Astra F Kullanıcıları Buraya

ilker abi...daha önceki yapan ses nasıldı sadece kasistemi yapıyordu.düz yolda oluyormuydu...alt lastikleri nerden değiştirdin yada arkadaşlar nerden değiştirelebilir???
Sercan yani en ufak asfalt kırığında bile aşırı kütürtü yapıyordu anlatamam.sanki amortisör yok gibiydi.orijinal parça değil.çünkü orijinal lastikler yeni amortisör ile birlikte satılıyor.ustam renault lastiği uydurdu çok da iyi oldu.ama en kısa zamanda amortisörleri de yenilemelisin çünkü patlak dedi.yaptığım lastikleri de bastırır dedi.sende de böyle bir şikayet mi var yoksa?

Benimde F kasa Astram var.Benide aranıza alırmısınız? Yalnız şu gerçekki E kasayı daha çok seviyorum

oo Yavuz abi hoşgeldin, başımız üstüne ;)
e kasayı sevdiğin belli hemen satılığa çıkarmışsın 5115'i...

Arkadaşlar selam.Müjde arabanın kütürtüsünü %70 giderdim.meğerki amortisör alt lastikleri eskimiş ondan yapıyomuş.yav 10 ytl ye yaptırdım ama bir oldu ki görseniz:)Daha yeni girdim eve.sevincimden kasislerin üzerinden geçe geçe geldim.çok hoş oluyormuş sarsılmadan geçmek oh be yav:kop:bunun şerefine bi stres atayım dedim 3 te 140 bastım:Dusta amortsörlerin patlamış aslında değişmesi gerekir.değiştirirsen on numara olur dedi.ama ben bu kadarını gördüm ya bu da yeter.elimiz bollaşsın onu da yaparız dedim.Kısacası bugün arabayı yeni almış gibi oldum diyebilirim.biraz abarttım galiba:kop:idare edin arkadaşlar.çok sıkıntıya girmiştim inanın:)bu arada 900 ytl ye lpg takılıyormuş ve çok da iyi dedi ustam.ben kefilim falan dedi.düşüneceğim onu da:good:acme markaymış italyan malı.

gözün aydın İlker, :D:D
nasıl bişeymiş öğrenince burayada yazarmısın o lpg yi

Heh işte burası can alıcı nokta...O şasi no varya bende farklı....Yani bir harfii....Şöleki;aldıgımda eski ruhsat dogru yani şasi ve motor numaraları dogru,noter satış sözleşmesindeki doğru,sigortada dogru,Aracın üzerindekiyle aynılar yanii..Buraya kadar herşey normal...Üzerime almak için trafik subeye gittiğimde bir de baktım ruhsattaki şasiyle arabanın üzerindeki şasi tutmuyor...Yani 5 olan rakam S diye yazılmış....Sebebini araştırdıgımda;İzmitten aldıgım için arac buraya nakil oldu tabii..Bu hatayı yapanda ordan buraya nakil yapan memur cıktı ispatıda nakil kağıtları....Bu biraz başağrıtabilir diye düşünüyorum....
Sizce muhayene memuru bu konuda zorluk cıkarırmı?Bu arada trafikteki memurlar gönlüm olsun diye kalemle S yi 5 yapmaya çalıştılar..Yani ruhsatla oynanmış görünüyor...
:confused: :confused: :confused:
orası karışıkmış hakkaten... ama sanmıyorum sorun çıksın S ile 5 yani neticede hee bu 5 miş derler en fazla ;)

280 liraya jvc foto su yada modeli var mı???
dostum aklımda değil ama bır kaç gun içinde yazarım.adapazarından aldım.sonuncusunu aldım fotoda koyabılırsem koyarım.begenırsende konuşuruz belkı getıttırebılırler.guzel sesı var bıtık kolonları patlatıcak :)formda serı başı olsun bayadan berı yazan yok galıba :)

Sercan yani en ufak asfalt kırığında bile aşırı kütürtü yapıyordu anlatamam.sanki amortisör yok gibiydi.orijinal parça değil.çünkü orijinal lastikler yeni amortisör ile birlikte satılıyor.ustam renault lastiği uydurdu çok da iyi oldu.ama en kısa zamanda amortisörleri de yenilemelisin çünkü patlak dedi.yaptığım lastikleri de bastırır dedi.sende de böyle bir şikayet mi var yoksa?
bilemiyorum ki bazen iyi bazn kötü benmki....

