Astra F Kullanıcıları Buraya

Yok birşey olmaz Allah'ın izniyle...Yani inşallah olmaz..Yalnız kim yapıcak bu işi...Kim toplucak resimleri?

ben iki yıldır 60 15 kullanıyorum sürtme falan yapmıyor ama pek memnun değilim.niye dersen araba çok yükseldi ve performansı bir miktar azalıyor.hem hantallaştırıyor hem de yola oturması 55 yanak gibi değil.110 dan sonra yola oturmuyor araba.bi avantajı varsa köy yollarında altı vurmuyor.ama şimdiki aklım olsa 195 55 15 ten başkasını takmam.karar senin tabi.
dediklerine katılıyorum da bizim mahalle muhtarımız pek çalışmıyor, yollar mayın tarlası gibi çok çukurlu, haliyle konfor sıfıra yakın oluyor. bende zaten zor durumda kalmazsam uzun yolda 100 e ibreyi dayarım sadece.

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım bi kaç sorum olacak size yardımcı olursanız sevinirim...
1- Far camlarını saydam yapmak istiyorum xenon merceği alıp kendimce angel far yapmayı düşünüyorum araç 96 model f kasa hb astra cam farı kalın olduğu için içi görünmüyor doğal olarak bu istediğim saydam far camını nerden bulabilirim bilgisi olan varmı ???
2- Kadranda ve ön konsoldaki kalorifer düğmelerindeki ışıkları farklı renk yapmak istiyorum bunun için nsl bi led almam gerekiyor ya da değiştirme imkanım varmı ?
3-Arka camlarım otomatik değil aracıma film çekmek istedim en kolay olanı camı sök dediler filmi çek sora yerine tak 2gün camları açma dediler ama bırakın film çekmeyi ben cam kolunu çıkaramadım dolayısla döşeme kapıdan ayrılmadı ? cam kolları tırnaklımı preslimi? bilgisi olan varmı ya da nsl çıkartılır.Cam kolunu çıkarmaya çalışırken kırarım diye zorlamadım.
4-Son olarak araçla seyir halindeyken mesela ikinci viteste gidiyorum sıkışık trafikte ayağımı gazdan çekiyorum yavaşlamak için yani frene basmaya ihtiyaç duyulmayacak mesafede araç doğal olarak kompresor e biniyor ve kasılıyor olan burdan sonra oluyor zaten tekrar hafif gaza basmazsam kafa sallamaya başlıyor tekleme yapıyor dewamlı debriyaja basmam gerekiyor.Anlatmak istediğim özetle kompresor e bindirildiğinde tekleme yapıyor ya gaz basmam lazım ya da debriyaja bunu neden yapar enjektörlerden mi ya da farklı bi nedeni varmıdır. Aracımda lovato marka sıralı sistem lpg mevcut ve şuanda km de 175 bin yakıo...yakıtı fazlamı azmı ??araç düz vites...
5-Yakın bi zaman öncesinde sol kapı camı seyir halinde giderken bi anda ses çıkardı ve rayından çıktı yarıya kadar indi ne aşağı ne yukarı gitti camcı ya gittim yaptırdım ancak adam biraz acemiydi sanırım sol kapı döşemesini çıkartırken klipsleri kırmış şu anda sol kapıdan çok ses gelio stabilize yolda gıcır gıcır beni deli ediyor döşeme klipslerini nerde bulabilirim...
6-Aracımın en çok kafama takılan sorunu ise malum bu soğuk havalarda seyrederken kaloriferin açık olmasına rağmen yan camlar (ön kapı ve arkapı) buharlanma yapıyor sadece ön ve arka camda sorun olmuyor bunu neden yapar yada aranızda aynı şikayeti olan varmı çözümü nedir.

Biraz fazla soru oldu sanırım destan yazdık... Hadi arkadaslar bilgilerimizi birbirimizden esirgemeyelim...Bilgi paylaşıldıkça güzeldir...

