Araca Pasta Cila Yaptırmak Boyayı inceltir mi?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Navaron
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
pratiker de falan var Murat abi...Bu hafta ben de cila ve cilalı şampuan alacağım Sonax ıslak cila çıkartmış 26 YTL belki alabilirim...Arabayı önce Sonax cilalı şampuanla yıkıyorsun ve durulayıp ıslakken bu ıslak cilayı plastik yerlerde dahil dilediğince uyguluyorsun sonucu bilemiyorum ama cilanın plastik aksamdaki beyazlatma olayından iyidir her halde... :)

Geçenlerde aracımı komple gazla sildim ama beklediğim sonucu alamadım malesef ... :(

bende şişli (cevahir) koçtaşta gördüm böyle bi alet fiyatını hatırlamıyorum ama çok uygundu bence yaptığı iş aldığı parayı hakediyor..

Bunu kullanmada biraz deneyim şart.Ayni yere fazla tuttuğunuzda boyanın katmanlarında incelme yapıyor.
Boyacılar cila atarken izlemeli, sonrada ilkdefa başka bir zeminde deneyip el alışkanlığına sahip olduktan sonra yapılırsa zarar görülmez. Gerçektende yaptığı işin sonucu mükemmel ayna gibi oluyor. Ben tesadüfen boyacı yaparken gördüm 15 dk seyrettim.Ayran kıvamında beyaz sıvı cilaydı .izlendiğini anlayınca cilayı cebine koydu. 250 cc.lik plastik bir şişe kendini uyanık zannediyor oto boyası satan malzemecilerde sürüsüne bereket. İsmini göremedim ama etiket ingilizce ve kırmızı renkte bu bilgiyle yola çıkılıp bulunur.Ondan daha kaliteli olanlarıda vardır.:good:

eski arabama uygulamıştım pamukla star line marka ince polish pasta hem lekeleri yok ediyo hem mütiş parlatıyo...pasta ve cila içiçe tek seferde hallediyosun işini...en küçüğü 1kg.lık kutuda iki sezon kullandım hala yarım kutu var elimde bitmedi...fiyatı o zamanlar 1kg.lık kutusu 12ytl idi şimdiki fiyatını bilmiyorum...

arkadaşlar bu aleti alın 29 ytl....bana dua edeceksiniz.elle sürdüğünüz ciladan kat kat daha çok parlatıyor.bakan bir daha bakıyor arabaya...

bu mantıklı ama elimizden gelirmi kolaymı? yemiyor kendim yapmak araç 2 aylık olunca :) öyle diyim

Hocam bildiğimz pamuklamı yaptın?? Pamuktan tüyler kalmıyormu aracın üzerinde??

bende pamukla yapmıştım hiçbişey kalmıyo tüy falan yok gayet güzel oluyo...pamuk zor gelirse üstübü ile de yapabilirsin kaportacı eniştem var o bana üstübüyle yap demişti ben pamukla yaptım...kollar baya kas yapıyo bilmiş ol..:D

pratiker de falan var Murat abi...Bu hafta ben de cila ve cilalı şampuan alacağım Sonax ıslak cila çıkartmış 26 YTL belki alabilirim...Arabayı önce Sonax cilalı şampuanla yıkıyorsun ve durulayıp ıslakken bu ıslak cilayı plastik yerlerde dahil dilediğince uyguluyorsun sonucu bilemiyorum ama cilanın plastik aksamdaki beyazlatma olayından iyidir her halde... :)
Islak cilayı uyguluyorum fena değil ama normal cila daha güzel oluyor;)

Geri