Astra F Kullanıcıları Buraya

yapma ya. ben vazgeçeyim o zaman. bir de 150 binden sonra otomatik şanzumanın ömrü doluyomuş diye bişey duydum doğru mu bu.

yapma ya. ben vazgeçeyim o zaman. bir de 150 binden sonra otomatik şanzumanın ömrü doluyomuş diye bişey duydum doğru mu bu.
Tamer abicim walla iyi araştırıp aldıktan sonra sıkıntı olmaz tabi biraz biz acele ettik :( halbuki araba işi aceleye gelmez :( otomatik vites hakkında fazla bir bilgiye sahip değilim ama bakımlı opel kendini kolay kolay bırakmaz ;)

o dediğin tamamen kullanım ve bakımla alakalı 300 000 km de anahtar değmemiş otomatik sanzuman biliyorum....80 000 de de dağılanı

Olur Mehmet yazdık bil... :D

Bu arada alıcağınız arabayı otomatikse sadece şanzumanı gösterseniz yeter...Motorda problem olmaz çünkü otomatik vites olduğu için manuel vitesteki gibi motora fazla yüklenme,hararet yaptırma,boğma,devirsiz kullanma gibi şeyler olmaz....İlk yapılacak şey ayrıntılı şanzuman kontrolü olmalı ikinci etapta motor ve kaporta...Zaten kötüyse kimse size zorla veremez ya arabasını...Almazsınız olur biter...

Son düzenleme:
Yahu her zaman Shell den alırdım benzini bir defa mecburen Opet'ten aldım araba acayip değişti..Çekişi hissedebiliyorum artık...Bugünde gittim aynı yerden aldım...Bakalım nasıl olacak..Shell aynı uyuşturucu gibi uyuşturmuş arabayıı ne katıyorlarsa içine...Neyse bu ay sonu nasip olursa Atiker'i takınca gerek kalmıcak pek bunlara... :D

akduman hocam sağ ol!

biraz su serptin adeta. dediğine katılıyorum. ancak ben edirnede yaşayan biri olarak böle otomatik bir F kasayı anca istanbulda bulurum. oralarda tanıdık eş dost yok. şanzumanı kime götürürüm bilemiyorum yol bilmem iz bilmem. zaten derdim bu aslında. kendi sürüşümle bile anlayamam çünkü istanbul trafiğinde arabayı sürerken yusuflamaktan bişey anlayamam.

Geri