Astra F Kullanıcıları Buraya

bu arada bugün bizim aracın aynı renk gls sine dikkatle baktımda bi bizimki hakkatten daha hırçın duruo:D
;)
bildiğimden söylüyorum,
aynı renk 98 gls ile yan yana parkediodum eski işyerimde, o çok daha efendi duruyodu benim panterin yanında ;);)
bide sabit konular arasında hava filtresiyle ilgili bişeyler var, epey faydalı bilgiler bi incele derim

Birde önceki mesajlarda yazmayı unutmuşum,Burakçım özlettin kendini kardeşim ya :D ben de sınavların falan vardır diye düşünmüştüm ;)

kum gride siyah tampon biraz daha hırçın bi görüntü veriyor, gls si biraz daha kibar ve edepli görünüyor :D

bencede siyah tampon daha bi hoş duruyor ama tamponlar güneşten filan grileşmemişse bakımı düzenli olarak yapılırsa güzel duruyor. mesela bizim arabada arkadan araca bakınca tampon siyah, bagajda plakanın çevresindeki yer siyah, stopların sinyal ve geri vites kısmı siyah bide cam filmi düşünüyorum bu yaz oda olursa arkadan görüntü çok hoş olucak bide ben 15" jant almayı düşünüyordum bi gün bi baktım babam lastikleri değiştirmiş yine 14" almış e lastikler daha 1500km de bu saatten sonra lastik değişmez 14" jant da pek hoş değil kapaklarla idare edicez artık :D bi angel+xenon kalıyor onuda şansa çıkma filan bulursak alıcaz:)

bende angel olayına ısınamadım
bazı araçlarda iyi de bizimkilere yakışırmı bilemem
hele siyah taban hiç gitmez bence benim griye
kırmızı vs. olan arkadaşlar var onlarınkiler süper duruyor ama gride nolur bilemem :confused:
deneme yanılma için de çok pahalı meret

;)
bildiğimden söylüyorum,
aynı renk 98 gls ile yan yana parkediodum eski işyerimde, o çok daha efendi duruyodu benim panterin yanında ;);)
bide sabit konular arasında hava filtresiyle ilgili bişeyler var, epey faydalı bilgiler bi incele derim

Birde önceki mesajlarda yazmayı unutmuşum,Burakçım özlettin kendini kardeşim ya :D ben de sınavların falan vardır diye düşünmüştüm ;)
Evet Hakan abi bende satılıktaki araçları iki araştırdım cidden filmle cidden çok daha hırçın duruyo ama ne bileyim birazda efendi olsun canım:D ama işte ustalar pek yanaşmıyo:( hava filtresi konusundada illaki açık olacaksa bi kere filtrenin soğuk hava çekebileceği yere takmak lazım yoksa işin espirisi kalmaz kutu içi olursada aslında şuanki filtreden fazlada bi farkı yok malesef:( ama performans filtreleri heralde farklı bi maddeden yapılıyo şimdi ismini unuttum:o o yüzden orj. biraz daha fazla ama kutu içinde olduğu için pekte farkı yok:( bana gelince hakan abi sınavdan sonra bi memlekete gittim geldim:)

arkadaşlar şimdi sizden bi konuda görüş almak istiyorum
bizim 97 model astrayı modifiye etme fikri yıllardır aklımda ama babam yanaşmıyodu şimdi ben ehliyet alınca bide uzun ısrarlarım sonucunda izini kopardık şimdi gelelim konuya
--------öncelikle motor için zaten kat iptali var bide kutu içi green filtre ve vortex son susturucu taktırmayı düşünüyoruz sizce bunların katkısı ne kadar olur ya da değer mi?
--------dış görünüş olarak bizim astra gl model malum siyah tampon ve bence çok sırıtıyo ama tamponları direk boyatıp gls görüntsü vermek istemiyorum madem değişiklik yapacaz biraz belli etsin kendini
---o yüzden öne astra gsi tamponu takmayı düşündüm ama usta 650 orjinali senin tamponlarıda 100 e sayarız diyince biraz pahalı geldi şimdi onun çıkmasını arıyorum arkaya da sadece tamponu gövde rengi yapıp belki ufak bi karlık etlentisi olabilir yana marrşpiyel falan ama bütçeye göre tabi
---sonra yana 14 olan jantları 15 yapmayı düşünüyorum şöle 5 kollu
---arka bagaja bi spoiler
---öne angel eye + Xenon bide kaputa gsi hava girişleri ve logosuz panjur tabi bulabilirsek
---bide aynalar ve kapı kollarını boyatıp yan koruma çıtalarını çıkartmayı düşünüyorum bütünlük olsun diye
biraz uzun ve karışık oldu ama olsun
sizin fikirleriniz benim için önemli o yüzden bi sorim dedim:rolleyes:

ha araç metalik kum grisi renginde ve sedan resim koyma işini beceremedim kusura bakmayın

