Aracım yağ yakıyor

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan bestking
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

bestking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım 1000-1500 km de yarım litre yağ yakıyor, kullandığım yağ ise Shell Helix HX7 özel akif temizleme yağını kullandım yağ sanki su gibi damlıyor örneğin castrol magnatek ise daha yoğun damlama olmuyor acaba sahte yağ mı dolduruldu araca

yağ nereye damlıyor ? araçta yağ kaçağı varmı kontrol ettirdinizmi contalardan keçelerden v.s.

Arkadaşlar aracım 1000-1500 km de yarım litre yağ yakıyor, kullandığım yağ ise Shell Helix HX7 özel akif temizleme yağını kullandım yağ sanki su gibi damlıyor örneğin castrol magnatek ise daha yoğun damlama olmuyor acaba sahte yağ mı dolduruldu araca
Aracınızın kullanma kitapçığına bakın yağ ile ilgili son sayfalarda 1000km de ne kadar yağ yakacağı bildiriyor. Mesela 1.6xe motor olan Vectra C aracım 1000km de 0,6lt yağ yakabileceği ve kullanıma bağlı olarak oranın artacağı yazıyor kitapçıkta.

4 bın devırden sonra yogun mavı duman atması lazım varmı boyle bır durum bırde devırdaım suyunu kontrol edın kacak olmayabılır ust kapak conta suya karıstırıyor olabılır

arkadaşlar devir daim suyu normal , motordan yağ kaçağı yok,
yağ damlıyor derken yağı motora doldururken son kalan kısmı hani incelir ya işte bu incelmiyor su gibi damladı sanki yağ çok ince geldi bana , araştırdım piyasada çok fazla bir şekilde sahte yağ varmış,bu yağları orjinal yağ kutularına doldurup müşteriye orjinal yağ gibi sattıklarını söylediler, yağ firmalarının böyle yapacağını sanmıyorum, bunlar firmaları karalıyorlar

arkadaşlar devir daim suyu normal , motordan yağ kaçağı yok,
yağ damlıyor derken yağı motora doldururken son kalan kısmı hani incelir ya işte bu incelmiyor su gibi damladı sanki yağ çok ince geldi bana , araştırdım piyasada çok fazla bir şekilde sahte yağ varmış,bu yağları orjinal yağ kutularına doldurup müşteriye orjinal yağ gibi sattıklarını söylediler, yağ firmalarının böyle yapacağını sanmıyorum, bunlar firmaları karalıyorlar

eğer böyle birşey varsa yazıklar olsun !!!

resmen ayçiçek yağını dolduruyorlar bu şekilde sıfır motor bile 2bin km sonra yağ yakmaya başlar :mad:

sentetik yağ mı kondu? normal o zaman ince olması..kalına geç dene

astra g z16xe motor için kullanım kitapçığında 1000 km de 0,6 litre yağ eksiltmesi normaldir deniliyor...

sentetik yağ mı kondu? normal o zaman ince olması..kalına geç dene

Selim abi yag yaktirtmayan yag iyi yag midir :]
senin icin soylemiyorum abi ama genelde arac yag yakmasinda kamyon yagi veya 20w50 koyalim diyenler var :D:D

Son düzenleme:
Geri