Astra F Kullanıcıları Buraya

GALATASARAY'ıma şampiyonluk yolunda Sivas karşısında başarılar dilerim.....
FOREVER GALATASARAY

arkadaşlar bugün lastiğe civata gibi bişey girmiş malum lastikçiye götürdüm ve patlak yere lastik parçası gibi bişey soktu. şu anda hava kaçırmıyor ama uzun yolda ve bozuk yollarda bi problem çıkarırmı
fitil yapmış ( vulcanıze malzeme ) hiç bişi olmaz sadece lastik eskiyiince ( ve eğer cıvata girerken karkas yapıdan tel koparmışsa ) sıkıntı olur ki uzun zamanla gelişir ve eskidiğini avazavaz bağırarak dile getirir.. nerden mi biliyorum gecen yıla kadar ( 1975 den beri ) lastikçi dükkanımız vardı

Maaşallah Hüseyin abi..Neden kapattın peki dükkanı?Bu arada aramızda profesyonel birinin olması ne güzel....

Arkadaşlar benim arabanın muhayenesi geldi..Kendi başıma nasıl yatırabilirim muhayeneyi....Neler gerekir?Sırasıyla yol gösterirseniz sevinirim ....İlk olucak malum...Takipçiye bir dünya para bayılmak istemiyorumm...Ona vericeğim parayla suan yanan benzin ışıgını söndürürüm daha iyi...
Not : Egzos muhayenesini yaptırdım...

Arkadaşlar benim arabanın muhayenesi geldi..Kendi başıma nasıl yatırabilirim muhayeneyi....Neler gerekir?Sırasıyla yol gösterirseniz sevinirim ....İlk olucak malum...Takipçiye bir dünya para bayılmak istemiyorumm...Ona vericeğim parayla suan yanan benzin ışıgını söndürürüm daha iyi...
Not : Egzos muhayenesini yaptırdım...

önce vergi dairesine gidip muayene için borcu yok yazısı alacaksın; eğer borcu varsa borcunu yatırman lazım , sonra 105 ytl muayene harcı yatırıp makbuzu almalısın; sonra borcu yok yazısı ve muyaene harç makbuzundan fotokopi çektirip; araç muayene istasyonuna gitmelisin; film eksoz abartı modifiye varsa muayene yapılmaya biliyor; geri kalan işlemler için ordakiler yardımcı olur zaten; eğer lpg varsa lpg sızdırmazlık testini de 25 ytl ye muayene istasyonunda yaparlar....

önce vergi dairesine gidip muayene için borcu yok yazısı alacaksın; eğer borcu varsa borcunu yatırman lazım , sonra 105 ytl muayene harcı yatırıp makbuzu almalısın; sonra borcu yok yazısı ve muyaene harç makbuzundan fotokopi çektirip; araç muayene istasyonuna gitmelisin; film eksoz abartı modifiye varsa muayene yapılmaya biliyor; geri kalan işlemler için ordakiler yardımcı olur zaten; eğer lpg varsa lpg sızdırmazlık testini de 25 ytl ye muayene istasyonunda yaparlar....
:good:
lpg yoksa benim gittiğim yerde hiç kasmıyolar
motor no şasi no ya bakıp yolluyolar

Benimde F kasa Astram var.Benide aranıza alırmısınız? Yalnız şu gerçekki E kasayı daha çok seviyorum

Arkadaşlar selam.Müjde arabanın kütürtüsünü %70 giderdim.meğerki amortisör alt lastikleri eskimiş ondan yapıyomuş.yav 10 ytl ye yaptırdım ama bir oldu ki görseniz:)Daha yeni girdim eve.sevincimden kasislerin üzerinden geçe geçe geldim.çok hoş oluyormuş sarsılmadan geçmek oh be yav:kop:bunun şerefine bi stres atayım dedim 3 te 140 bastım:Dusta amortsörlerin patlamış aslında değişmesi gerekir.değiştirirsen on numara olur dedi.ama ben bu kadarını gördüm ya bu da yeter.elimiz bollaşsın onu da yaparız dedim.Kısacası bugün arabayı yeni almış gibi oldum diyebilirim.biraz abarttım galiba:kop:idare edin arkadaşlar.çok sıkıntıya girmiştim inanın:)bu arada 900 ytl ye lpg takılıyormuş ve çok da iyi dedi ustam.ben kefilim falan dedi.düşüneceğim onu da:good:acme markaymış italyan malı.

:good:
lpg yoksa benim gittiğim yerde hiç kasmıyolar
motor no şasi no ya bakıp yolluyolar

Heh işte burası can alıcı nokta...O şasi no varya bende farklı....Yani bir harfii....Şöleki;aldıgımda eski ruhsat dogru yani şasi ve motor numaraları dogru,noter satış sözleşmesindeki doğru,sigortada dogru,Aracın üzerindekiyle aynılar yanii..Buraya kadar herşey normal...Üzerime almak için trafik subeye gittiğimde bir de baktım ruhsattaki şasiyle arabanın üzerindeki şasi tutmuyor...Yani 5 olan rakam S diye yazılmış....Sebebini araştırdıgımda;İzmitten aldıgım için arac buraya nakil oldu tabii..Bu hatayı yapanda ordan buraya nakil yapan memur cıktı ispatıda nakil kağıtları....Bu biraz başağrıtabilir diye düşünüyorum....
Sizce muhayene memuru bu konuda zorluk cıkarırmı?Bu arada trafikteki memurlar gönlüm olsun diye kalemle S yi 5 yapmaya çalıştılar..Yani ruhsatla oynanmış görünüyor...

Geri