Merhabalar,

tampon boyanırsa eğer işçilik iyi olmazsa bi zaman sonra boya atar,alttan siyahlar çıkar söyliyim.git gls tamponu bulabiliyosan ondan al.

jantları büyütürsen yakıtının artacagınıda biliyosundur umarım.tecrübe konuşuyo:D

filtre ve egzoz a gelince sadece egzoz ucu yap derim ben.

işlemler için nerden baksan 2500-3000 ytl arası bi maliyet çıkar.jant lastik zaten 1000 tutar minimum.angel + xenon 500 de onlar tutar.tamponları değiştirmen iyi bi tampon buldun desek bile 600-700 arası tutacak.film 150 ytl.gsi parçalarıda aşağı yukarı 250-300 bulur.

bütcene kalmış bu iş.ama önerim aceleye getirmeden içine sindire sindire yavaş yavaş işlemlere başla.bi anda herşeyi yapmaya kalkışma,derler ya geç olsun güç olmasın.hepsini aceleyle tamamlamaya kalkarsan içine sinmeyen parçalara eyvallah demek zorunda kalıcaksın.

yinede dediğim gibi bütcene ve zevkine kalmış.

iyi forumlar.

yorumların için sağol efe
tampon boyatmak bnmde içime sinmio yani direk gls görüntüsü vermek
belki gsi tamponu bulursam temiz o zaman düşünebilirim
jant içinde 14 ü 15 yapcam çok fazla farketmez yuvarlanma direncini falanda ayarlıcaz tabi
bakalım :D kısmet zamanla toplarız bişeler herhalde hem bütçede çok önemli bi etken tabi

Estafurullaf Mutlu abi o sizin neşeliğiniz:good: işte malum dedemlerle kaldığım için pc bulmak zor bide KAYSERİ-NEVŞEHİR-SİVAS gezince malum pekte fırsatta olmadı:)
peki abi normalde çalışıyormu:o sormamın sebebi biraz o bizim araçların kolları biraz narin az bi zorladınmı yerinde çıkıyo:D o yüzden ama eğer çalışıyorsa o zaman ne desem yanlış olur:o

Burakçım angel şuan için hiç aklımda yok...heralde uzun bir sürede olmaz ona vericegim parayı daha iyi şeylerde kullanabilirimm..Beni daha çok orjinallik cezbediyor ...O yüzden ona vericeğim parayla,Eksik olan orjinal şeyleri gideririm...
Sellektör olayıda koldanmış.Fiyat sormadım..İşin ilginç yanı sağ sinyal yanarken sellektör yapabiliyorsun ama başka hiç bir pozisyonda yapamıyorsun.....

Alarm kumandası arızalı cıktı bu arada.Aracı aldıgım adam yeni yolladı kumandasını.Arızalı oldugunu sölemişti...Geldi baktık kumandaya su kacırmış ve sanırım içindeki entegre yanmış...Alarm italyanmış...burda servisi yokmuş..İst.e gitmesi gerekiyormuş buda bana 100 ytl civarına mal olurmuş..Yeni china malı alarmlar 150,200 civarı..Ne yapmalıyım bilemiyorum..Bendeki alarm iyiyiymiş.Ama takacakları china malı falan diyorlar...Acaba kumandayımı yaptırmalıyım yoksa yenimi taktırmalıyım...Sizce ne yapmalıyımm???:help:

Son düzenleme:
Burakçım angel şuan için hiç aklımda yok...heralde uzun bir sürede olmaz ona vericegim parayı daha iyi şeylerde kullanabilirimm..Beni daha çok orjinallik cezbediyor ...O yüzden ona vericeğim parayla,Eksik olan orjinal şeyleri gideririm...
Sellektör olayıda koldanmış.Fiyat sormadım..İşin ilginç yanı sağ sinyal yanarken sellektör yapabiliyorsun ama başka hiç bir pozisyonda yapamıyorsun.....

Alarm kumandası arızalı cıktı bu arada.Aracı aldıgım adam yeni yolladı kumandasını.Arızalı oldugunu sölemişti...Geldi baktık kumandaya su kacırmış ve sanırım içindeki entegre yanmış...Alarm italyanmış...burda servisi yokmuş..İst.e gitmesi gerekiyormuş buda bana 100 ytl civarına mal olurmuş..Yeni china malı alarmlar 150,200 civarı..Ne yapmalıyım bilemiyorum..Bendeki alarm iyiyiymiş.Ama takacakları china malı falan diyorlar...Acaba kumandayımı yaptırmalıyım yoksa yenimi taktırmalıyım...İSzce ne yapmalıyımm???:help:

çin malı alarmlar 50 ytl civarı...

Geri