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım bi kaç sorum olacak size yardımcı olursanız sevinirim...

öncelikle hoşgeldiniz;
1)far camları angel farlarda şeffaf;eğer angel far alırsanız camlarınız şeffaf olur; orjinal farlara bu uygulamayı yapabilmek için şeffaf far ve mercek satılıyormu bilmiyorum
2)ben beyaz led uyguladım ve çok hoş oldu; bunun için led ve direnç kullanmanız gerekir; ön tarafı komple dağıtmak gerekiyor;ilk tecrübem 3 günümü aldı ancak ufak tefek eksikler için tekrar söktüm yarım saat sürmedi ma çok yorucu bir iş..
3)cam kolunu ben de hiç sökmedim ama sekmanlı olduğunu düşünüyorum;içindeki tel sekman çıkarsa kol yerinden rahatlıkla çıkar;ancak filmi aksesuarcıda garantili olarak çektirirseniz daha iyi olur;hem camları sökmeye gerek kalmaz;oldukça iyi işçilik ve tecrübe gerektiren bir iştir
4)bu silkeleme bende de var ve tamamen hava debimetresiyle alakalı;gaz ayarı daha hassas yapılırsa silkeleme düzeliyor bende
5)benim de sol ön kapıda kapı klipslerinden eksikler vardı;eski aracımdan kalma klipsleri kullandım;parçacılarda çok aramama rağmen uygun klipsi bende bulamadım,
6)bende de aynı sorun ara sıra oluyordu kışın;polen filitresinin durumu ve dış hava sirkülasyon kapağının açık ya da kapalı olması bu durumu çok etkiliyor.......

EFE MUTLU ben resimleri ve bilgileri ASTRA_ZN ye pm olarak attım ona göre sizde atın ayrıca belirtme yaptım mart ayı f garaj olarak diye!!!

arkadaşım bende aynı model var hatta ikitane aldım birini kayınpedere hediye ettim...arabanın orj. kaset calarından daha kaliteli bi sesi var parasını sonuna kadar hakediyo bence ama cok fazla bişey de beklememek lazım ben kısmet olursa iyi bir 13 luk komponent (arabanın orj. kolonlarının yerine) ve anfi ile biraz daha hos ses almayı düşünüyorum...
zaten beklentim çok değil sakin sakin müzik dinlicem :)
bilgi için saol

bugün süper salaklık yaptım anten açık bir şekilde otomatik yıkamaya girdim gitti otamatik antenimm:mad::mad::mad:
geçmiş olsun sercan,kırılan parça çizmemiştir inşallah sağı solu
çok siyah bunun zemini, bizim plakalığın ordaki siyah parçaya ton olarak uyarsa güzel durur yoksa sırıtır

tmm o zaman birimiz konuşsun kim konuşacak ? ayrıca
kimler katılmak istiyor f garajdan liste yapalım bakalım adayları görelim :D
1 m__sonmez
2 iceboy_003
3 akduman
başka varmı arkadaşlar??
4 eskikasa doğan jantlarımla hepinize rakibim :)

Biraz fazla soru oldu sanırım destan yazdık... Hadi arkadaslar bilgilerimizi birbirimizden esirgemeyelim...Bilgi paylaşıldıkça güzeldir...

hoşgeldiniz aramıza,
5- o silkeleme hoş bişey değil iyi bi ustaya göstermekte yarar var

6- sağ ve solda kaloriferin hava çıkışlarının en kenarında küçük çıkışlar var bunlar cama üflerler, ordan hava geliyor mu bi kontrol et,
filtren ıslaksa buğu yapabilir, ama ön camda da yapması lazım
aracın içinde ıslaklık varsa kurutman da lazım öyle de çok buğu yapar

