arıza lambanız yandığında neler hissetiniz :)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan gokalp
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bende hemen soğuyorum arabadan ve yine kredi kartını bu ayda boşaltacaz diyorum kendime..Düşmanımın bile arıza ışığı yanmaz inşallah...:)

yaw millet amma panikliyomuş :) :) ben hiç panik yapmıyom :) bişe olmuyo walla :)

ya bu ne yaww bıde bu cıktı basımıza deyip servıse goturuyorum zaten sadece bı kez oldu bunu dedım.Ve sonra emel abla bu araba arızı gosterıyo bu ne yapın sunu yaww dıyom bu arada emel abla servıste calısan bı ablamız dırekt gırıste old. icin ona soliyom..:) :) :D :D

şimdiye kadar yanmadı inşallah bundan sonrada yanmaz......

ışıklara gelmeden birden arıza lambası yandı babam burda bi lamba yandı dedi. bn bi baktım arıza lambası dedim. O anda elim ayağım buz gibi oldu arabanın aküsünü değiştirmiştim biyerini mi yaktım diye.. kısa süreli bi şok geçirdim Şimdi napıcaz dedim babama. Sanki arabada bomba war patlıyacak:):kop: :kop:
aga koptum ....yaaa

lamba yandığında hemen yolda kalmıcamı biliyorum... o yüzden aracı kullanmaya devam....ama o lamba aynı gün sönmeli sanki tüm işlerim ters gidecek yanlız kafamda kurmaya başlıyorum bide olacakları tabi garip bişe .....ahhqq... kredi kartım yine sana muhtacım..:( aynı gün servise bırakıyorum ve sora telefonumun çalmasını bekliyorum üzücü haberler için ...abi şunlar şunlar değişcek bu para....biraz kem küm yaa nası olur falan fian sora tamam offfff....

hiç kasmadan cevizlibağ sanayi ye çekiyorum içeri girince ayhan abii beni çağırmışsın yinemi paran bitti diyorum...

her arıza lambası yanması kesin arıza anlamına gelmiyor arkadaşlar, bazen motor kirli benzinden sebep tekleme yapabilir ve o an arıza lambası yanar yani bu olayı kayıt altına alır servise gider tech 2 ile bu kaydı sildirirsin olay biter. motor işareti olan arıza lambası genelde egr valfı ile ilgili yanar bunun sonucunda %99 araç yolda kalmaz ilk zamanlar (1 ay gibi) rolantide teklemeler olur sanki motor duracakmış gibi. birde araba üstünde anahtar resmi olan arıza lambası vardır bunun yanmasıda elektrik aksamı ile ilgili sorunları belirtir. Bazı durumlarda arıza lambasının yanması aşırı yakıt tüketimine sebebiyet verebilir, bu nedenle servise gitmekte fayda var.

METSEL' Alıntı:
her arıza lambası yanması kesin arıza anlamına gelmiyor arkadaşlar, bazen motor kirli benzinden sebep tekleme yapabilir ve o an arıza lambası yanar yani bu olayı kayıt altına alır servise gider tech 2 ile bu kaydı sildirirsin olay biter. motor işareti olan arıza lambası genelde egr valfı ile ilgili yanar bunun sonucunda %99 araç yolda kalmaz ilk zamanlar (1 ay gibi) rolantide teklemeler olur sanki motor duracakmış gibi. birde araba üstünde anahtar resmi olan arıza lambası vardır bunun yanmasıda elektrik aksamı ile ilgili sorunları belirtir. Bazı durumlarda arıza lambasının yanması aşırı yakıt tüketimine sebebiyet verebilir, bu nedenle servise gitmekte fayda var.

tşk..

Benim ilk seferinde aküm bitti anlatamam civvv diye bir ses geldi baktım tüm lambalar söndü tık yok araçta, eski sahibi kuş serisi için kullanılan akü takmış vectraya tabi hemen gidip tam hatırlamıyorum ama sanki 50'lik aküyü 70'lik yapmıştık... sonra tabi 3 yıldır tık yok.... ama o gün araç çalışmadığı için akü takviye kablosu falan bayağı uğraşmıştım hatta birileri "ne olacak yav tak 2ye salla yokuş aşağı" gibi akıllara zarar önerilerde bulunsalarda kulak asmamıştım.

Bir seferinde de baktım elektrik arızası yanıyor motor çalışıyor bu arada hemen stop ettim aracı buji kablolarını söküp üfledim içlerini sonra tekrar taktım tabi sonuç mükemmel lamba sönmüştü. nasıl gurur duymuştum kendimle anlatamam :)
3 yıldır ilk çalıştırma ve asr iptali yaptığım anlar dışında yananlar haricinde hiç arıza ışığının yandığını görmedim.
Umarım kimse de görmez...

Geri