Astra F Kullanıcıları Buraya

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu tüketim rakamlarının yazdığı sayfa bitse bari :rolleyes: gördükçe fena oldum.
biz 1.6 benzine devam. sabah 3 akşam 3km kullanınca lpg de mantıksız oluyor..

önder61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu gün arabamı satacaktım kaportacı ya götürdüler..araba önden kazalı çıkmış :(şasenin ön tarafı düzlenmiş..:( motorun ömrüde %70 miş..:confused:

Öncelikle sizde gittiniz mi o alıcı kişilerle gitmediyseniz yalan söyleme ihtimalleri var fiyatı düşürmek için
Şase önden oynama pek iyi bir durum değil önden sağlam bir kaza yapmış önceden , bu haliyle yine bir kaza yaparsa araç önden , daha önce hiç kaza yapmamış bir araca göre çok daha fazla hasar görecek ve hasarı iç tarafa yansıtacaktır :(
Motor ömrünü nasıl belirlemiş bende merak ettim :)

murtili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eniştemin sıfır alıp 16 sene kullandığı hiç kazasız brodwayi galeriye götürdüğümüzde bayağı hasarlı çıkmıştı biz ilk sahibiyiz deyince adam ne diyeceğini şaşırdı araçta hiç kaza yoktu çünkü sizde kendi ustanıza bi baktırın derim aracı

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim arabada 20 tlye maksimum 100 km gidiyor. ama lpg kitinede baglı. mesela dayımda accent var dandik bi lpg sistemi vardı araba yazın bile lpgye gecene kadar 3-4 km yol gidiyor. bizim araba kışın bile o kadar gitmeden lpgye geciyor. ölçümlerde benzin+lpg yi hesaplamamızda cok zor. o yuzden lpg bitene kadar kullansak bile kesin bi sonuc yok ortada
Bunu anlamak gayet basit hiç alengirli bir tarafı yok. eğer 7 litre yakıyorum diyen arkadaş benzinle gittiği kısımları saymadan hesap yapıyorsa zaten arabasını bana verecek :D F kasa astranın fabrika verileri bile ş.içi benzin tüketimi 7 litre değilken LPG de 7 litre yakması hayaldir yada kafadan atmadır.
Bunu en iyi şu şekilde anlarsın. lpg deposu boşken 5 veya 10 litre lpg alırsın.araç lpg ye geçtiği anda km sayacını sıfırlarsın. yola çıkarsın ve lpg bitene kadar gidersin. benzine geçtiği anda km sayacında gösterdiği mesafe neyse ona göre hesabını yaparsın. bu öyle çok bilinmeyenli bir denklem değil gayet basit.
Beyse iddamız devam ediyor nasılsa :D Gerekirse noter huzurunda ölçüm yaparız.

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alican bey shell in kendi gazı yokki onlarda ya po dan ya milangazdan yada başkasından alıyo onun için takılmayın öyle shell diye

Haklısınız aslında. Bende dün po dan aldım tekrar. En son benzin fiyatlarından sonra ocağın 5 inden nisanın 5 ine tam 1000 km yol yapmışım. Ayın 5 inde lpg taktırdım iki günde 250 km yol yaptım :D Şu anki değer 26 kuruş civarı çıktı ama sert kullanmayı özlemişim biraz seri kullanıyorum arabayı sakin kullanırsam düşer gibi :D

belphegor31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu gün aracı benzinlikteki fırçalı yıkama makinesinde yıkattım ve pişman oldum otomatik anten zaten bozuktu en alt konumdaydı radyo dinlemediğim için fırçanın mekanizması otomatik anteni tamamen kırdı elips şeklinde bir delikten içerde hortum gibi bişey gözüküyor sadece ve daha önemlisi bagaj kapağımda çizik var 3 tane hiç biri derin değil sadece boya kavlamış ve birazda arka plakalığın olduğu plastik çizilmiş kısım kısım otomatik anten e nasıl bir çare bulabilirim ve çizikleri sadece cila yok edermi yoksa hafifce pastalamam gerekirmi yardımcı olursanız sevinirim

serif

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
belphegor antenın ıcın bısey dıyemıycem ama cızıklerı pasta ve pamuk yardımıyla bı denemenı tavsıye ederım eyer cızıkler cok derın deyılse

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fırçalıya girerken anten neden kapatılmaz unuttun galiba ben hiç radyo dinlemediğim için hep kapalıydı anten herkes benzin lpg yazmıs benimde arabada poloda yarım deponun altına yeni düştü gidilen yol 720 km 900 yapacak herhalde :D