Aracimdan Rölantide Pancar Motor Sesi Geliyor ????

sararmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar garip bir şikayet belkide ama çok rahatsız edici....2004 Meriva Easytronic aracım var...Özellikle rölantide bir motor sesi geliyor, hani balıkçıların kullandığı iğrenç eski teknoloji motorlar var ya cılız bir ses çıkarır pıtı-pıtı-pıtı:) diye...Öyle ses çıkarıyor..Duyan kaputun altında 800 cc lik maruti motoru var sanacak...Acaba neden olabilir bu ses??

Aklıma gelenler,

1. Sübap iticilerden olabilir mi ??

2 . Sübap ayarı ister mi bilmiyorum..

( Triger 45.000 de değişmiş, Joker Opelde, şu anda araç 53.000 km de... )

Acaba egr iptali, boğaz temizliği fln mı istiyor ??

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla sesı duymak gerekır hava fılıtresınde bı sıkıntı varsa ses kalın cıkabılır

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
triger değişmiş ama kopupmu değişmiş? sanki koptuktan sonra değişmiş gibi. şikayetlerin öyle gösteriyor. siboplar eğilmiş gibi. 3. vitesten sonra araba debeleniyor ama gitmiyor değilmi? pat pat pat ediyor. ustalar dan da yorum almak lazım ama bence büyük ihtimalle senin motoru indirmen gerekiyor maalesef.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hemen motoru ındırmeyelım ıstersen:)

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Trigerin sente ayarından olabilir diye düşünüyorum.Eski aracımda triger değişiminden sonra aynı sorunu yaşadım.Başka bir usta baktığında sente ayarı iyi yapılmamaış dedi.Ayarı yaptıktıktan sonra araç saat gibi oldu.Başka ustalara da göster derim.

sararmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar triger erken değişmiş gibi geldi bana sizce ??? ( 45.000 de, eski sahibi )

Aracı alırken eski faturaları çıkardı eski sahibi, plakası fln yazıyor 45.000 de değişim yapılmış neden acaba ???Genel 45.000 bakımı ve triger seti diye yazıyor.....

sararmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün servise gittim ve sebebini söylediler...Hava filtresinin hemen üzerinde siyah bir parça var içine birkaç boru giriyor..İsmi depo havalandırma otomatiği imiş..küçük bir pompa gibi çalışıp, corsalarda da varmış..Sesi o yapıyor, eskidi mi biraz sesli çalışırmış..Böyle su motoru gibi bir ses........