Astra F Kullanıcıları Buraya

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, benim araçta son altı yedi çalıştırmamda bir sıkıntı türedi. Araba, tek nokta enjeksiyonlu ve klasik sistem lpg var. Ben, soğuklarda ilk marşı benzinle yapıyorum. Ne kadar soğuk olursa olsun ya da uzun süre çalışmamış olsun benzinde genelde gayet noırmal ve kolay çalışıyor. İlk 3-4dk her şey yolunda ancak daha sonra araba pislik gelmiş gibi tekliyor ve son birkaç çalıştırmada da bu teklemeden kurtulamıyarak stop ediyor. Bunu sadece ilk çalıştırmada ve benzinde yapıyor. Tüpte daha denemedim. İlk 3-4dk normal , sonra tekleme ve stop. Daha sonra yeniden çalıştırıyorum hatta beş dk bekliyorum yapacak mı diye yapmıyor.
Ayrıca hareket halinde de rölanti problemi yaşamaya başladım. Rölanti sabitken gayet normal. ancak hareket halindeyken, yavaşladık, boşa attık ya da debriyaja bastık, bu durumlarda ya çok düşüyor 1000in altına ya da 1000in üstünde takılı kalıyor.

haso6718

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
150 ytllik 37 litre benzin almıştım kaç km giderse buraya yazarım demiştim bugün bitti 350 km gitti hesapladım 40 kuruş yakıyor ortalama onun dışında gaza bastıkça ara sıra torpidonun oralardan arabanın ön gögsünden sanıyorum bi zırıltı gliyor neden olabilir?

iyi yapmış şükret gerçi gayseri düz şehir
benim 45 krş çıktı

benim ses gelmeyen yeri yok gibi. çok yavaş frenle döndüğüm keskin dönüşlerde gacuuurrrr diye bi ses geliyor ben de de. tabi bu dönüşler 45 derecelik rampadan yola çıkışlar

belphegor31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
problem çözüldü arkadaşlar sorun ateşleme bobinindeymiş ateşleme bobini + buji kabloları + 2 litre mobil 10/60 motor yağı + işçilik 270tl tuttu fiyat iyimi sizce ankara özel serviste değişti

Son düzenleme:

haso6718

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fm transmitter kullanan var mı* yedek sigorta falan diyor. ne iş!!!
sigorta mı attırıyor

belphegor31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta buji kablolarından sonuncuyu sökerken bi cıkardı kabloyu sudan cıkmış gibiydi bi baktık yağ atıyomuş yukarı üst kapak contasında patlak var dedi bizde aracın neden yağ eksilttiğini anlayamamıştık tam oldu :D bu gün zamanım yoktu ama 1hafta içinde yaptırıcaz 50tl conta + işçilik dedi tahmini ne kadar işçilik alır acaba sormayı unuttuk :D

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben hesapladım 44 kuruş çıktı. Ama inanılmaz sakin kullanım. Hatta sakini geçtim ölü gibi gidiyorum. Sellektör korna filan yiyorum. Tabi bir fark var ben istanbul trafiğindeyim :D

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta buji kablolarından sonuncuyu sökerken bi cıkardı kabloyu sudan cıkmış gibiydi bi baktık yağ atıyomuş yukarı üst kapak contasında patlak var dedi bizde aracın neden yağ eksilttiğini anlayamamıştık tam oldu :D bu gün zamanım yoktu ama 1hafta içinde yaptırıcaz 50tl conta + işçilik dedi tahmini ne kadar işçilik alır acaba sormayı unuttuk :D

silindir üst kapağını 100 den aşşağı sökmezler