Aracınız Ne kadar yakıyor?

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
depoyu 130 lıraya doldurdum 670 km yol yaptım 130/670 =0,1940 tl yapıyo şu anda yol bilgisayarında da 7,2 ort tükerim görünüyo o da sanırım aldığım günden bu güne kadarki ortalama tüketim o hesaba göre de 7,2*3,024 /100 dersek 0,217 kr eder sizce nasıl? bu arada 95 oktan ve opeten alıyorum
130 tl ye 670 km şehirdışı sanırım.7,2 ortalama da gerçek değer gibi görünüyor.sorun yok gibi.

Can2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Erdem bu topiği takip ediyorsan, cevap yazdığın arkadaşınkine benzer çok fazla efsane mesaj vardır, birkaç sayfa geriye gidip oku bak:D

Alemin Doğrusu Sen oldun Buradakıler Yanlış Oldu.. Yok bir kaç sayfa geride çok efsane varmış.. herkez yalan konusuyor yani...
tamam diyelimki yalan soluyorum al arabanı gel yanıma cıkalım uzun yola lpg de km de ne yakıyor Hesapla.. sonra gercekten yalan konusmussam arabayıda al götür.!!!! eğer dogruysa anahtarını bırak git.. bu kadar insanın önünde söluyorum.. hadiiiii

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyler burada mesaj yazan herkesin belli bir sahip olduğu sosyal statüsü ve bir sürü kazandığı edindiği ve isimleri ile birlikte anılan tamlamaları var. bunların her birini yok sayıp kaba mesajlar yazmayalım. Can2000. bence biraz daha sakin yazmalısın. kaldı ki buraya yazdığın tüketim değerlerini incelersen -ş dışı 2,4 lt- bi yanlışlık olduğunu farkedeceksin. Oktay Selvi bunu anlatmaya çalışmıştır. Ayrıca sende ismini yaz ve sana da isminle hitap edebilelim. kimseyi eleştirmek veya tenkit etmek amaç ve niyetinde değilim. bu forum huzurlu ve seviyeli özelliklere sahip nadir bir forum dur. buna sahip çıkmak görevi ile yazdım. herkese selamlar....

dtvolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sıralar düştü biraz havalar ısındı istanbul trafiği azaldı 12lt den 10.5lt düştü ben de şaştım

Can2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sungurluda depoyu fulledım 46 tl aldı... sonra elma dağında tekrar fulledim 10 tl aldı.. önce cok şaşırdım aracı yenı aldım.. aldıgım kısıye sordum oda istanbuldan almış evet uzun yolda gazı bıle koklarr güle güle bin dedi... daha neyını hesaplayım ki. 85 km de 5 tl yakmış.. elma dağından sungurluya gelınce yenıden fulledım hız 120-140 basdım genelde 14 tl ye geldi.. o farkıda sıkıstırdıgıma saydım yanı hesap doğru..

ismim can kandemir

selvi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konudaki bazı arakadaşların yazdıklarını okuduktan sonra şundan eminim benim aracımın tüm ayarları iyi galiba...
neden derseniz 450km şehir dışı yolu 90tl lik benzinle bitirdim ayrıca benzinin litresinide 3.27tl den almıştım....
astra 1.6 için iyi bir değer galiba... ne dersiniz? bundan sonra ben neden tüp taktırayımki:)

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sungurluda depoyu fulledım 46 tl aldı... sonra elma dağında tekrar fulledim 10 tl aldı.. önce cok şaşırdım aracı yenı aldım.. aldıgım kısıye sordum oda istanbuldan almış evet uzun yolda gazı bıle koklarr güle güle bin dedi... daha neyını hesaplayım ki. 85 km de 5 tl yakmış.. elma dağından sungurluya gelınce yenıden fulledım hız 120-140 basdım genelde 14 tl ye geldi.. o farkıda sıkıstırdıgıma saydım yanı hesap doğru..

ismim can kandemir

aracın 6 kuruş yakıyor. beninm aracımın tam yarısı kadar. Yani fabrikanın verilerinin bile çok çokk altında bence bu tüketimi Opel e ilet. Yetkilierde seninki gibi bir tüketim elde ederlerse buyuk ıhtımalle aracını buyuk paralar verip emsal için senden alırlar. hatta garanti alırlar. Kaba bir hesapla 100 km de 2.3 litre yakıt sarfiyatı var. Çok iyi bence... Hatta İNANILMAZ. Bence bunun nedeni ölçümü yanlış yapıyor olman. En garantisi şudur. Gzı tamamen bitir. Ve 40 tl ik gaz al. km yi sıfırla. dolaş veya yol git. sonra gazı tekrar bitirdiğindfe km ne bak. 40 tl ile o kadar km yol gider aracın. Bu mantıkla hesaplarsan neden böyle dediğimi anlayacasın. Bu arada petrolcü değilim. Umarım 2,4 den az yakıyordur. Buna sadece sevinirim. Amacım aracının gerçek yakıt değerini bulmana yardımcı olmak.

Bu arada ismini imzana veya takma adına yazmalısın. Yoksa bir müddet sonra uyarı geliyor..Kazasız sürüşler...

Son düzenleme:

KADIOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün, yol bilgisayarı 25km menzil gösterirken 50Tl'lik mazot aldım (litresi 2.46), araç dolu halde, 100-140 km süratle ve klima açık iken 360 km sonra menzil 30km'ye düşünce tekrar mazot aldım. Hesaba göre 140kr yakıyor, yol bilgisayarıda 5.6 lt/100km gösteriyor.