arka okuma lambası hakkında...

albayrak32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar mrb.

aracım 2013 model opel astra 1.6 115 hp edition modeli.aracımda orjinalde arka okuma lambaları yok. acaba sonradan arka okuma lambaları takılabiliyormu? tavan döşemesi altında takılacak metal ayakları var mı acaba?? tesisatı varmı acaba?? takılabilmesi için tavan döşemesi değişmesi gerekir mi? tavan döşemesi kesilerek yapılabilir mi?

şimdiden teşekkür ederim.selamlar

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: arka okuma lambası hakkında...

Bu konu zaman zaman benimde aklımı kurcalıyor ancak bir sonuca ulaşamadım kendimce. Umarım bir yapan veya yolunu bilen çıkar içimizden

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fabrika çıkışı arka okuma lambası olan modellerde tavanda herhangi bir sabitleme ayağı yok. Aydınlatma, döşemeye tutturulmuş vaziyette.

Asıl bilinmesi gereken, Edition modellerde oraya kablo geliyor mu?

Gelse de gelmese de tavan döşemesini komple sökmeden bu uygulamayı düzgün yapmak çok zor. Bence komple sökmeye değmez, illa yapılacaksa Astra G'lerde olduğu gibi elcik içlerine veya o civara yapılabilir bu uygulama. Döşemenin tamamını sökmeye gerek kalmaz.

dsc0020edt.jpg

dsc0012rr.jpg

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Onun içinde tesisat gerekecek ama yine tavanı sökmek gerekmiyor mu ?

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kenangokhan link' Alıntı:

Sanki kenardan bir koblo ile cözülebilir gibi veya ufak bir led monte edilebilir farklı bır sıstemle ön ışıklara paralel

albayrak32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu arada aracıma dün akşam benzin alıyorum. aldığım benzininde kıymeti yok. 20 tl lik alayım gideceğim yere yetsin dedim. benzin istasyonuna gittim. pompacı arkadaşa 20 tl lik benzin alacagim dedim. arkadas 20 tl lik benzini koymuş depoya. bende bekliyorum araca da 4-5 mt mesafem var. pompacı başladı kapağı kapatacağım diye bastırıyor olmuyor ittiriyor olmuyor derken bir baktım bu kapağı koparacak.koştum yanına napıyorsun sen dedim. o sırada geri zekalı elinde bir anahtarla benzin kapağını kilitleyen küçük dili itip çekmeye çalışıyor bırak dur demeye kalmadan dili içeriye ittirdi. bizim depo kapağı hepten kapanmaz oldu bu kez. arac daha 800 km de. bırak falan dedim biraz sinirlendim ama ne yapacaksın. sabah servise gittim. baktılar abi motorun itici kafası kırılmış nası becerdiniz dediler. bende artık ne biliyim abim gaza bastıkmı gidiyo frene bastık mı duruyo dedim.. akşam benzin almıştım dedim. pompacı yapmıştır bunu dediler. baktılar daha araç 800 km de. abi daha binmemişsinde yazık olmuş dediler. motorun siparişini verdiler bakalım garantiye sokmazlarsa ayvayı yedik....

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albayrak32 link' Alıntı:
bu arada aracıma dün akşam benzin alıyorum. aldığım benzininde kıymeti yok. 20 tl lik alayım gideceğim yere yetsin dedim. benzin istasyonuna gittim. pompacı arkadaşa 20 tl lik benzin alacagim dedim. arkadas 20 tl lik benzini koymuş depoya. bende bekliyorum araca da 4-5 mt mesafem var. pompacı başladı kapağı kapatacağım diye bastırıyor olmuyor ittiriyor olmuyor derken bir baktım bu kapağı koparacak.koştum yanına napıyorsun sen dedim. o sırada geri zekalı elinde bir anahtarla benzin kapağını kilitleyen küçük dili itip çekmeye çalışıyor bırak dur demeye kalmadan dili içeriye ittirdi. bizim depo kapağı hepten kapanmaz oldu bu kez. arac daha 800 km de. bırak falan dedim biraz sinirlendim ama ne yapacaksın. sabah servise gittim. baktılar abi motorun itici kafası kırılmış nası becerdiniz dediler. bende artık ne biliyim abim gaza bastıkmı gidiyo frene bastık mı duruyo dedim.. akşam benzin almıştım dedim. pompacı yapmıştır bunu dediler. baktılar daha araç 800 km de. abi daha binmemişsinde yazık olmuş dediler. motorun siparişini verdiler bakalım garantiye sokmazlarsa ayvayı yedik....

Yeni konu açıp yazsaydınız keşke. Hangi konuya kim ne yazacak şimdi merak ediyorum. Bu arada geçmiş olsun

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kenangokhan link' Alıntı:

Tavan lambasına giden kablo pedalların oradan geçiyor muhtemelen, o kablo yerden / kenardan götürülüp B sütünundan (emniyet kemerinin olduğu sütun) yukarı çıkarılabilir oradan da fotoğrafta belirtilen yere döşeme sökülmeden (azıcık kaldırılarak) geçer.

İyi bir döşemeci olursa tertemiz iş çıkar :)

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Tavan lambasına giden kablo pedalların oradan geçiyor muhtemelen, o kablo yerden / kenardan götürülüp B sütünundan (emniyet kemerinin olduğu sütun) yukarı çıkarılabilir oradan da fotoğrafta belirtilen yere döşeme sökülmeden (azıcık kaldırılarak) geçer.

Bu tavsiye ile gideyim o zaman ilk yolum düştüğünde :) Havalar ısınırken konusunu açarım inşallah

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:

Aynen Recai benımde aklıma gelen buydu