Arkadaşlar Stop Lambası Frene Basınca Sönüyor ..?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan MOKIA
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Merhaba arkadaşlar bu akşam farkettim. Arka Sol stop lambası frene basınca sönüyor. Açıp bakmadım ama Sorun enteresan geldi ikisi de tek başlarına yanıyor ama ikisi birlikte yanması gerekince sönüyor başına gelen yada neden olduğunu bien arkadaş varmı.

1-Farları Aştığmda iki arka stop ta normal yanıyor.
2-Farlar kapalı iken frene bastğmda 2 fren lambası sa normal yanıyor.
3- Farlar Açıkken Frene bastığmda Sag normal yanarken SOL stop lambası resimdeki gibi sönüyor.
( Oradaki üsteki arka sis lambası sizi aldatmasın onu da kontrol etmek için açmıştım)
--> Birde Arka sis lambası sadece solda var Sag stopta yeri kapalı. Sag stopa da aynı yeri açıp lamba taksak yanarmı deneyen oldumu.?

stoplarer2.jpg

ampülü değiştir sorun kaLmaz abi baŞıma geLmisti

yol bilgisayrı ekranında uyarı veriyormu?,aynı şekil banada oldu ampüllerden bi iki tanesini değişince sorun çözüldü ampüllerde sorun vardır.Sağ stop içinde ben güzelce stopu delerek aynı ampüllerden taktım çalışıyor çokda güzel görünüyor bilginize

stop devresinde şase problemi var zayıf geliyor park ampulunu yaktırabiliyor ama frene basınca yeterli gelemediğinden parkta sönüyor.
sinyal verirkende aynı şey olmalı.eğer sinyalde herşey normalse yukarıda belirtildiği gibi ampuldende olabilir

Örneğin akşamları farları yakığımızda arka stoplarda otomatik yanar. Bu yanan ampuller ayrıca fren lambalarıdır. Lambaya dikkatli baktığınızda içerisinde iki tane Filaman vardır.(ışık saçan kısım) bunlardan bir tanesi bozulduğunda bahsettiğiniz hata meydana gelir.

Mevcut ampulü değiştiriniz. Yan sanayisi 50 kuruş, orjinali 2 ytl :)

Örneğin akşamları farları yakığımızda arka stoplarda otomatik yanar. Bu yanan ampuller ayrıca fren lambalarıdır. Lambaya dikkatli baktığınızda içerisinde iki tane Filaman vardır.(ışık saçan kısım) bunlardan bir tanesi bozulduğunda bahsettiğiniz hata meydana gelir.

Mevcut ampulü değiştiriniz. Yan sanayisi 50 kuruş, orjinali 2 ytl :)

Onu biliyorum yiğit de ikisi nin de ayrı ayrı normal yanması demek iki fleman da saglam demek. Keşke sorun bu olsun en kolayı bu çünkü.
Yol bilgs. ekranında uyarı görmedim. hani çıkıyosa da ben görmemiş olabilirim. Şase eksikliği felan olmasında altaki kendi resmi içinde oksitlenme felanda yok ama bugün bakayım bakim bi.

Teşekkürler hakan bende hazır bugün stoplara el atmışken sag tarafa da delip sis lambası takayım bari.

stopxl3.jpg

Son düzenleme:
evet ya o sis lamasına bende uyuz oluyorum da delerken cok dıkkat ıster.birde bazı astralarda görüyorum arkada iki tane var .gecen gün kırmızı ısıkta durarken adama sordum sızmı deldınız dıye yok dedı. sızce neden boyle bazı astralarda cıft bazılarında tek arka sisler

evet ya o sis lamasına bende uyuz oluyorum da delerken cok dıkkat ıster.birde bazı astralarda görüyorum arkada iki tane var .gecen gün kırmızı ısıkta durarken adama sordum sızmı deldınız dıye yok dedı. sızce neden boyle bazı astralarda cıft bazılarında tek arka sisler

Dikkat derken ne gibi. Kırılma çatlama ihtimali mi var.
Ben bunla açmayı düşünüyorum.
pr_01_1830_min.jpg

Cengiz Herhalde Bir Yerde Kısa Devre Var.Devamlı yanan ÇAmurluk Sinyalleri Gibi olmuş Senin Stoplarda ;);)

Geri