Astra F Kullanıcıları Buraya

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
dün frenajda yanıp yanıp söndü bikaç defa, dedim bide balata mı çıktı anasını satim diye :rolleyes: çok da eski sayılmaz aslında balatalarım en fazla 20-30bin yapmışımdır üstüne.

arkadaşlar

bizim araçlarda el freni lambası frenlerken yanıp yanıp sönüyosa balata bitmiştir anlamına geliyor muydu?

el freni lambası yanıyorsa fren hidroliği eksik demektir, acele fren hidroliğini tamamlayın....

slm arkadaslar ben opel astra f kasa 92 model aracımın arka yan camlarını sökmek istiyorum bunun nasıl olabılecegı hakkında yardımlarınızı beklıyorum.

önce kendinizi üye arşivi başlığı altında tanıtmalısınız;yan camlar derken kelebek camlar mı eğer kelebek cemler ise emniyet kemerinin çevresindeki plastik aksamı söküp camın vidalarını sökmeniz gerekir.....

rebel_police

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim bildiğim kadarıyla Shell ipragaz satıyor ve ipragazda zaten katkı yok.
Bu konuda size katılmıyorum. Ben euro lpg dedikleri opetteki gazı aldım uzun süre. hem menzil düşüyor (performans bir miktar farkediyordu) hemde çok yağlu olduğu için filtreyi erken tıkıyordu. Bp gazını denedim uzun süre opetten daha iyiydi mesafe biraz daha arttı. şimdi bir arkadaşımın tavsiyesiyle totalgaz alıyorum yaklaşık 10 depo falan kullandım en iyi menzili bunlarda yakaladım. Performansda bir değişiklik yok.
Uzun lafın kısası herşeyin katkılısından uzak durmak lazım :D

Alpet-Exen gaz on numara..kullananlar bilir...Alpetin İpragazdan aldığını duydum ama bana göre ipragazdan daha iyi...uzun yolda benzinle gider gibiydim...yokuş felan farketmıyordu...bariz çekiş ve performans artmıştı...bunu en acemi şöfor bile anlardı...sizde deneyin..deneyımlerınızı anlatın arkadaşlar...

katkılı otogaz kullanmanızı bende alpaçino arkadaşın dediği gibi tavsiye etmiyorum...vecrta a kasa gt'mde sorun vardı lpgde kırmızı ışıkta stop etme titreme gaz yememe...lpg servisinin dediği ilk soru lpgyi katkılımı kullanıyosun oldu..evet dedim...arabayı aldı bişiyleri söktü taktı değiştirdi, arabayı kullandı geldi, şu an sorunları azaldı ama katkılı lpg kullanma, 1 depo sonra tamamen duzelır sorunların dedi..dediği gibide oldu...;)

Son düzenleme:

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, benim araç tek nokta enjeksiyonlu ve klasik sistem tüp var üzerinde. Sürekli aygaz kullanıyorum. Bahsedilen sorunları benim araçta da yapar mı? Çünkü bizde sıralı sistemlerdeki gibi filtre filan yok.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben uzun gideni arıyorum bıraktım performansı falan:D

belphegor31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar sabah 20dk lık bi sürüşden sonra arabayı stop edecekken biraz sarsıntılı çalıştıgını farkettim ve içinde şimşek işareti olan sarı bi simgenin yandığını gördüm galiba motor arıza lambası ve ölece bıraktım akşam iş çıkışı eve dönmek için tekrar bindim ve çalıştırdığımda arıza lambası yanmıyordu 80-100km sabit hızda eve geldim ve kırmızı ısıkta dururken tekrar yandı biraz ilerleyince söndü ve tekrar evin önüne park ederken yandı aynen sabahki gibi bıraktım sizce sorun ne olabilir ve servise gitmeye gerek varmı?

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar sabah 20dk lık bi sürüşden sonra arabayı stop edecekken biraz sarsıntılı çalıştıgını farkettim ve içinde şimşek işareti olan sarı bi simgenin yandığını gördüm galiba motor arıza lambası ve ölece bıraktım akşam iş çıkışı eve dönmek için tekrar bindim ve çalıştırdığımda arıza lambası yanmıyordu 80-100km sabit hızda eve geldim ve kırmızı ısıkta dururken tekrar yandı biraz ilerleyince söndü ve tekrar evin önüne park ederken yandı aynen sabahki gibi bıraktım sizce sorun ne olabilir ve servise gitmeye gerek varmı?

Muhtemelen egr sıkıntı yaratıyor. Gittiği yere kadar kullanın rolantideki titreme stop etmeye filan vardığında egr yi temizletirsiniz. Yine olmazsa yeni egr yada egr iptali. Yalnız ben bir kere temizlettim 100 km sonra tekrar yaptı iptal ettim. Benzini su gibi içmeye başladı 180 liraya yeni egr taktım şimdi problem yok.

belphegor31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk defa 1 arıza lambası yandı şaşkınım :D sabahda çalıştırmadan önce kendi kendime ön takım ve triger değiştiğinden beri bi sıkıntı olmadı dedim pat lamba yandı :D 95 GL lerde egr varmı acaba tam bilmiyorum zaten egr iptali falan bazen görüyorum forumlarda başımıza gelmeden bilemeyiz:D tamda açık hava filtresi planım wardı :D

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
150 ytllik 37 litre benzin almıştım kaç km giderse buraya yazarım demiştim bugün bitti 350 km gitti hesapladım 40 kuruş yakıyor ortalama onun dışında gaza bastıkça ara sıra torpidonun oralardan arabanın ön gögsünden sanıyorum bi zırıltı gliyor neden olabilir?

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yaşlandığından olabilirmi:D