astra 1.4 ne dersiniz.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan hakan44
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
ben hemen arabamı satıyorum gidip 1,4 benzinli astra h alıcam,ne gerek var dizele.nasıl olsa 1000 km gidiyormuş.

Mazot'un yanma oranı tabi ki de benzine göre daha az ama meydana gelen güç de ona göre orantılı. Zaten aynı olsaydı cdti motora gerek kalmazdı. Turbo olmadan 1.3 dizel bir araçla işiniz baya zor olurdu. Anadol Pickup gibi giderdiniz :kop: Hatta belki gidemezdiniz bile. Ama daha önemli bir fark var ki depolarımız aynı fiyata dolmuyor. Sizin aracınızla sizden daha tasarruflu giderdim emin olun şakacı insan ;)

ben hemen arabamı satıyorum gidip 1,4 benzinli astra h alıcam,ne gerek var dizele.nasıl olsa 1000 km gidiyormuş.

Ayrıca benim aracımda Turbo olsa bir superchip uygulaması ile çok daha güzel sonuçlar alırdım emin olun. Superchip ile elde edilen performansı aracmın optimize ayarlarına düşürmek için enjektörlerden kıstırırdım ve daha az benzin sarfiyatı ile daha çok yol yapardım. Tabi illa ekonomi düşünüyor olsaydım ;)

1.4 astra G için söylüyorum kalkışlarda biraz zayıf klima açıkken rampalarda çok bayılıyor bide özellik olarak diğer modellerden düşük geri kalan heryeri güzel..

yazını zevkle okudum dostum. 1.4 ile 1.6 karşılaştırman gerçekten çok hoş olmuş. Fren bilgileri tebrikler. Bende Astra G var dediğin gibi hiç durmadan o kadar yol yapmadım. En iyi yakıtım (linkinide vermiştim) 700km olmuştu fakat
* Gidiş (500 km) Aydın - incirlova - germencik - ortaklar - söke - söke (burunköy) - söke (tekrar) - Söke ağaçlı köyü - Kuşadası (siteler) - kuşadası merkez, (saydıklarımın hepsinde 3 veya 4 kez şehir içinde farklı yerlere gidip diğer ilçeye geçtim nekadar şehir dışı saysamda bunları tüm ilçelerde iş için uğradığım yerler çok oldu)

* Dönüş: Kuşadası Merkez - direkt AYDIN (110km)

200 km'de aydın içi yaptım.
yani amacım 1000 km yolculuk yapmak olsaydı iş için hiç durmdan bir yere gitseydim. Tahminimce 900'e dayardım diyorum.

Bazı arkdaşlar 1.4'ler tercih edilmiyor diyor. Bence yanlış bir tabir. Benim bildiğim tüm astra G kullanıcılar 1.4 kullanıyor. 1.6 kullanalar ise zaten kırmızı ışıkta dur bi fırlıyım, diye düşünenler. Eğer arabanızı amaç değilde araç olarak sürerseniz bence Heavenguardian verdiği değerlere geliriz. Bir hata göremiyorum.

Son düzenleme:
Opel Astraların depoları 55 litre arkadaşım 50 değil... Rezervi ile birlikte daha fazla da alabilir? Ayrıca Yazımda yazmayı unuttum devamlı Shell Kurşunsuz 95 Oktan Save alıyorum . 97 Oktan benzini canım isterse şehir içinde kullanıyorum.

Bu arada ASTRA G'ler 40 LT benzin alıyor depoya. Bununda unutmamak lazım!
40LT ile 700 km

Max 45 litre aldım oda kırmızıda gezdim durdum.

Arkadaşlar ben burda iddia ediyorum; uzun yolda ASTRA G 1.4 ile 52 litre full depo ile 1000 km yol yaparım.

Kendi aracım 1.6 Vectra B 1215 kg 100 HP. Rekorum 32 litre ile 510 km. %95i şehirdışı. Çok az da şehiriçi gezerek bu verileri elde ettim. 60 litre full depoyla kendi aracımlada ş.dışı kullanımda 1000 km yapabilirim.

1,4 ün kıymetini bilememişiz.:):)

Geri