Astra F Kullanıcıları Buraya

acaba yağ çubuğunda yağ seviyesi yarıda olması gereken yermi:o eğer öleyse ben çok hata yapıyormuşum:kop: ama eğer değilsede o zman felaket yağ yakıyo demek:( ama ben yağ yaktığını görmüyom oda ayrı bi mesele:)

acaba yağ çubuğunda yağ seviyesi yarıda olması gereken yermi:o eğer öleyse ben çok hata yapıyormuşum:kop: ama eğer değilsede o zman felaket yağ yakıyo demek:( ama ben yağ yaktığını görmüyom oda ayrı bi mesele:)
Burak üst ve alt çentiklerin ortasından aşağı düşmesin dikkat et.mesela benimki şu an en üstte duruyor.bizim motorlar pek yağ yakmaz onu da söyleyim:good:

üstten eksantrikli arabaların hepsi makul yağ yakar ( motor sıfır bile olsa) sebebi de sibop lastiklerinden süzüzen yağ motora girer sibop lastikleri az olsa aşınır..

sibop siğilleri yer yapsın ( tam alışsın ) biraz yakar ve de yakması normal hele tempralar 1000 km de 1 lt falan yakar..ama bu demek değil motor hastadır..

Burak üst ve alt çentiklerin ortasından aşağı düşmesin dikkat et.mesela benimki şu an en üstte duruyor.bizim motorlar pek yağ yakmaz onu da söyleyim:good:
Çok saol İlker abi bilgilendirdiğin için:good: ama serviste ne kadarlık yağ koyduklarınıda bilemiyom :( acaba onlarda yarıya kadarmı koydular yoksa üstteki çentiye kadarmı koydular bilemiyom:( bide araç abi 5000de yazın bi bakıma girer artık;) ama kime sorsam 100.000deki bi astranın yakması çok zordur diolar;) işte o biraz ferahlatıyo içimi ama servisin ne kadar yağ koyduğunu dediğim gibi bilmiyorum:o eğer ağzına kadar doldurdularsa 5000de yarısını yakmış ama yok yarısına kadar koydularsa milim oynamamış yarıda öle:)

benim araba yı aldım alalı 20000 km oldu daha 1 milim bile yağ eksilttiğini görmedim

Eksiltiyorsa yağ sekmanlarından kaçırıyor demektir.bu da motorun ömrünün azaldığını gösterir:(bizim motorlar fiat motoru değil ki yağ yaksın.sistemi farklı onların

Geri