araç ne ile yıkanmalı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan dnanor
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
valla bugün babamla arabayı yıkartırtık hiç arabaya fırça sürmediler otomatik atan tazikli köpük var önce onlar üstüne tazikli köpük sıktılar sonrada tazikli suyla yıkadılar cok temiz oldu

herazman kendim yıkarım 3 kova su yeter bahçede. birinci kova bagajda durur bütün mazemelerde bagajdadır zaten.o kovaya şampuanımızı koyarız üstüne suyu doldurup köpürtürüz.2 kovada su taşırım evden.süngerle temizleyip minik tasla suyu akıtıp durlarım.Sonra gölgeye çekerim 1-2 saat pasta-cila sürer.3 saat sonunda eldivenlerimi takarım lastik cilasını çıkartıp lastik ve plastik aksamları cilalayıp bırakırım:D tabi sonunda bende haşat olmuş oluyorum ama yıkamacıların yaptığı yalak şap iş içime hiç sinmiyo(DU) 1 aydır arabasız olduğumdan unuttum yıkmayı:D

sünger+otoşampuanı+su üçlüsü ile dış yıkama. + cam bezi ile cam silimi, penye bez ile kaporta silimi

süpürge+nemli bez+toz al ilede iç temizlik.

son aylarda daha seyrek yıkatıyorum malum su sıkıntısı var.Fırça yada sünger çok ayıredetmiyorum ama kapı içine doğru su sıkmalarına gıcık oluyorum ve bir daha da asla oraya gitmiyorum

Köpük ile yıkatın arkadaşlar gerçekten çok fark ediyor resmen parlıyor yaw.

1 kova su + yarımçay bardağı bulaşık deterjanı + 1 fırça

Bulaşık deterjanı kullanınca gördüm ki arabanın üstünde bir tabaka oluşturuyor.Su ile yıkasam da pek geçmedi sanırım zamanla geçer.Bulaşık deterjanının oranıyla mı ilgili onu pek anlayamadım ama son iki yıkamamda bu olay olunca artık bulaşık deterjanından vazgeçtim.Bir bakım seti aldım.Şampuanı var onunla yıkıyorum.

İlaçli Bi sekilde Cünkü Boya Koruma Var İki arabada da

Geri