araç ne ile yıkanmalı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan dnanor
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Artık ankara da araba vs. yıkamak yasak oldu.Su yokmuş barajlarda.Cezası çoook walla :(

ben yıkamacıyım köpükle yıkıyorum.fırça kesinlikle yok.ve arabaya cila yapıyorum arabalarda 1 tane cizik yok adeta bize gelen arabalar parlamaya başlıyor

size tavsiye arkadaşlar kimyasallardan uzak durun kaliteli oto şampuanı alın ve yıkamacınıza sünger ile yıkatın en iyisi bu ..

ilaçlı yakama yaptıran arkadaşlar silecek lastiklerinin ve kapı fitillerinin özelligini kaybetigini zamanla göreceksiniz araç içeri ses ve rüzgar alacaktır silecekler iyi silmeyecektir ..

bunu ispatı için ilaçlı yıkama sonrası bez ile lastik kısımları sildiginizde bezin resmen lastigi kazıdıgını göreceksiniz ..

valla burdada öle ama bn yıkıyom polisler geldimi haberim yoktu abi diyom :):):):D
Abi yemiyolar burda öyle numaraları.Zabıta yazıyo hemen cezayıı.Üstelik şikayet edene de 200 ytl ödül var.Artık millet ava çıkıyo resmen ya:D araba falan yıkayan var mı diye:kop:

harun kardeşim süpersin valla şöle bi 15 yıl falan önce hacı murat vardı bızde babam bole golete gırmıstı ama bıraz derındı hep kapılardan su gırmıstı ama ıı olmustu ıc dıs yıkanmıstı:)
valla buralarda hep ılac sıkıp sonra tazzıklı suyla yıkıyorlar sonra bezle kurulama

evin önünde hortumla yıkamaya alışmış biri olarak, son yasaklardan sonra ilk defa kova ve fırça ile yıkadım, galiba daha çok su harcadım :cool:

su deterjan (sıvı el sabunu bazende hanımdan gizli şampuan:) )ve fırça (ama yumuşak bir fırça)üçlüsünü kullanıyorum sünger deliklerine giren küçük taş toz ve partikülleri tutarak arabanın çizilmesine neden oluyor.

Geri