Astra F Kullanıcıları Buraya

arkadşlar 1.6 astra f manuel /otm ne kadar yakıyorsunuz şehir içi şehirler arası herkes yaktığını söylesin

benim otmatik lpg de şehir içi (İZMİR) 220 şehir dışı =180(EMİN DEĞİLİM)

arkadaşlar bir şey kafama takıldı geçen gün serviste arabanın altını kaldırdık ordaki usta dediki bu egsozun bağlantı noktası var ama en başta motora en yakın olan böyle vidalarla bağlı...usta dediki özellikle otamatiklerde eğer oraya böyle kıvrımlı esnek bir şey adı şuan aklıma gelmiyo esnek kıvrılabilen birşey taktırırsak egsozcuda daha rahat olurmuş araba....nedersiniz???

fikirlerininzi bekliyorum...

arkadşlar 1.6 astra f manuel /otm ne kadar yakıyorsunuz şehir içi şehirler arası herkes yaktığını söylesin

benim otmatik lpg de şehir içi (İZMİR) 220 şehir dışı =180(EMİN DEĞİLİM)
yeni ölçtüm. şehir içi 250... ( ama gerçek şehir içi nedenmi max 25-30 km sürat ve dur kalk) şehirler arası 164 yaktım ama max 100 km/h ile ..kilima ile test etttim. şehirler araı 175 yaktım.. tabiiki LPG

Son düzenleme:
arkadaşlar benim araç çift airbagli ama airbag ışığı yok. acaba boş mu? nasıl anlaşılır ki? ayrıca kontağı ilk çevirmede kırmızı emniyet kemer ışığı yanıyor, sönünce çalıştırıyorum. hemen alıyor. geçende bir şey dikkatimi çekti. ön koltukların yanında kapı taraflarında kapalı döşeme içinde tüpe benzer şeyler var, hatta üstlerinde plastik tırnaklar var. bu nedir? bilgisiolan var mı? Bana özelden ulaşırsanız sevinirim. bazen bu rayı bulamıyorum.
pardon ama 180 psi ve 210 psı basacak kompresör lastikçilerin çok ama çok azında var. ortalama basıncın 30 yada 32 olsun 4 lastiği de aynı yapabilirsin

düzeltme:: pardon yanlışlık oldu Astra Bor cevabım SCORPİOS rumuzlu arkadaşa idi..

Son düzenleme:
aman öle olsun o kadar gıcık bi ses ki gaza basmaya korkuyorum. bende ustaya bi göstereyim ozaman bilgilendirdiğin için teşekkürler:good:
öyle bi ses ben de de var gaza yüklenince acayip ve yüksek zırıltı.. ama buldum nedenini
..

karter muhafazasına ekroz dokunuyormuş inceden bi vibrasyon ..sonuç sinir bozucu bi ses ancak sökmedim muhafazayı...biziz makinalar malun alçak şeyler bide benim alet otomatik eğer şanzumanı vurusam yandı keten helvam.

Arkadaşlar bunlar yaptıgım kazadan sonra bana kalanlar....
img1273vh9.jpg

img1272jd0.jpg

Kaportacı bu hasara 70ytl civarı istedi...Boyası hariçççç....Boyacıya sordum arabanın tüm ciziklerini rütuş için 200 ytl gider dedii...yani totalde 270 ytl....
Mutlu geçmiş olsun benim içim cız etti inan .. ve fiyatta iyi

öyle bi ses ben de de var gaza yüklenince acayip ve yüksek zırıltı.. ama buldum nedenini
..

karter muhafazasına ekroz dokunuyormuş inceden bi vibrasyon ..sonuç sinir bozucu bi ses ancak sökmedim muhafazayı...biziz makinalar malun alçak şeyler bide benim alet otomatik eğer şanzumanı vurusam yandı keten helvam.
bak nedeni gerçekten bu olabilir. çünkü köy yollarında karter muhafazayı çok vurdum yarın servise gideceğim sonucu yarın akşam yazarım:good:

Arkadaşlar selam herkese.bir müddet ayrı kaldım baya muhabbet kaçırmışım:)önder jant ve lastikler hayırlı olsun,yakışmış.mutlu tekrar geçmiş olsun.hafta sonu Kayseriden Kırşehire gidip geldim.400 km ye 80 ytl yaktım uzun yolda sizce nasıl?bana iyi gibi geldi bu benzin pahalılığında:confused:

Geri