Abilerim hafta sonu memlekete gitcektik lakin tam eskişehirden çıkarken araç arıza şığını yaktı ve apar topar hemen yol yakınken servise dönelim dedik ve hemen tech2 cihazını bağlıyıp saolsun baktılar lakin arıza göstermedi ustada büyük ihtimal benzinden olur dedi ve o sorun öle çözüldü ve usta aracı çalıştırınca ustada egzozdan gelen sesi duyunca çözdük meğer egzoz patlak olduğundan dolayı çıııırrr die sesi yapıyormuş:D lakin bunu egzozcum çözemediydi:D yola gideceğim için detaylı oalrak bakamadık ama yazın hem yağı falan değişcek hemde susturucu değişir:) ama yolda bişey dikkatimi çekti gaza yüklenince özellikle rampalarda zorlayınca silkeleme yapıyordu onu tabiki soramadım ama 4-5kez arıza ışığı yaktı içim cız etti ama işte ustam benzinden olur dedi die kendimi avuttum:D
Ayrıca başka araçlar kullandıkça artık kasırgadan soğumaya başladım:( ne konfor farkı var nede motor farkı ve ben bu iki şeyede önem veren birisi olduğum için yine bi kafam karıştı:( bide kalite ararım lakin onu fazlasıyla veriyo ama motoruyla konfor açıkcası beni düşündürmeye başlattı:D

Abilerim hafta sonu memlekete gitcektik lakin tam eskişehirden çıkarken araç arıza şığını yaktı ve apar topar hemen yol yakınken servise dönelim dedik ve hemen tech2 cihazını bağlıyıp saolsun baktılar lakin arıza göstermedi ustada büyük ihtimal benzinden olur dedi ve o sorun öle çözüldü ve usta aracı çalıştırınca ustada egzozdan gelen sesi duyunca çözdük meğer egzoz patlak olduğundan dolayı çıııırrr die sesi yapıyormuş:D lakin bunu egzozcum çözemediydi:D yola gideceğim için detaylı oalrak bakamadık ama yazın hem yağı falan değişcek hemde susturucu değişir:) ama yolda bişey dikkatimi çekti gaza yüklenince özellikle rampalarda zorlayınca silkeleme yapıyordu onu tabiki soramadım ama 4-5kez arıza ışığı yaktı içim cız etti ama işte ustam benzinden olur dedi die kendimi avuttum:D
Ayrıca başka araçlar kullandıkça artık kasırgadan soğumaya başladım:( ne konfor farkı var nede motor farkı ve ben bu iki şeyede önem veren birisi olduğum için yine bi kafam karıştı:( bide kalite ararım lakin onu fazlasıyla veriyo ama motoruyla konfor açıkcası beni düşündürmeye başlattı:D

bas depoya kaliteli benzini barışırsınız gene:D

Arkadaşlar selam.Müjde arabanın kütürtüsünü %70 giderdim.meğerki amortisör alt lastikleri eskimiş ondan yapıyomuş.yav 10 ytl ye yaptırdım ama bir oldu ki görseniz:)Daha yeni girdim eve.sevincimden kasislerin üzerinden geçe geçe geldim.çok hoş oluyormuş sarsılmadan geçmek oh be yav:kop:bunun şerefine bi stres atayım dedim 3 te 140 bastım:Dusta amortsörlerin patlamış aslında değişmesi gerekir.değiştirirsen on numara olur dedi.ama ben bu kadarını gördüm ya bu da yeter.elimiz bollaşsın onu da yaparız dedim.Kısacası bugün arabayı yeni almış gibi oldum diyebilirim.biraz abarttım galiba:kop:idare edin arkadaşlar.çok sıkıntıya girmiştim inanın:)bu arada 900 ytl ye lpg takılıyormuş ve çok da iyi dedi ustam.ben kefilim falan dedi.düşüneceğim onu da:good:acme markaymış italyan malı.
çok sevindim hocam allah kazasız belasız sürüş nasip etsin:good:

aman burak bak yakıştıramadım sana:D f kasa aşkı bambaşkadır. (tabi şu masrafları olmasa daha iyi olacak ama:D )

arkadaşlar bu arada bugün ön camıma torosun biri taş fırlattı ve çatladı.servis 400 ytl diyor ama 130 ytl ye takan yerlerde var. 130ytl lik camın artı ve eksisi nelerdir. tekrar kırılma durumunda tehlikeli olurmu.

Geri