Astra F Kullanıcıları Buraya

Yeni aldığım aracıma az önce opel servis'de expertize soktum. ve sonuç bir karış surat :(

Komple boyalı, Sol ön ve arka kapı saçları değişik, Ön sağ far tarafından hafif düzeltilmiş ve boya var, Arka sol stop tarafından hafif düzeltme var, Ön sağ ve sol amortisörler değişecek, Arka sağ ve sol amortisör değişmiş orijinal değil, Ön sağ ve sol rot başları değişecek, Arka egzos değişecek, Lastikler yıl olarak ömrünü doldurmuş değişmesi gerek, Triger'i de değiştirilmeli.

Rapor böyle yani. Adamları toplayıp konuştum yorum olarak sol ortadan kazalı, ön ve arkadan hafif kazalı(normaldir olur araba 12 yaşında). Yani yani yani üstüme almasıyla birlikte 2000tl masrafı ve komple boyalı bir aracım olacak.

:'( aracı geri vermek için birazdan konuşacağım. sonuçları aktarırım..

Ali İhsan gerçekten üzüldüm bu duruma...Geçmiş olsun..Yalnız çokta takma kafana...Yaşı genç değil arabanın bunlar normaldir..SAnırım senin araba eski sahibinde sol taraftan kzalı kapı tarafından..KAldıki saşede bişey yoksa sıkıntı yok..Bu eski arkadaş tahminimce kapı saçlarını değiştirdikten sonra ufak düzeltmeleride yapıp renk farkı olmasın diye komple arabayı boyatmışş...Amortisörlere gelince forumdaki arabaların çoğunu servise götürsek (bu yol şartlarını göz önüne alarak söylüyorum) kesin arızalı çıkar..Triger zaten ilk alıındığında değişmesi gerekir neolur ne olmaz diye.. Sana bişey söyleyeyim aşşagı yukarı bu durmlar benimde başımdan geçti..Lpg ile beraber 3000 tl masraf ettim hala arabanın 2000 tl masrafı cıkar..Sıkma sen canını...Adam geri almazsa arabasını 1000 tl falan daha indirim yaptır..Alırken baktırmadınmı sen arabayı...?

Aynen doğru biz arabayı aldığımızdan beri 13.000 liraya geldi :D Bu gidişle 15 i bulur..

F ciler çok pis radara girdim ceza da bana girdi :eek: neyse çıkacağı varmış dedik kabullendik.

sorum şu, bu cezayı bankadan ödesek internetten yine erken ödeme indiriminden faydalanabiliyor muyuz? yoksa illa vergi dairesine mi gidicez?

F ciler çok pis radara girdim ceza da bana girdi :eek: neyse çıkacağı varmış dedik kabullendik.

sorum şu, bu cezayı bankadan ödesek internetten yine erken ödeme indiriminden faydalanabiliyor muyuz? yoksa illa vergi dairesine mi gidicez?
netten yatıyor en azından yapıkrediden

eveettttt kimseyi aramadan sanayiden akşam üstü döndüm. 2 3 kaportacı ve bi de motorcu gezdim. gezdiklerimin hepside aynı cevabı verdi onu yazayım.

sağ ön far tarafından sağ hafif doğrultma ve sağ çamurluk dahil boya, sol arka stop tarafından hafif doğrultma, sol ön kapı sacı değiştirilmiş ve haliyle boyanmış, sol arka kapı boyalı geri kalan bölüm ellenmemiş. şase'nin altından girip üstünden çıktılar bir tek doğrultma yok denildi varsa da yapanın elini öperim diyen bile var.

gezdiğim motorcu ve kaportacılar birbirleriyle aynı cevabı verince opel servis'in yaptığı expertiz raporundaki boya ve kaporta bölümünü artık kaale almıyorum. gelelim diğer detaylara...

opel servis demişti ki;
sağ sol rotbaşı, ön amortisörler, arka egzos değişmesi gerekiyor işçilik dahil 1134,00TL %25 indirimli 850,50TL.
triger fiyata dahil değil..

ben gidip sanayide opel chevy parçacıdan fiyat aldım
triger seti orijinal GM, sağ sol rot başı, rot kolu 2 adet, rot kolu fişeği 2 adet, ön amortisörler, km teli, polen filtresi toplamda 440TL işçiliği bi yere yaptırıcam toplamda 600TL+ lastiklerin miyadı dolmuş komple yeniliycem + aracı üstüme alıcam falan fıstık 1200tl işte.. egzos'u da önümüzdeki ay ağzından kıçına kadar değiştiririm komple yenilerim diye düşünüyorum.

ayrıyetten aracın benden önceki sahibiyle eve gelince görüştüm ben aldığımda araç 9 yaşında ve 60,000'deydi 3yıl kullandım, triger'i hiç değiştirmedim, sağ ön ve sol arka kazayı ben yaptım fakat sadece saç doğrultması var oda iki üç çekiç vuruldu yapılırken başında durdum dedi. sol kapılar kısmını ilk defa senden duyuyorum ben hiç baktırmamıştım dedi. galericiye aracı 12bin tl'ye takas olarak vermiş ve verdiğinde km 85,800 civarındaymış benim aldığımda km 86,110'du ve bende aracı 12bin tl'ye aldım?? :S

özetle aracı geri vermeyeyim diyorum iç aksamında en ufak bir sıkıntısı falanı filanı şekeri paresi yok. bu masrafları yaparsam yağı suyu hariç bir daha kolay kolay masraf çıkartmazmış. olan biten bu şimdi de sizin yorumlarınızı almak isterim şimdi ne yapmalı :)

şase ellenmediyse küçük düzeltmelerden bi zarar gelmez, içine sindiyse bin arkadaşım
aman ybakımı yaptırırken içine sinen bi yere götür, öyle 80 marka yazan yerlere götürme sakın, ucuza halledeyim derken başına iş açma.

Geri