Astra F Kullanıcıları Buraya

abi dışardan mı geliyo emin misin bu klimanın yanındaki tuş var ya havalandırma için onu kapat bir dene onu kapatınca bütün kalarifer peteklerini de kapat ama.belki kesilir bende de olmuştuoradan yazın çok sıcak gelio...

Yok Sercan koku dışardan geliyor..Arabadan inince duyuyorum kokuyu...Sanırım arka taraftan geliyor,emin değilim ama..

arkadaşlar ve abilerim kaç km de bir yağ değişimi yapıyorsunuz lpg li araçlarda fark ediyormu benim 7500 oldu 10000 de mi değiştireyim....

Sercan motor yağını bundan önce kaçlık koyduguna baglı..Mesela 5000 km lik mi yoksa 10000 km lik mi..Buna göre hareket etmelisin...Ama bilmiyosan değiştir gitsin....

Son düzenleme:
arkadaşlar ve abilerim kaç km de bir yağ değişimi yapıyorsunuz lpg li araçlarda fark ediyormu benim 7500 oldu 10000 de mi değiştireyim.
Aslına bakarsan 15000 lik yağlar da var sözde ama bunlar çok da sağlıklı tanımlamalar değil sercan.aracın sağlığı için 7500-8000 de değiş yağı.çamur gibi olmasını bekleme yani:)

Ben borpower koydum, gercekten motor sesini kesiyor, titresimi azaltiyor. Yakit tasarrufu konusunda pek bir degisiklik gormedim.

sesi ve titreşim azaltıyorsa gerçekten iyi çünkü bizim arabanın sesi 3000 devirden sonra rahatsız edici hele otobanda 140 la filan sabit hızla giderken bazen arabadan atlayasım geliyor:)

Bor power bende düşünüyorumm..Ama biraz vakit var yag değişimine...Kullananda kullanmayanda olumlu düşündüğüne göre neden olmasın....

o sesi duymak rahatlatıcı değil mi ya??

aslında 4000 devirden sonra arabanın sesi muhteşem bi hal alıyor ama işte sabit hızla giderken uzun süre aynı ses zorluyor ama otobandan çıkıpta şöyle virajlı sollamalı yollara girince neşem yerine geliyor :) (özellikle virajlar :D )

DAHA ÖNCE ÖZEL SERVİSTE gm 10/40 koydular ama ben değiştirmek isityorum değiştiremiyorum
çünkü araç yağ kaçırıyor yine bir ton masraf..

yağı zamanı gelince değiştirmeyince ne olur?yakıt falan artar mı??
Tabi artabilir çekiş de zamanla düşer:(

aslında 4000 devirden sonra arabanın sesi muhteşem bi hal alıyor ama işte sabit hızla giderken uzun süre aynı ses zorluyor ama otobandan çıkıpta şöyle virajlı sollamalı yollara girince neşem yerine geliyor :) (özellikle virajlar :D )
benim de en sevdiğim 5000 den sonra vites attığın andaki inilti:)ulan 500 basasım geliyo o zaman.vahhhhhhh diye haykırıyom arabada:D

Geri