Astra F Kullanıcıları Buraya

selam arkadaşlar
yaz gelince aktiflik azalıyor.
tv bile izlenmiyor..
buralar çok sıcak,kalorifer bile 3 gündür yannmıyor.
dün kırık koltuğu kaynaklattım 15 tl.

selam arkadaşlar, sizlerle sürekli tartışılan hatta benim arabayı aldığımdan beri kafamı kurcalayan hararet konusunu konuşmak istiyorum. köyde görev yaptıığım için köy yolunda arabam, genelde fan açıyor. fan açma derecesi de malum 101. 101i buluyor ve fan açıyor, bu noktadan da ilerlemiyor. yani araç, orjinal soğutma elemanlarıyla (devirdaim,termostat, radyotör, hararet müşürü vb.) bu şekilde çalışıyor. ramplarda rahatlıkla 101i buluyor ve fan açıyor.
şimdi ''opel sohbetleri'' bölümünde ''opel harareti sever mi'' diye bi başlıkta uzun zamandır yazıyorum, ararştırıyorum,soruyorum. sizlerden d efikir istiyorum. bu yüksek sıcaklık, arabaya zararlı mı? zararlıysa ne gibi? (dediğim konuda yağ inceltme,eksiltme, siboplara zarar verme, vuruntu yapma, çekişten düşme vb. bir süğrü zarardan bahsediliyo) sizin araçlarda durum nasıl? bu arada uzun yolda kesinlikle sıkıntım yok. 90/95 sabit. şehir içinde de çok sık dur kalkta buluyo 100ü. fikirlerinizi bekliyorum.

Benim arabanın hararetide yazın şehir içinde 100 dereceyi buluyor.bu ayın 19'da tipo slx fan müşürüyle değiştirecem.forumda fan müşürünü değiştirip kullanan arkadaşlardan olumsuz yorum duymadım onun için bende değiştirecem.

Bizim fan 90 da açıyor.Bizdede şöyle bi durum vardı; Motor çok geç ısınıyordu kışın donuyorduk klimayı açsakta fayda olmuyordu baya uzun süre..Babam bişeyleri değiştirdi motor hemen ısınıyor ve 90 a gelir gelmez fan açıyor hemen düşüyo hararet..Akşama ne yaptırdığını sorayım size bilgi veririm..

Kışın klimamı acıyordunuz berkay sıcak fan ı açıp birde klimayımı çalıştırıyordunuz

Kışın klimamı acıyordunuz berkay sıcak fan ı açıp birde klimayımı çalıştırıyordunuz

başka türlü ön camın buhusunu ve içerinin ısısını nasıl yapmalıyız abi ? :D:D
E5 ten yaklaşık 15 20 dakika yol geliyorduk eve yaklaşında motor yeni yeni ısınıyordu buz gibi oluyodu arabanı içi..Şimdi biniyorum 2 3 dakıka gittikten sonra klimayı buz gibi bi veriyorum 1 dakikada sıfır araba gibi buz kesiyor içerisi,kışında aynı şekilde sıcacık.

Kışın ben hiç klima açmam klima sadece soğukta kullanılmıyormu valla sıcak konumda ben kaloriferi açınca hamam gibi oluyor.

Kışın ben hiç klima açmam klima sadece soğukta kullanılmıyormu valla sıcak konumda ben kaloriferi açınca hamam gibi oluyor.

Hamam gibi yapmaya yapıyo ama ilk bindiğinde ön cam aşırı buhu oluyor.Klimayı açınca hemen alıyo buhusunu..Ama kaloriferde baya beklemek gerek..

Geri