Astra F Kullanıcıları Buraya

belphegor31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fırçalıya girerken anten neden kapatılmaz unuttun galiba ben hiç radyo dinlemediğim için hep kapalıydı anten herkes benzin lpg yazmıs benimde arabada poloda yarım deponun altına yeni düştü gidilen yol 720 km 900 yapacak herhalde :D

abi zaten anten bozuktu ve an alt konumdaydı 1 önceki girdiğimde ne çizmişti nede biyeri kırmıştı aynı durumdaydı araba şanssız bi anıma geldi demekki bundan sonra tazyikli su ile yıkatırım arabam çizileceğine 10 tl gitsin :D

belphegor31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaliteli bir pasta alıp ufak çizikleri giderip arkasından cila yapmak istiyorum ve nasıl yapılacağı hakkında bir fikrim yok nasıl bir yol izlemeliyim ve nelere dikkat etmeliyim lokal pasta ve komple cila uygulamasını kendiniz nasıl yapıyorsunuz el ile

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam sende bana çözüm üret yol göster :D pasta cila ve çizik kapatma konusunda

çok derin değilse ince bi pasta cila dene ama çok derinse de rötuş boyasıyla hallolur en kötü. Benim arabanın her yerinde çizik dolu. İstanbul arabası çiziksiz olmaz zaten :D Çok takılmıyorum artık :D

belphegor31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok derin değilse ince bi pasta cila dene ama çok derinse de rötuş boyasıyla hallolur en kötü. Benim arabanın her yerinde çizik dolu. İstanbul arabası çiziksiz olmaz zaten :D Çok takılmıyorum artık :D

:D plastik aksamdaki çiziği ne geçirir kardeşim plakanın az yukarısındaki plastik parçadada çizikler mevcut pamuk ve pasta öneriyorlar az az yedir diyolar hangi marka pasta iyidir kendim cila da yapmak istiyorum komple cila nasıl halledilir bir bilgin varmı :D

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Plastik dediğin parça füme rengi boyalı parça değil mi? Üzerindeki yine kaportayla aynı boya. Pasta cila aynı işi yapacaktır. Normalde sanayide çbs kullanırlar. Ben carpex in carnauba cilasını kullanıyorum genelde yazın 2 haftada bir ya da ayda bir cilalarım. İmzamdaki fotoğrafta geçen haftaki cilalamam sonucu çekilmiştir. :D Yorucu bir işlemdir iki gün kol ve omuz ağrısı çekilir. Sadece cilayı kendin yap pastaya gireceksen bir bilene git. Pasta işi biraz tehlikeli boyaya zarar verebilirsin.

belphegor31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Plastik dediğin parça füme rengi boyalı parça değil mi? Üzerindeki yine kaportayla aynı boya. Pasta cila aynı işi yapacaktır. Normalde sanayide çbs kullanırlar. Ben carpex in carnauba cilasını kullanıyorum genelde yazın 2 haftada bir ya da ayda bir cilalarım. İmzamdaki fotoğrafta geçen haftaki cilalamam sonucu çekilmiştir. :D Yorucu bir işlemdir iki gün kol ve omuz ağrısı çekilir. Sadece cilayı kendin yap pastaya gireceksen bir bilene git. Pasta işi biraz tehlikeli boyaya zarar verebilirsin.

komple pasta yapmicam zaten bagaj kapağında 3 çizik sağ arka kapıda ise biraz pütürleşme ve soyulma var sadece buralara az uygulayacağım ama cila çok yorar ise dışarıda yaptırıcaz mecbur hem komple pasta cila dışarıda ne kadara yapıyorlar 100tl falan alırlar heralde