1- Far camlarını saydam yapmak istiyorum xenon merceği alıp kendimce angel far yapmayı düşünüyorum araç 96 model f kasa hb astra cam farı kalın olduğu için içi görünmüyor doğal olarak bu istediğim saydam far camını nerden bulabilirim bilgisi olan varmı ???
2- Kadranda ve ön konsoldaki kalorifer düğmelerindeki ışıkları farklı renk yapmak istiyorum bunun için nsl bi led almam gerekiyor ya da değiştirme imkanım varmı ?
3-Arka camlarım otomatik değil aracıma film çekmek istedim en kolay olanı camı sök dediler filmi çek sora yerine tak 2gün camları açma dediler ama bırakın film çekmeyi ben cam kolunu çıkaramadım dolayısla döşeme kapıdan ayrılmadı ? cam kolları tırnaklımı preslimi? bilgisi olan varmı ya da nsl çıkartılır.Cam kolunu çıkarmaya çalışırken kırarım diye zorlamadım.
4-Son olarak araçla seyir halindeyken mesela ikinci viteste gidiyorum sıkışık trafikte ayağımı gazdan çekiyorum yavaşlamak için yani frene basmaya ihtiyaç duyulmayacak mesafede araç doğal olarak kompresor e biniyor ve kasılıyor olan burdan sonra oluyor zaten tekrar hafif gaza basmazsam kafa sallamaya başlıyor tekleme yapıyor dewamlı debriyaja basmam gerekiyor.Anlatmak istediğim özetle kompresor e bindirildiğinde tekleme yapıyor ya gaz basmam lazım ya da debriyaja bunu neden yapar enjektörlerden mi ya da farklı bi nedeni varmıdır. Aracımda lovato marka sıralı sistem lpg mevcut ve şuanda km de 175 bin yakıo...yakıtı fazlamı azmı ??araç düz vites...
5-Yakın bi zaman öncesinde sol kapı camı seyir halinde giderken bi anda ses çıkardı ve rayından çıktı yarıya kadar indi ne aşağı ne yukarı gitti camcı ya gittim yaptırdım ancak adam biraz acemiydi sanırım sol kapı döşemesini çıkartırken klipsleri kırmış şu anda sol kapıdan çok ses gelio stabilize yolda gıcır gıcır beni deli ediyor döşeme klipslerini nerde bulabilirim...
6-Aracımın en çok kafama takılan sorunu ise malum bu soğuk havalarda seyrederken kaloriferin açık olmasına rağmen yan camlar (ön kapı ve arkapı) buharlanma yapıyor sadece ön ve arka camda sorun olmuyor bunu neden yapar yada aranızda aynı şikayeti olan varmı çözümü nedir.

Hoşgeldin aramıza...Senin maddelerden 4.-5. ve 6. sorunlar bendede var ilaveten bende tüp yok...Sol kapı döşemesi bendede problemli..Benim değiştirmem gerekiyor çünkü en üstteki üç tane segman yuvası kırılmış...Çıkmacıya sorucam yakın zamanda,buraya yazarım komle döşeme fiyatını...

EFE MUTLU ben resimleri ve bilgileri ASTRA_ZN ye pm olarak attım ona göre sizde atın ayrıca belirtme yaptım mart ayı f garaj olarak diye!!!

Murat bizim için ayrı bir yarışmamı yapacaklar...Ayrıyetten biz kendimizde yapardık aslında..Kendimiz anket şeklinde konu açar,resimleri koyardıkk..Neyse garajda çoğu kişinin haberi yok..Ama İlkerin arabanın resimleri var bende :D o tamam sayılır. :D Hakan,Önder,Burak,Gürkan abi,Murat abi,Çağatay,Alican,Sercan henüz yorum yapmadılar..katılım bol olsun eğlenceli olsun....:D

4 eskikasa doğan jantlarımla hepinize rakibim :)

senide görelim o zaman astra_zn ye sende resimleri ve bilgileri yolla sende katıl bizimle :D

bence 4 er veya 3erli gruplarda yapalım sonra finale kalanları kendi aramızda da olsa bi forever seçeriz :D nasıl ama eğlenceli olmazmı? sende pm attınmı kendin için ben yolladım ?

Geri