Astra F Kullanıcıları Buraya

Hocam isim konusunda yardımcı olursan,imza olayı yanii..İki airbag bendede var ama herhangi bir lamba yok airbag diye yada var ben bilmiyorumm....Bunu bilen bir arkadaş varsa bilgilendirise bende sevinirim....
Mutlu göstegelerin sağ alt köşesinde kontağı açtığın zaman yanan kırmızı bir lamba var.bir adam silueti ve önünde duran topa benzer bir şekil.marşa bastığında söner sönmüyorsa airbag arızalı anlamına gelir.

Hakan peki bu aktif gerginin saglam olup olmadıgını nasıl anlayabiliriz...?Yani Allah korusun kaza yapmadan,calıştırmadan yanii...

Alican benimki farlar acıkkken kapıyı actıgımda kesintisiz olarak sinyal veriyor,taaki farı veya kapıyı kapatıncaya kadar....Sanırım seninkinde arıza var..

mutlu abi benimkide çalışıyo yoksa hep unutursunki...

Mutlu göstegelerin sağ alt köşesinde kontağı açtığın zaman yanan kırmızı bir lamba var.bir adam silueti ve önünde duran topa benzer bir şekil.marşa bastığında söner sönmüyorsa airbag arızalı anlamına gelir.
İlker abi hatta benimki benzin ışığından önce sönüyo :D :D :D
İşin garip yanı bende airbag olduğunu unuttuydum:kop: o yüzdende Mutlu abiye cevap yazmadıydım:kop: saol İlker abi hatırlattığın için:) evet eğerki aracı çalıştırınca gösterge panelinde yanan ışık varsa bilki arıza ışığıdır:) tabiki far,el freni hariç:D

Tamam o zaman bizdede sorun yokk...:D Peki şunu sorayım...Airbag lerin biri patlak biri saglamsa bu ışık nasıl yanacak.:confused: ..Yada hangisinin arızalı oldugunu nasıl anlıcaz...:confused: Benim mesela sağ airbag biraz tuhaf duruyor,sanki patlamışta sonra kapatılmış gibi..Yani patlaksa ışık yanarmı..

ben bi soru daha sorucam :D bizim kadranda farlar açıkken far işareti yanmıyor normalde var dimi lamba sanırım bizim o lambada bozuk bide kapılar açıkken yanan bi uyarı ışığı varmı:D çünkü bizde oda yanmıyor :D

Tamam o zaman bizdede sorun yokk...:D Peki şunu sorayım...Airbag lerin biri patlak biri saglamsa bu ışık nasıl yanacak.:confused: ..Yada hangisinin arızalı oldugunu nasıl anlıcaz...:confused: Benim mesela sağ airbag biraz tuhaf duruyor,sanki patlamışta sonra kapatılmış gibi..Yani patlaksa ışık yanarmı..
Mutlu airbaglardan herhangi birisi bozuksa yanar diye biliyorum.ama hangisinin arızalı olduğunu serviste fişlerini kontrol ettikten sonra anlarlar ancak:rockistersen bir gittiğinde kontrol ettir kafana takılıyorsa:good:

ben bi soru daha sorucam :D bizim kadranda farlar açıkken far işareti yanmıyor normalde var dimi lamba sanırım bizim o lambada bozuk bide kapılar açıkken yanan bi uyarı ışığı varmı:D çünkü bizde oda yanmıyor :D
Alican bizim arabalarda sadece uzun farlar açıkken mavi bir ışık yanar.yani kısa devrede iken herhangi bir ışık yoktur.arıza falan yok rahat ol:)

Selamlar arkadaslar bende astra f ciyim besinci astram ve hala cok memnunum baska bi arabada onda buldugumu bulamadim büyük bir ask diyelim :D
ilk arabam
Astra F 97 modeldi hatirlarsam 1.7TD 68beygir di
ikincisi
Astra F 92 model Gsi 2.0 8V
ücüncüsü
Astra F 91 model 1.4 60beygir di
dördüncüsü
Astra F 92 modeldi hatirlarsam Gsi 2.0 8V
Ve Son Numara besincisi
Astra F 98 Model 1.6 75Beygir yakinda insallah 3.0 olacak :D

astram1.JPG

Bi Sorum olacak Benim Airbag lambam yaniyor acaba astra f lerde hata kodunu silmesini bilen varmi aletsiz bazi arabalarda mesela iki kere kontagi ac kapa arabayi calistir kapat kontagi ac kapa arabanin hata kodlari siliniyor bilen varmi?
hoşgeldin:good:

arkadaşlar bugün 130 ytl ye ön camı değiştim. kesinlikle orjinalinden şaşmayın camda resmen kendimi görüyorum.felaket yansıma yapıyor. :(

Geri