araç ne ile yıkanmalı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan dnanor
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
çok kirliyse.üniversite zamanında hemen yandaki oto yıkamacıya bırakıyorum sabahtan öğlene kadar tertemiz alıyorum.park da bedava:) şuan mı?1-1buçuk aydır su yüzü görmedi walla:D

tabiki ilaclı yıkamadan baskasını tercih etmiyorum

saolsun daha dün yıkatmıştım akşam bahçenin önüne koydum..demin bi baktım komşular bahçeyi sularken araba baştan aşağı çamur olmuş :( komşulara yıkatıcam bu sefer...

Bizim yıkama tarzımız sizinkilerden çok farklı.
O kireçli sularla yıkayıp nasıl oluyorda araçlarınıza kıyıyorsunuz?

Aracına gerçekten değer verenler onu yalayarak temizler...:)

kendi garajımda sonax şampuanla bi de su kompresörü aldımki süper

3 saat sonunda eldivenlerimi takarım lastik cilasını çıkartıp lastik ve plastik aksamları cilalayıp bırakırım :D

bu lastik cailası değidin nası bişiy lastiklere sıkılan o beyaz sprey değil demi benim kapı çıtaları kapı kolları pasta cila deydiği için rengi bozlaştı çok kötü oldu plastik cilası iş görürmü onları yeniden hayata bağlar mı?

Fırçasız,süngersiz cilalı-köpüklü oto yıkamada yıkatıyorum..
Bazen canım çekiyo kendim yıkıyorum:)

önce güzelce ıslatıyoruz,daha sonra 1 kova suyun içerisine 1 kapak kadar sonax oto şampuanı ilave ediyoruz..Köpürtmeden karıştırıyoruz..Sonra süngerle önce tavan..sonra sünger temizlenerek camlar..sonra kaput..sonra Diğer kısımlar olmak üzere güzelce yıkıyoruz..Her tarafı yıkadıktan sonra camları bidaha yıkıyoruz..Sonra durulama işlemi..Jantların aralarında toz kalmıcak şekilde yıkıyoruz..sonra kurumaya alıyoruz ve o sırada yıkama malzemelerini toparlıyoruz..Son olarak lastikleri parlatıyoruz spreyle..Ve en güzel kısım olarak karşısına geçip izliyoruz:)

Bitti=)

kendım yıkadıgım zamanlar fırcayla

Arkadaşlar şu benzin istasyonlarındaki döner yıkamalar zaralı die biliyom.gerçekten ölemi???

Geri