Astra F Klima Problemi Yardım

_DungeoN_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,

Aracım 97 astra f gsi 1.6 16v Ecotech motor sedan. Arkadaşlar aracı arkadaşımdan aldım, 3 sene o kullandı artık ben aldım 1 aydır. O kullanırkende Klima hep sorun çıkarıyordu. Gaz ekliyorduk en çok 1 ay sonra gaz bitiyordu. Biz dedik ki kaçak var, bugün klimacıya bıraktım işe gelmeden aracı. Klimacı bakmış, dedi ki abi kompresör pert, 500-600 masrafı var. Ben yaptıramam o kadar para veremem. Size sorunu anlatayım yardımcı olur yol gösterirseniz özellikle Mersin/Tarsus civarında çok makbule geçersiniz.

Arkadaşlar Klimayı açınca, motor çalışıyor, hava veriyor ama soğuk hava vermiyor. Klimayı açınca devir saati de yükseliyor tabi. Bi yardımcı olun lütfen. 70tl gaz parası vermekten bıktım. Ben düz mantık olarak. Düğmeye basıyorum ve araçta ekstra bir motor çalışıyor, devir ibresi yükseliyor araba daha çok sesli çalışıyor. Demekki elektrik gidiyor cihaz çalışıyor ve hava veriyor. Üflemede sorun da yok. Peki neden soğutmuyor??? Yardımınızı en acilinden bekliyorum...

Gaz parası verirken, peki gaz eksilmiş mi oluyor? Ölçerek konuluyor değil mi?

Bakıyor, gaz yok diyor ve gaz basıyor. Bi cihaz takıyor filan. Bilmiyorum anlamıyorum yani.

mersin sanayide ilkay oto elektrik var; arkadaşın 1.6 vectra b ye kompresör tamir takımı 2 ön klima borusu ve gaz değişimini 350 liraya 6ay önce yaptırdık ve çok memnunuz;belki klima kompresörü tamir takımı değişirse düzelir; bir fikir almanızı tavsiye ederim, sağlam bir ustadır....

teşekkürler bi deneyeceğim ancak 350tl çok değil mi? Tamir takımı ne oluyor? o boru filan? neden bu kadar pahalı

Dungeon kardeşim , ben Silifke deyim ama geçen yıl Tarsus sanayide Hastanenin doğu cephesinde bir klima ve oto elektrikçi var o bu klima konusunda iyi birine benziyor tek siboptan hem temizledi hem gazı tamamladı astra F min sorununu halletti ismini hatırlayamadım , yeri tam köşe bir araştır.

Teşekkür ederim çok sağol, tam hatırlayabilir misin acaba adını bilmesen dahi, ssk hastanesinin ışıklara yakın kısmından içeri doğru sanayi ye girince ne tarafta kalıyor, düz mü gidiyorsun, sola sağa mı?

Dostum geç cevap için affet , Sigorta hast.ne yukarıdan kuzey taraftan geldik hemen hast. nin köşeden çevre duvarı önünden sola devam halk otobüsleride aynı yoldan geçiyor sonra tam hast.nin duvarının bitiminden sağa (güney doğuya) dön 50 metre ileride sola sanayi içine bir ara giriş var sağ sol dükkanlar sağ köşe başı klima ve oto elektrik bir arasa.

iPhone 5C cihazımdan tapatalk kullanılarak gönderildi.

Geri