Astra F Kullanıcıları Buraya

Arkadaşlar bugün fan müşürünü tipo slx fan müşürüyle değiştirdim.artık 100 dereceleri görmeye paydos.hararet 92-95 dereceyi geçmiyor.birde böyle kullanacam olmazsa orjinal müşürü tekrar takarım.

Arkadaşlar bugün fan müşürünü tipo slx fan müşürüyle değiştirdim.artık 100 dereceleri görmeye paydos.hararet 92-95 dereceyi geçmiyor.birde böyle kullanacam olmazsa orjinal müşürü tekrar takarım.

hocam, fan hiç susmuyordur o zaman senin. yani bu arabaların (en azından benimki) hiç düşük sıcaklıkta takıldığını görmedim. bu sefer de müşürün derecesinden daha aşağıda tutmak için fan çalışacaktır sürekli değil mi? sıkıntı olmaz mı? ben de değiştirmeyi düşünüyodum, ama servis inatla hayır dedi. sonra baktım benim araba kışın eksili derecelerde de 100ü görüyor yazın 30/35 derecede de aynı dereceleri görüyor ve en fazla 102/103 diyor asla ileri gitmiyor. ben de durum böyle olunca şu anlık vazgeçtim.

Son düzenleme:
Termostatı değiştirmedim.fanın çalışmasının sıkıntı olacağını sanmıyorum.tofaşların hepsi 90 dercede fan açıyor yazın hepsi fan açık dolaşıyorlar tofaşların kablo ve fan tertibatının astradan iyi olduğunu düşünmüyorum problem ve arıza yapsa tofaşlar yapardı.müşürün üstünde 87-92 derece yazıyor ama 95 derecede fan açıyor.eski müşüre göre 5 derece falan önce açıyor.sizin arabalar klimalımı bilmiyorum ama benimki klimalı olduğu için klimayı açtığımda hararet fazla oluyordu.şimdilik böyle deneyecem.bir anormallik olursa eski müşürü takarım söküp takması kolay zaten

Son düzenleme:
Termostatı değiştirmedim.fanın çalışmasının sıkıntı olacağını sanmıyorum.tofaşların hepsi 90 dercede fan açıyor yazın hepsi fan açık dolaşıyorlar tofaşların kablo ve fan tertibatının astradan iyi olduğunu düşünmüyorum problem ve arıza yapsa tofaşlar yapardı.müşürün üstünde 87-92 derece yazıyor ama 95 derecede fan açıyor.eski müşüre göre 5 derece falan önce açıyor.sizin arabalar klimalımı bilmiyorum ama benimki klimalı olduğu için klimayı açtığımda hararet fazla oluyordu.şimdilik böyle deneyecem.bir anormallik olursa eski müşürü takarım söküp takması kolay zaten

benim araba da klima yok ama benim hararet özellikle görev yaptığım köye çıkarken çok rahat 100 ve üstünü görüyor :) şehir içinde de çok dur kalk olursa ya da sıkışıksa trafik görüyor bu dereceleri. ama uzun yolda genelde 90/95 arası sabit. benim de çok garibime gitmişti ilk aldıgımda arabayı ama şimdi biraz alıştım. mesela arkadaşta doğan var, doksana gelmeden fan acıyor, aynı köy yolunda ona bakıyorum, fan actıgı zamanlarda kaputunu acıp hortumları ya da motorun genel sıcaklıgına bakıyorum benim araba 100 derecede ondan daha serin duruyor :)

gençler bi soru ben önünü gsi yapmaya karar verdim kaça mal olur

Geri