Astra F Kullanıcıları Buraya

Geçmiş olsun Hakan...Ama bu konuda bir bilgim yok...Ne olduğunu öğrendiğinde buraya yazarasın....

arkadaşlar
derdim var yetişin
sabah işe gelirken evden çıktım bişey yok, fabrikaya vardım manevra yaparken bi baktım direksiyon mekanik olmuş ağırlaşmış
şimdi dönüş yolunda bikaç işim var usta da 30km mesafede

sizce ne oldu yağ mı boşalttı acaba? yoksa pompa mı arızalandı??

ya popmpa bozulmuştur ya da bir yede kaçak olmuş ve yağ bitmiştir; yağ seviyesini kontrol et eksikse hemen atf ile tamamla; eğer hortum falan çıkmışsa belli olur zaten hemen.....

Hakan koçaman bi geçmiş olsun:

Benim direksiyon kutusu bayadır sorunlu ..keçeler bozulmış tabiki yağ kaçırmakta ama zorlarsam kaçırmakta .. genellikle araç yürümeden direksiyona kumanda vermem ama bazan daracık yerlere ( bazan yer bulmak bile mucize oluyor bizim buraladarda) park ederken mecburen zorluyoruz o da yağı kaçırtmakta... inşallah senin boru parlağı falan dır zira pompa 600 civarı.. kutu ise 1750 ancak her ikiside onarılmakta onların fiyatlarıda 150-250 arası istiyorlar ( + sökme takma işçiliği )

orijinal derken illaki gm olması şart değil.2.kalite ürünler de iş görür;)yani vereceğiniz fiyat farkına değmez bence

takozun orjinalini aramana gerek yok basit bi lastik
80 lira çok 1 saat sürmez o iş.

Amortisör takozlarını Bursa da araştırdım .Bursa opelcilerinin 1.adresi Hatipoğlu na gittim durumu anlattım orjinal gm nin yüksek fiyatlı olduğunu muadillerinin de güzel iş gördüğünü,şu anda bir problem yoksa amortisör değişiminde kolaylıkla değişebileceğini söyledi.İkna oldum ama yinede çıkmacıları dolaşıp orjinal çıkma bulmak itedim.Bulamadım yok ve bulamazsın diyorlar. Şimdilik böyle yürüyelim diyorum .Selamlar iyi forumlar.

Hakan koçaman bi geçmiş olsun:

Benim direksiyon kutusu bayadır sorunlu ..keçeler bozulmış tabiki yağ kaçırmakta ama zorlarsam kaçırmakta .. genellikle araç yürümeden direksiyona kumanda vermem ama bazan daracık yerlere ( bazan yer bulmak bile mucize oluyor bizim buraladarda) park ederken mecburen zorluyoruz o da yağı kaçırtmakta... inşallah senin boru parlağı falan dır zira pompa 600 civarı.. kutu ise 1750 ancak her ikiside onarılmakta onların fiyatlarıda 150-250 arası istiyorlar ( + sökme takma işçiliği )

dün iş çıkışı doğruca benim ustanın yanına vardım
gitmeden önce aradım sakata gelirmiyim diye, olan olmuştur zaten pompadaysa sorun dediler
sonra kaputu açtım baktım bütün hidroliği püskürtmüş
servise varınca rekoru bi kontrol ettiler yerinden çıkmış hemde bir anda :eek:
o an yağ boşalıncac direksiyon mekaniğe dönmüş
neyse sıktılar rekoru yağı koydular işlem tamam ;)

çok şükür korktuğum gibi çıkmadı.

arkadaşlar bir de şu parçanın adı nedir? bundan ben bulup alamaz mıyım biyerlerden?

burak kardeşim fotonu kullanıyorum müsadenle :)

torpido gözü altındaki raf gibi parça
bu bende yok ama istiyorum ıvır zıvır koymak için çok iyi bişey

opelim5ze9.jpg

arkadaşlar bir de şu parçanın adı nedir? bundan ben bulup alamaz mıyım biyerlerden?

burak kardeşim fotonu kullanıyorum müsadenle :)

torpido gözü altındaki raf gibi parça
bu bende yok ama istiyorum ıvır zıvır koymak için çok iyi bişey

opelim5ze9.jpg
onun adı torpido alt rafı ya da kasetlik ama bulman biraz zor bence ;bende bulsam alırım;sıfırının olduğunu sanmıyorum ama çıkmacılara bak istersen....

Geri