Arabanızda ne tür müzik dinliyosunuz=))bakalım ne çıkcak??

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan twintop
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Araba kullanırken ne tür müzik dinliyosunuz???

• Kullanılan toplam oy
    116
  • Anket kapatılmış .
Açıkçası radyo dinlerim.Tabi bu durumda radyoda ne çalıyorsa o benim favorimdir. :))

geneLde eLEctronic music dinlerim, house ,funky, minimal ve türevleri ama bulundum psikolojiye göre . sonrası pop ve arabesk (:

arattım galiba çin borsası veya çin para birimi ile alakalı bişey olsa gerek:)
ya siz yanlış yere bakıyosunuz ya ben yanlış yere bakıyom bensze linkleri göndereyim en iyisi. bide youtube da rmb yazarsanız görürsünüz arkadaşlar.

http://www.lastfm.com.tr/music/RMB

Valla burada bahsedilen sanırım R&B [ki R and B de denebilir, kısaca R'n B olarak telaffuz edilir, Rhythm and Blues olarak açılabilir]

RMB olarak arattırınca Çin Para Birimi çıkıyor :) (=Yuan yani)

R'nB de çok spesifik bir müzik türü. Genellikle zenci kadın vokallerin hafif sound'lu pop/funk/rap vb. müzik yapmalarının genel adı. Dolayısıyla R'nB'den bahsettiğimiz noktaya gelene kadar; Rock (soft, heavy), Jazz/Blues, HipHop, Latin, Klasik gibi çok daha üst müzik türleri var.

Bence şöyle bir liste olabilirdi;

- Arabesk
- Türk halk Müziği
- Türk sanat müziği (arabesk'ten bile önce bunun yer alması lazım bence)
- Klasik Batı müziği
- Türk pop müziği (eski veya yeni farketmez)
- Yabancı pop müzik (r'nb, pop, hiphop, tecno, latin, soul, house vs..)
- Jazz/Blues/Swing/Funk/Chill Out
- Rock (Soft Rock'tan Gothic Metal'e kadar)
- Müzik dinlemem :)

Tabii ki benimki sadece bir öneri. Bence böyle bir genel şıklı anket daha net olurdu.

Eğer ben cevap verecek olsaydım, büyük Blues üstado Louis Armstrong gibi cevaplardım bu soruyu:

"sadece iki tür müzik vardır : iyi müzik, kötü müzik. ben birincisini dinlerim!"

Hocam;

RMB adamın adının kısaltılmışı yahu.. Müzik türü falan değil..

İngilizce tanım RMB are Rolf Maier Bode (whose initials form the band name), born on the 6th of March 1974 in Berlin and Farid Gharadjedaghi, born on the 26th of May, 1974 in Teheran.

MFÖ diye müzik türü var, demek gibi oluyor senin söylediğin :D

electronic,trance,house,deep house,chill-out,R&B,rock,T.S.M......

Geri