Astra Benzin Yakıt Tüketiminiz Nedir.?

ilkatör76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar
1-astra j sedan 1.6
2-2016
3-115
4-düz
5-bp
6-şehir içi 10,9
7-şehir dışı sürüş yapmadım ama sanırım uzun yolda 100ü geçmedikçe fabrika werisinin biraz üstünde 5.5 lt tüketimin elde ediliceni sanıyorum.
Aracımı istanbul kısa mesafe agırlıklı kullanıyorum we suan aracım 4500 km de we aracımın çıplak agırlıgı 1458 kilo ben hariç(araca lpg takılmadan önceki agırlıgım 1393 kiloydu)

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
P

Selam arkadaşım sanırım bi hatanız olmalı???fabrika werisi şehir içi 8.7 şehir dışı 5.3 ortalama 6.6 lt bunların üstüne en az 1-1.5lt koysanızki istanbul gibi bi şehirde şehir içi 8.7 dahi tutturmanız cok cok zor?bize hangi şekilde arabanızı kullandıgınızı?ek bi yazılım güclendirme yapıp yapmadıgınızı yazarmısınız?yoksa yazım hatası yaptıgınızı düsünücem zira opel aracı üretmesine ragmen sizin kadar az yaktıramamış??ben şuan 4500 kmde olmama ragmen şehir içi 10.9 lt yakıyorum??inşallah tüketim degerleriniz dogrudur?yada size fabrikadan az yakanı denk gelmiş cewabı merakla bekliyorum hayırlı günler

İlkatör76 selamlar,

Arkadaş özel birşeyler yaptırdı mı bilmiyorum ama 2013 model sedan kullanıyor yakın bir arkadaşım. Düz vites araba İstanbulda şehir içi 7,5 seviyesinde. Bildiğim kadar onun arabasında herhangi bir yazılım yok. İşinden dolayı anadolu yakası ağırlıklı olmak üzere avrupa yakasınada haftada 3-4 kez gidiyor. O kadar şaşılacak bir durum gibi gelmedi bana.

ilkatör76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ama
İlkatör76 selamlar,

Arkadaş özel birşeyler yaptırdı mı bilmiyorum ama 2013 model sedan kullanıyor yakın bir arkadaşım. Düz vites araba İstanbulda şehir içi 7,5 seviyesinde. Bildiğim kadar onun arabasında herhangi bir yazılım yok. İşinden dolayı anadolu yakası ağırlıklı olmak üzere avrupa yakasınada haftada 3-4 kez gidiyor. O kadar şaşılacak bir durum gibi gelmedi bana.
Ama 2016 yazmışsınız??eski kasa sanırım?hb mi sedan mı?araç agırlıgı ne kadar?ben bu cewabı 2016 j sedan 1.6 atmosferik kasanın fabrika werilerine göre yazdım we aracımda lpg sistemide war,sanırım eski kasa astra olmalı bu araç zira yeni kasa j de bu yakıt tüketim degerleri ancak rüyada görülür bence :)

ilkatör76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlkatör76 selamlar,

2016 j kasanın fabrika tüketim degerlerine bi göz atın??siz 2016 yazmışsınız ama şimdi 2013 diyosunuz?muhtemelen kasa agırlıgı benim aracımdan bi 200 kilo kadar hafif we tüketim degerleri bunun için düşük olmalı eski kasaysa az yakması gayet normal

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ama

Ama 2016 yazmışsınız??eski kasa sanırım?hb mi sedan mı?araç agırlıgı ne kadar?ben bu cewabı 2016 j sedan 1.6 atmosferik kasanın fabrika werilerine göre yazdım we aracımda lpg sistemide war,sanırım eski kasa astra olmalı bu araç zira yeni kasa j de bu yakıt tüketim degerleri ancak rüyada görülür bence :)
2013 model J kasa sedan hocam. Diğer teknik bilgileri bilmiyorum. Ama 7,4 ile 7,5 arası değerde benzin tüketimi.

ilkatör76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Es
2013 model J kasa sedan hocam. Diğer teknik bilgileri bilmiyorum. Ama 7,4 ile 7,5 arası değerde benzin tüketimi.
Eski kasanın az yakması gayet normal ama ordaki 2016 yazan yeri 2013 olarak düzeltin bence hayırlı günler teşekkürler

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Es

Eski kasanın az yakması gayet normal ama ordaki 2016 yazan yeri 2013 olarak düzeltin bence hayırlı günler teşekkürler
Sanırım yanlış anlaşılma oldu. Bahsettiğim arkadaş forumda 2016 model yazan değil. Ona benzer benzin tüketimi olduğu için örnek verdim. J kasanın şehir içi fabrika verileri yanlış hatırlamıyorsam 8,5 olması lazım. K ile J arasında fabrika verisinde fazla fark yok. Ayrıca K kasa daha hafif diye biliyorum. Sedan için kesin bir şey diyemem ama ben HB kullanıyorum. HB lerde K kasa hem daha hafif hem benzin tüketimi daha az J kasaya göre.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
İncelemelerden hatırladığım kadarıyla K kasalar J kasalardan yaklaşık 200 kilo daha hafif. Hatcbakler için geçerli değerler tabiki, sedan versiyonu geldiğinde oda hafif olacaktır diye düşünüyorum.

ilkatör76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
1-astra k hb 1.4 t
2-2016
3-150 hp
4-shell
5-otomatik
6-sehir ici 9.1 lt/100 km
Sehirler arasi 7.4 lt/100 km
Bir depoyla sehirlerarasi 600-650 km,
Sehirici 500-550. Fakat ani kalkis ani duruslarim agresif suruslerim var. Farkindayim. Araci yeni aldim hevesim gecince muhtemelen aracin yakit tuketimi de azalacaktir diye umuyorum.
Maşallah 150 bg motor we şehir ici 9 lt yakıyosunuz ben ise 115 bg le 11 lt şehir içi

ilkatör76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım yanlış anlaşılma oldu. Bahsettiğim arkadaş forumda 2016 model yazan değil. Ona benzer benzin tüketimi olduğu için örnek verdim. J kasanın şehir içi fabrika verileri yanlış hatırlamıyorsam 8,5 olması lazım. K ile J arasında fabrika verisinde fazla fark yok. Ayrıca K kasa daha hafif diye biliyorum. Sedan için kesin bir şey diyemem ama ben HB kullanıyorum. HB lerde K kasa hem daha hafif hem benzin tüketimi daha az J kasaya göre.
Tm söyledikleriniz dogru ama 2016 yazan yeri 2013 diye düzeltin yanlış buydu zaten 2016 yazınca siz ben buna istinaden yazdım yorumlarımı,