Astra Cam Filmi..

benim komşu LLUMAR taktırdı 2 no film 2 sene oldu bir polis bile durdurmadı
bence sorun olmaz diye biliyorum
aracımı alır almaz bende hemen taktırcam

hadi cam filmi neyse.

ya dumanından geçilmeyen belediye otobüsleri etrafı inim inim inletirken bu polisler neredeler ? kamyonların da keza.

borusunun öttüğüne mi kesiyolar cezayı?

yada tanıdığı olmayana ? bu forumda vardı biri, "tanıdığımız abilerimiz var sağolsunlar üzmüyorlar bizi" diyen. bu mu gerekli ?

Parasız adam; gereksiz adam derler. Tanıdığı olmayan adam; hiç bir hakkı olmayan adam.

ziebart sonax olayı hikaye.belge vermek ne demek:D

gidiyosun ruhsatına renkli cam olarak işletiyosun [tabi gidersen], bide bi film parası daha ödüyosun:D yasal hale geliyo filmlerin...yaparsan tabi:D çevirmeyemi denk geldin?büyük ihtimal gece denk gelirsin,ön 2 camıda indir,sağlam olsun diyosan 4 camıda indir veiyi akşamlar memur bey,iyi görevler de rahat et. hiç bişeycik olmaz.yeterki ön camı yaptırma.

şimdiden hayırlı olsun filmin

arabanin ici görünse ne olacak görünmesse ne olacak anlamis degilim,almanyada böyle bisey yok her isteyen yapabilir polis de birsey demiyor...
Almanyada ki terör türkiye deki kadar olsaydı sanırım camsız araç üretirlerdi.

arabanin ici görünse ne olacak görünmesse ne olacak anlamis degilim,almanyada böyle bisey yok her isteyen yapabilir polis de birsey demiyor...

hmmm belki haklisindir ama belcikada on camlara koyu cam filmi taktirmak yasak ....... ((almanyada oyle cogu yerlerinde YasaK;) )) benim arabadada vardi vallaha köln girer girmez 2 polis arabasi durdurdu o anda sokmek zorunda kaldim :(
2. her sene kontrole gidiyoruz almanyada da oyle bildigim kadariyla kontrole araba girdigi zaman camlarda film varsa sirani en arkaya aliyorlar, kontrol parasi aliyor belcikada 37.50€ oda havaya karisiyor, camlarida sana guzelce sokturuyorlar .....!

Valla benim arabanın kendi orjinal perdelerini bile indirtiriyor polisler...arkada kimin oturdugu gözükmüyormus diye...(((: Cam filmi ceksem ceza koçanı ile gezerim herhalde...((:

ben eski aracımada şimdikinede çektirdim. eski aracımın yan camları en açık olandan idi, arka cam ise en koyu olandı. şimdiki astramda ise sadece arka camda var. simsiyah. 2 araçta yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum. bu güne kadar bir sorun yaşamadım diyebilirim. ama eminim polis gıcık kapsa sorun olurdu. hatta bir keresinde hatalı yere park etmiştim. yanıma geldi ve devam etmemi istedi giderkende cama tık tık vurdu ve "camlarda film var" dedi. "abi en açığı dedim". "açık maçık yassah" dedi. ama bir şey yapmadı. tersleşmemek önemli bu işlerde.
ruhsat olayına gelince sanırım o doğru. şöyle bir olaya şahit oldum. arka camlarında film olan biri bunu ruhsata işletmek için muayene istasyonuna gelmişti. memur elindeki anahtarlıkla filmi çizdi ve " bu olmaz çünkü çiziliyor" dedi. içimden "demek ki çizilmez filmleri ruhsata işletebiliyoruz" diye düşünmeme sebep olmuştu bu olay. araştırmak lazım iyice, belkide böyle bir durum vardır.

içerisi göründüğü sürece sorun çıkarmıyorlar, bugün yemek yiyorum 2 polis geldi araba kimin dedi restoran sahibi arkadaşım polislerde onun arkadaşıymış neyse arabanın benim olduğunu söyledi arkadaş yazmadılar, gözümüze daha önce battı bu araç içi görünmüyor kemer takılımı tel ile konuşuyormusun göremediğimiz için çizerler filmi hadi biz bişey demeyizde yakalanma başkasına dediler. Aklınızda olsun polis ceza yazdıkdan sonra filmleri kendi çizerse resmini yada görüntüsünü telefona çekin sonra suç duyurusunda bulunun. Bir trafik polisinin kendisine yada topluma zarar vermediğiniz yada kaçmadığınız sürece aracınıza maddi zarar verme yetkisi yok. Onların yapabileceği aracınızı bağlayıp ceza kesip muayne iptali. Bu gibi durumlarda polise tazminat davası açabilirsiniz. bilginize.

1.5 sene önce cam filminden dolayı cezayı yedim. polise yalvar yakar tanıdık falan işlemedi. yazdı tutanağı cam filmine zararda vermedi. polis tandıklarımın hepsine teker teker sordum ve bana yanıtları şunlar oldu.
1. ruhsat işleme diye bir şey yok. range roverlarda yazıyor mu dedi ruhsatta ve lüx arabalarda. milletin uydurması dedi.
2. açıklık koyuluk derkende onlarda sakat durum ben denin camını indirdiğimde film görmicem diyor. ister tek kat ister 3 kat.
3.lazer olarak koyulaştırma yapabileceğimi ve muayeneden geçebileciğimi söylediler hiç bir sorun olmayacağını söylediler.
4.arabaya maddi zarar verme olanağıda hiç yokmuş. yapıldığı an dava açılabilinir.
:) ve son olarak söylüyorum birazda insana bağlı 1 seneden beri babam kullanıyor ve hiç çevirren olmadı arka camlar sim siyah önler normal düşünün artık

Geri