araç içi buharlanma

iceberg-fth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar arkadaşlar 98 cdx aracımın içi çok aşırı buhar oluyor camlar buz tutuyor kalarüfer çalışınca bile 1 saatte ancak çözülüyor ve camlardaki nem bir türlü kurumuyor ne yaplayım acil yardım

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cam buğlanmışken camları içeriden bez yada başka bir şeyle temizlemeye çalışırsanız donacaktır. en güzeli araç biraz ısınınca havayı tamamen ve en şiddetli şekilde cama vermektir. bu soğuklarda bu normaldir. tabi araç içinde kaçak falan yoksa. mesela ben en son kalorifer peteği değiştirdim camlarım buğlanmaya ve açılmama yapmıştı. peteğe giren hortumların ucundaki tanesi 1 liralık 2 tane contanın değişmesi ile sorunu hallettik.

mukeala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kalorifer çalışınca ancak 1 saatte çözülüyorsa sıkıntı var. Isıtmıyor mu kalorifer?

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın kalorifer bağlantılarını kontrol edin. şayet sorun yok ise camları elma ile silin buhar olmayacaktır.

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buharlanmayi klimayi acarak daha cabuk bir zamanda halledebilirsiniz.tabiki farkli bir sorun yoksa.

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava sirkülasyon motorunuz bozuksa ve kalorifer havayı içerden alıyorsa aşırı buhar yapar...

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
hava sirkülasyon motorunuz bozuksa ve kalorifer havayı içerden alıyorsa aşırı buhar yapar...

+1907

en büyük etkenlerden biri bu, diğeri silikon bazlı parlatıcılar diğeri araç içine olan su kaçaklarıdır.

Bence kaloriferi açınca geçmiyorsa aracınız iç sirkilasyonda kamıştır.

iceberg-fth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kalorifer çalışınca ancak 1 saatte çözülüyorsa sıkıntı var. Isıtmıyor mu kalorifer?

çok aman aman bi sıcaklık gelmiyor bundan önce fiat marea vardı ızgaralara el yaklaşmıyordu bu araca yabancıyım ne derece ısı veriyor henüz anlayamadım ama (auto-hi) da çalışıyor kalirüfer

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle kalorifer peteğinin sağlıklı çalışıp çalışmadığını kontrol etmekte fayda var. Özelliklede ısınması uzun sürüyorsa bir sıkıntı (Lpg bağlantıları, tıkanma, çürüme vs) olabilir.mutlaka ön tarafın paspasları çıkarılarak kalorifer peteğinin durumunu kontrol etmenizi öneririm. bir sızıntı varsa arabanın içinde nemlenme ve koku yapacaktır. Buralarda sorun yoksa dijital klimadan anlayan iyi bir usta sorunu çözecektir.