Astra F Kullanıcıları Buraya

Allah kullandırmasın ama küçük detaylara önem vermek lazım emniyet kemerinizi ihmal etmeyin arkadaslar ne olursa olsun takın.
:good: :good:
özellikle sağ tarafta oturan,ki genelde en sevilen orda oturur, yolcularımızın taktığından emin olalım,
ne kadar sürücü direksiyona çarptığı için daha tehlikeli görünse de sürücü kaza olmadan kendini hazırlayacak kadar olaydan haberdar olurken sağdaki yolcu tutunmamış vs. oldukları için çok daha savunmasız olacaklar

bunu kendi yaptığım kazada tecrübe etmiştim, tam fren minibüse çarptım, ama çarpacağım bikaç metre önceden garanti olduğundan direksiyona sıkıca yüklenip tutundum ve çarpma anında kemerim takılı olmadığı halde sarsılmadım, kollarımla direksiyona bastırdığım için...
sağ tarafta bulunan çantamı ise kaza sonrası ön tarafa yapışmış olarak buldum...
ondan sonra da kemersiz ne dolaştım ne yanıma birini oturttum

bizim araçların aktif gergi sisteminden kaynaklanıyo o yüksek fiyat,
2004 senesinde 240ytl di yenisi, körüğü patlakmış, o dönem yaptığım kazadan sonra değişmişti
aktif gergi çarpma anında insan ileri doğru giderken doğrudan kemere göğsü sıkışmasın diye ilk anda kemeri insana doğru çekiyor ve ileri doğru olan hareketin büyük kısmını sönümlüyor.

airbagsizlerde de mevcut..
emniyet kemer kilitlerinize iyi bakın derim ;) pahalılar çünkü..

hoşgeldiniz aramıza,
arabadan anlayan biri daha çıktı işte :D

hakan abi çok güzel açıklamış...benim sorunum sadece kemerin girdiği yerdeki dilde o dil sıkışmış kemeri tutmuyor gıcık durum yani bakalım yarun götüreceğim tamir edecekler ihşallah tamirene bile koltuğu sökmek takmak falan 50 lira kaçacak ama yapacak bir şey yok...mecburiyetten yan koltuktaki deliğe takıyorum...

hakan abi çok güzel açıklamış...benim sorunum sadece kemerin girdiği yerdeki dilde o dil sıkışmış kemeri tutmuyor gıcık durum yani bakalım yarun götüreceğim tamir edecekler ihşallah tamirene bile koltuğu sökmek takmak falan 50 lira kaçacak ama yapacak bir şey yok...mecburiyetten yan koltuktaki deliğe takıyorum...
:D ilginç çözüm bulmuşsun,
önemli bişey ama, egsoza cam filmine verme onu yaptır ;)
aktif gergi de gerçekten önemli...
tam çarpma anında ileri itilmeye başladığınız anda arkanızdan birinin tutup sizi geriye çektiğini düşünün, aynı etki ;)

:D ilginç çözüm bulmuşsun,
önemli bişey ama, egsoza cam filmine verme onu yaptır ;)
aktif gergi de gerçekten önemli...
tam çarpma anında ileri itilmeye başladığınız anda arkanızdan birinin tutup sizi geriye çektiğini düşünün, aynı etki ;)

aslında sürücüyü koli bantıyla bantlasak belinden :D ultra gergi

arkadaşlar birşey sorucam sizdeki şu farlar açıkken sürücü kapsını açınca çalan alarm varya o çalışıyormu bizdeki arada sırada çalışıyor genelde bozuk

:good: :good:
özellikle sağ tarafta oturan,ki genelde en sevilen orda oturur, yolcularımızın taktığından emin olalım,
ne kadar sürücü direksiyona çarptığı için daha tehlikeli görünse de sürücü kaza olmadan kendini hazırlayacak kadar olaydan haberdar olurken sağdaki yolcu tutunmamış vs. oldukları için çok daha savunmasız olacaklar

bunu kendi yaptığım kazada tecrübe etmiştim, tam fren minibüse çarptım, ama çarpacağım bikaç metre önceden garanti olduğundan direksiyona sıkıca yüklenip tutundum ve çarpma anında kemerim takılı olmadığı halde sarsılmadım, kollarımla direksiyona bastırdığım için...
sağ tarafta bulunan çantamı ise kaza sonrası ön tarafa yapışmış olarak buldum...
ondan sonra da kemersiz ne dolaştım ne yanıma birini oturttum

Hakan peki bu aktif gerginin saglam olup olmadıgını nasıl anlayabiliriz...?Yani Allah korusun kaza yapmadan,calıştırmadan yanii...

Alican benimki farlar acıkkken kapıyı actıgımda kesintisiz olarak sinyal veriyor,taaki farı veya kapıyı kapatıncaya kadar....Sanırım seninkinde arıza var..

Alican benimki farlar acıkkken kapıyı actıgımda kesintisiz olarak sinyal veriyor,taaki farı veya kapıyı kapatıncaya kadar....Sanırım seninkinde arıza var..

evet sanırım arızalı aslında okadar önemli olmayan bi özellik gibi gözüküyor ama bi kere farlar açık kaldığından akü bitmişti önceki arabamızda kontağı kapatınca direk parklara geçiodu ama bunda farlar açık kalıyor o yüzden alışana kadar zorlanmıştık :)

Selamlar arkadaslar bende astra f ciyim besinci astram ve hala cok memnunum baska bi arabada onda buldugumu bulamadim büyük bir ask diyelim :D
ilk arabam
Astra F 97 modeldi hatirlarsam 1.7TD 68beygir di
ikincisi
Astra F 92 model Gsi 2.0 8V
ücüncüsü
Astra F 91 model 1.4 60beygir di
dördüncüsü
Astra F 92 modeldi hatirlarsam Gsi 2.0 8V
Ve Son Numara besincisi
Astra F 98 Model 1.6 75Beygir yakinda insallah 3.0 olacak :D

astram1.JPG

Bi Sorum olacak Benim Airbag lambam yaniyor acaba astra f lerde hata kodunu silmesini bilen varmi aletsiz bazi arabalarda mesela iki kere kontagi ac kapa arabayi calistir kapat kontagi ac kapa arabanin hata kodlari siliniyor bilen varmi?
Aramıza hoşgeldiniz:alkis::alkis:

Geri