Astra 1.4T aracıma yazılım attırdım

Ynt: Astra 1.4T aracıma yazılım attırdım

Yeni yazilim hayirli olsun.
Bende fiyati ve odeme seklini merak edenlerdenim.
Birde konuyu tam okudum ama mazur gorun tolga arkadasimiz ne oldu ki gecmis olsun dediginizi kavrayamadim?
Yazilimsal bir problemmi var acaba

Erhan42 link' Alıntı:
Yazılımın hayırlı olsun.Garanti bitince bende düşünüyorum aracıma. Bana da eşlik edersiniz artık Doğan ve Baran. Tolga Bey bu arada selden dolayı da büyük geçmiş olsun.Allah beterinden saklasın diyelim.

Amin, ayrıca teşekkürler.

fpotur link' Alıntı:
Yeni yazilim hayirli olsun.
Bende fiyati ve odeme seklini merak edenlerdenim.
Birde konuyu tam okudum ama mazur gorun tolga arkadasimiz ne oldu ki gecmis olsun dediginizi kavrayamadim?
Yazilimsal bir problemmi var acaba

İşlem bedeli 750 lira, ödemeyi nakit yaptım ama pos cihazı varsa k.kartına taksit de yapar belki bilemiyorum.

Edremit ve çevresinde dün geceki aşırı yağış sonucu iş yerimde maddi hasar oluşmuştu..

Öncelikle geçmiş olsun Tolga abi. Yazılımın hayırlı olsun güle güle nice 0-100 60-160 videoları çekip bizimle paylaşırsın umarım. Bu arada yakıt değerlerinide merak ediyorum ne gibi değişim oldu fark ettiğinde bildirirsen sevinirim :)

YunusÇelebi link' Alıntı:
Öncelikle geçmiş olsun Tolga abi. Yazılımın hayırlı olsun güle güle nice 0-100 60-160 videoları çekip bizimle paylaşırsın umarım. Bu arada yakıt değerlerinide merak ediyorum ne gibi değişim oldu fark ettiğinde bildirirsen sevinirim :)

Teşekkür ederim Yunus.

Normalde yakıt olarak Shell kullanırım ve hava filtrem de kutu içi K&N dir, kutu içi çok etkin bir performans sağlamasa da üst devirlerde motorun daha rahat devirlenip daha çabuk devir kesiciye girmesini sağlıyordu.

Yazılım atmadan birkaç gün önce fltre temizliği yaptığımdan Opel in orjinal filtresini takmıştım, yakıt olaraksa kolayıma geldiğiden PO almıştım, bu iki değişiklik aracın motorunu sessiz ama üst devirlerde gaz yemeyen bir hale sokmuştu, buna rağmen yazılım sonrası aracın üst devirleri bambaşka hale geldi, yakında K&N ve Shell 97 oktanla daha da farkedeceğni düşünüyorum.

farkı yaratan yazılım abi...
yakıt aldığın yer, elde ki tüy kadar fark ederken,
yazılım dediğin de, kafada ki saç kadar fark eder...
kel bi kafayla, saçlı bi kafa farkı gibi

ne söz söyledim be gene :)
- şimdi tadından yenmiyordur senin araç abi :)
hala daa video göremedik, katılamadık zevkine izleyerek...

Sel felaketinden dolayı çok geçmiş olsun...

Aracın dyno testlerinde 140 beygirden fazla çıkması da ilginç geldi genel de araçların beygir güçleri 140 ise 138-137 gib aşağı rakamlar çıkarken tam çıkması ve hatta küsürat fazlası vermesi güzel gelişme ama şu da var tabiki dyno test cihazının ölçüm hatası payıda olabilir %1-2 tolerans...

Herkese kazasız belasız zevkli sürüşler dilerim...

Arkadaş bir de yakıt olarak OPET  benzinini deneyin ben ne zaman alsam kesinlikle gaz pedalı hassasiyeti bariz artıyor menzil az da olsa fazlalaşıyor, bir arkadaşıma konuyu açtım w.polosu var oda bunu teyit etti menzil az da olsa fark etti en önemlisi gaz pedalı hassasiyeti arttı dedi... Sanırım oktan değerlerinde gizli bir fazlalalık sözkonusu :)

Denemenizi öneririm.

Abi hayırlı olsun özellikle yakıt konusunda bilgi verirsen sevinirim uzun vadede, çünkü performans artışını anlıyorum ama şu yakıt azalmasını anlayamıyorum.

Geri