arıza lambanız yandığında neler hissetiniz :)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan gokalp
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
eski arabada alışmıştım artık yanmasına.aaaaa yine yandı falan diyodum bizim için benzin ışıgı gibi normal bişey olmuştu arıza ışıgı.cok şükür bu vectrada ole bi sorun yok.ama gercekten yansada yolda bırakmıyo.

gokalp' Alıntı:
öncelikle ben başlıyorum evden babamla çıktık ışıklara gelmeden birden arıza lambası yandı babam burda bi lamba yandı dedi. bn bi baktım arıza lambası dedim. O anda elim ayağım buz gibi oldu arabanın aküsünü değiştirmiştim biyerini mi yaktım diye.. kısa süreli bi şok geçirdim Şimdi napıcaz dedim babama. Sanki arabada bomba war patlıyacak:) ama o lamba yandığında birden mantıklı düşünemyiosun. heleki o lambanın anlamını biliyosan yandın :)

alirzalambaspx8.jpg

bak senin arıza lambanda yanıyormuş...neyse lpg yi ilk takdırdığımda takan usta arada bir yanar sonra söner motor alışınca da bir daha yanmaz demişti...İlk zamanlar tedirgin oluyordum...sonrasında alıştım...çünkü şükür en son 4 viteste çok sıkıştırdığımda yanmıştı...kaldıki üzerinden kaç ay geçti hala bir problem yok lambanın yandığıdı yok... :)

120.000-145.000 arası çok arıza yaptım arabam o aralar alışmıştım sadece '' Bu sefer ne oldu acaba'' diyordum

faithless1905' Alıntı:
bak senin arıza lambanda yanıyormuş...neyse lpg yi ilk takdırdığımda takan usta arada bir yanar sonra söner motor alışınca da bir daha yanmaz demişti...İlk zamanlar tedirgin oluyordum...sonrasında alıştım...çünkü şükür en son 4 viteste çok sıkıştırdığımda yanmıştı...kaldıki üzerinden kaç ay geçti hala bir problem yok lambanın yandığıdı yok... :)
o benim arıza lambam değil Cumhur abinini yolladığı programdan çektim resmi:)

bu benımde basıma geldı.harbıden arabadan hemen soguyorum.butun hayatım gozlerımın onunden gecıyomus gıbı gelıyor.

tansugurler' Alıntı:
arkadaşlarr egr hariçç başka parçalardan arıza ışığı yandığında opel yolda kalmaz korkmayınn bu ışıktann

4 aydır hiç bir arıza ışığı yanmadı ama arabanın yabancısı sayılırım (egr ) ışığı ne demek arkadaşım.bilen varsa açıklayabilirmi şimdiden teşekkürler...
Saygılar...

arabadan soğuyorum ve bi anca param varsa saaniiye arızasına baktırmaya götüryorum vede gıcık oluyom o ışığa

Arabayı aldığımın altıncı ayıydı km 180 yandı . Biranda gaz kesiyorsun . Kafanda fırtınalar şimşekler çakmaya başlıyor. Sönermi diye hız 40 lara kadar düş değişen bir şey yok . Uygun biryerde stop edip 5dakika bekliyorsun . Çalışınca sönmüş. Basmaya devam sonuç yine ayni Cihaza bağlat arıza kaydı yok .öneri oksijen sensörü Arızalı sönmeyene kadar kullanıma devam. Alıştık artık yinede sitrese sokmuyor değil.:good:

Corsa_N' Alıntı:
egr yandığında yolda bırakıyormu yani...

ben rastlamadımda denk gelmedi heralde inşallah kalmam yolda.
bırakıyor gibi.ben hemde bayramın ilk günü kaldım.daha doğrusu rolanti kafayı yedi.sürekli düşüyordu ve stop ediyordu...
arıza lambası ile aram hiç iiy değil:mad: kimseninde iiy olacağını sanmıyom.
Allah kimseye yandığını göstermesin
( şimdi üye tamirci arkadaşlar kızacaklar ama)

Geri