Astra F Kullanıcıları Buraya

geçmiş olsun efecim
anlık bi elektrik kesintisi vs. gibi bi sorun da olmuş olabilir
tekleme,öksürük sarsıntı falan oldu mu stopğtan önce yoksa birden paneldeki ışıklar yanmaya mı başladı?

birden panel ışıkları yandı Hakan abi.ne tekleme ne titreme ne öksürme..hiç bişey olmadı.bi anda stop etti.

şimdi msnden anlatıcam sana :D benim de 1 defa başıma geldi neden olduğunu hiç bulamadım bidaha da yapmadı :D

Efe geçmiş olsun kardeş ...gecenlerde benim arabanın da vitesi kilitlendi sanki 1 de kaldı araba bi garipleşti.. bide sıkışık trafikte kaldım.. sonra bi boşluk bulup restart yaptım düzeldi.. tech 2 ye bağlattım alayı normal çıktı ama ödüm kopmadı da değil ...işi biraz gırgıra vuralım gıçık gelmiştir..ıhı yapınca ( restart) düzelmiştir ne dileyim daha gelmesin onu dileyelim

Efe geçmiş olsun....

Arkadaşlar biliyorsunuz 97 Astra GLS 1.6 16v sedan manuel vites...Ekim ayının başında arabamın yagını değiştirdimm..(GM 40 10) değişim olduktan sonra bu tarihe kadar en fazla 60 km yapmışımdır....1 haftadır hiç çalışmadan yatan arabamı bu sabah calıştırdım....Sarsıntılı calışma ve egzos tan cıkan mavi bir bulut karşıladı benii..Yaklaşık bu duman egzostan 6-7 sn cıktı,sonra kesildi...Jikle devrede bu arada,sarsıntılı calısmada azaldı..Bir süre sonra herşey normale döndü..Ayrıca motor ısındıktan sonra gaza yükleneyim dedimm,bakalım yine mavi duman atacakmı diye..Gördüğüm kadarıyla mavi duman yok ama gaza her yüklendiğimde bir miktar siyah duman atıyor...
Sizce bu olanlar nelerin alametlerii...Bu konuda tecrübe yaşamış arkadaşlardan ve ustalarımdan yardım istiyorum..Şimdiden teşekkürler....

Efe geçmiş olsun....

Arkadaşlar biliyorsunuz 97 Astra GLS 1.6 16v sedan manuel vites...Ekim ayının başında arabamın yagını değiştirdimm..(GM 40 10) değişim olduktan sonra bu tarihe kadar en fazla 60 km yapmışımdır....1 haftadır hiç çalışmadan yatan arabamı bu sabah calıştırdım....Sarsıntılı calışma ve egzos tan cıkan mavi bir bulut karşıladı benii..Yaklaşık bu duman egzostan 6-7 sn cıktı,sonra kesildi...Jikle devrede bu arada,sarsıntılı calısmada azaldı..Bir süre sonra herşey normale döndü..Ayrıca motor ısındıktan sonra gaza yükleneyim dedimm,bakalım yine mavi duman atacakmı diye..Gördüğüm kadarıyla mavi duman yok ama gaza her yüklendiğimde bir miktar siyah duman atıyor...
Sizce bu olanlar nelerin alametlerii...Bu konuda tecrübe yaşamış arkadaşlardan ve ustalarımdan yardım istiyorum..Şimdiden teşekkürler....
Öncelikle geçmiş olsun Mutlu abicim işte benim anlattığım olayla aynı;) aynısı bendede mevcut :( sonra mavi dumanı kesiyo ama mavi duman atması için enaz 2gün geçmsi lazım ondan sonra atıyordu :( tabi yağ iyice azalınca bende üstüne castrol magnatec (10 40) koydum şuan sanki atmıyo gibi ama tabi detaylı olarak bakamadım :(
Evet bende bu konunun aydınlanmasını istiyorum :o:o:o

Mutlu tekrar geçmiş olsun,
Burak senin bahsettiğinden daha fazlaymış mutlunun egsozdan çıkan duman, baya da sarsıntılı çalışmış,
bide gaz verince siyah duman çıkması biraz sakat gibi geldi mutlu bana.
güvenilir bi yer varsa göster derim, ama güvenilir olması şart yoksa hemen avlamaya kalkarlar :(

geçmiş olsun mutlu.subap lastiklerinde bir sorun olabilir.bir baktırmanda yarar var.

Mutlu önce geçmiş olsun ve bence İlker doğru söyler .. Hakan'nın tavsiyesinide yabana atma boşu boşuna canını yakmasınlar..

Mutlu tekrar geçmiş olsun,
Burak senin bahsettiğinden daha fazlaymış mutlunun egsozdan çıkan duman, baya da sarsıntılı çalışmış,
bide gaz verince siyah duman çıkması biraz sakat gibi geldi mutlu bana.
güvenilir bi yer varsa göster derim, ama güvenilir olması şart yoksa hemen avlamaya kalkarlar :(

geçmiş olsun mutlu.subap lastiklerinde bir sorun olabilir.bir baktırmanda yarar var.

Mutlu önce geçmiş olsun ve bence İlker doğru söyler .. Hakan'nın tavsiyesinide yabana atma boşu boşuna canını yakmasınlar..

Saolun arkadaşlar ve Hüseyin abi...Geçen haftalarda yağ değişiminden sonra arabayı yıkamak için garaja düz zemine almıştım...Yıkadıktan sonra yağ çubuğuna bir bakayım dediim..Ucundaki plastik kısım nerdeyse tamamen yağlıydı.Pek aldırış etmedimm...Bugünde o kadar dumandan sonra yağ seviyesine bakayım dediimm...Çubuğun plastik kısmı yine tamamen yağlıydıı...Acaba Yağın seviyesinin bu kadar yüksek olması ilk calışmada yag yakmasına sebep olabilirmi ve sarsıntılı çalışmasına...?

Geri