuyalım:http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=12

eğer bu vatana ödediği kdv den ötv den dolayı enayilik sayıyorsanız. yazıklar olsun.
askerin elindeki silah,mermi,
yollar,elektrik,ışıklar,
herşey ama herşey bizlerden alınan parayla yapılıyor.
bunda enayilik filan yok.
helali hoş olsun.
yabancıya hırsıza gitmiyor param devlete gidiyor.

ama benim devletime küfür etme cümlesi içinde küfür yerine nokta koyuluyorsa, susmam.

yabancıya hırsıza gitmediğine emin misin? 90 yıldır bu ülke niye kalkınmıyo merak ediyom valla. o kadar vergi alıyolar nereye gidiyo bu paralar bende bilmiyom. :sorry:

iyi dostum ödeme o zaman.
hizmette alma.

varmı 3 kuruşa 5 köfte?

öderim ama bir araba almak için iki araba parası, bidepo benzin parasına 3 depo bezin parası ödemem.

Geri